Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0


Головна » Новини
Фестивалі, конференції, семінари, виставки [60]Новини [865]
Гордість міста [263]Вітаємо [132]
Конкурси для учнів [166]Конкурси фахової майстерності [122]
Державна атестація навчальних закладів [16]

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 41 42 »

12.11.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, методистам

Міністерством освіти і науки України надано роз'яснення щодо здійснення вчителем науково-дослідницької діяльності та пошукової роботи (лист Міністерства №1/9 - 586 від 11.11.2014 розміщено в розділі "Нормативні документи 2014-2015" та "Нормативні документи. Атестація").

Зокрема, у листі зазначається, що у перелік завдань, обов’язків і кваліфікаційних вимог, які висуваються до учителя, не містить завдань щодо здійснення вчителем науково-дослідницької та пошукової діяльності.

Залучення педагогічних працівників до участі у видах робіт, не передбачених робочим навчальним планом, навчальними програмами та іншими документами, що регламентують діяльність навчального закладу, здійснюється лише за їх згодою.

Обов’язкове визначення для педагогічних працівників тематичних завдань пошукової роботи, встановлення вимог під час проходження атестації, щодо подання ними узагальнюючих матеріалів роботи над певною методичною проблемою не відповідає вимогам, визначеним нормативно-правовими актами у галузі освіти, і є неприпустимим. На підставі викладеного вище Міністерством доручено припинити практику покладання на вчителів функцій формального здійснення такої науково-дослідницької та пошукової роботи.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

08.11.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, учням

Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» запрошує учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів до участі в Восьмому Всеукраїнському конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе».

На конкурс приймаються благодійні проекти за трьома тематичними напрямками: соціальні; екологічні; культурологічні.

Для участі у конкурсі приймаються благодійні проекти, які були реалізовані (повністю або частково) з 1 січня 2014 року по 15 січня 2015 року. Також у конкурсі можуть брати участь постійнодіючі та довготривалі благодійні проекти.

Кінцевий термін подачі матеріалів для участі в конкурсі – 25 січня 2015 року.

Консультації за телефоном: (063) 422-39-82, e-mail: dobrokonkurs@gmail.com.

Додатково:

Лист НАПНУ від 15 жовтня 2014 р. № 01-02/535

Оголошення про конкурс для розміщення в інформаційному куточку

Умови участі в конкурсі

Форма для заповнення №1 «Реєстраційна картка благодійного проекту»

Форма для заповнення №2 «Інформація про реалізацію благодійного проекту»

Детальна інформація та приклади проектів07.11.2014

Керівникам навчальних закладів, заступникам директорів з виховної роботи, відповідальним за охорону дитинства

Просимо ознайомитися та взяти до роботи методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей (лист МОНУ від 28.10.14 №1/9-557), що розміщені в розділі "Нормативне забезпечення 2014-2015" та "Нормативне забезпечення. Захист прав дітей"


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО
призерів ХVІІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка

команду Миколаївського муніципального колегіуму імені Володимира Дмитровича Чайки,

яка посіла ІІІ місце
Склад команди: Мудрієвський Петро, Федоров Олександр, Єрмаков Артур, Пернатій Ольга, Яковенко Наталя.

Учасники команди стали також переможцями олімпіади, що проводилася в рамках турніру:

І місце - Федоров Олександр, Мудрієвський Петро та Єрмаков Артур;

ІІІ місце - Пернатій Ольга.

Дякуємо вчителям, які підготували учнів до участі в змаганнях - Крисинській Ірині Володимирівні та Майбороді Валерію Антоновичу.


Категория: Гордість міста | Добавил: Управління_освіти |

06.11.2014

Керівникам навчальних закладів, учителям, представникам громадськості

Пропонуємо переглянути запис презентації Концепції розвитку освіти на 2015-2025 рр., який розміщено в розділі "Роздуми за чашкою кави".

Презентація відбулася 06.11.2014, організатор Інститут розвитку освіти. Участь у ньому взяли Міністр освіти і науки Сергій Квіт, Перший заступник Міністра Інна Совсун, заступник Міністра Павло Полянський; народний депутат, голова  Комітету ВР України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, директор Центру тестових технологій та моніторингу якості освіти, експерт СДГ Віктор Громовий; директор Інституту вищої освіти АПН України, експерт СДГ «Освіта» Світлана Калашнікова;  директор БФ «Інститут розвитку освіти» Георгій Касьянов та інші експерти.

Запрошуємо всіх долучитися до обговорення запропонованого документу.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

04.11.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, учням, батькам

З 15 жовтня 2014 року стартувала всеукраїнська акція для шкіл - "Спортивні рекорди", ініціатором якої став ЮніорБанк. Взяти участь в акції може будь-яка школа нашого міста. 
Як взяти участь в акції?
Крок 1. Зареєструйте до 15.12.2014 школу на сторінці акції www.classfuture.pb.ua
Крок 2. Безкоштовно оформить Картки ЮНІОРА учням школи.
Крок 3. Слідкуйте за рейтингом шкіл на сторінці акції www.classfuture.pb.ua. В акції одержать перемогу школи, у яких оформлено найбільшу кількість карток.
Які призи отримають переможці акції?
1 місце – обладнання інтерактивного класу школи (інтерактивна дошка ZnayBoard, робоче місце вчителя ZnayBook, система керування класом Mythware, роутер, проектор, 15 планшетів ZnayPad).
2 місце – 15 планшетів ZnayPad для комп’ютерного класу школи.
3 місце – 15 планшетів ZnayPad для комп’ютерного класу школи.
Підсумки акції буде підбито до 22 грудня 2014 р. Партнер акції ТОВ «Електронні освітні системи» доставить і встановить обладнання школам протягом 30 днів з моменту оголошення переможців. На сьогодні реальні шанси посісти призове місце має Миколаївська загальноосвітня школа №7!
Контакти прес-офісу ПриватБанку в Миколаєві: (066) 765 78 56, e-mail: pressni@privatbank.ua (Чуб Світлана)

Додаткова інформація про конкурсВІТАЄМО

Ципкіну Тетяну Володимирівну,
учителя української мови і літератури   Миколаївської загальноосвітньої школи  №13,

яка посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учителів-україністів "Соняшник - учитель"!


Категория: Гордість міста | Добавил: Управління_освіти |

31.10.2014

Керівникам навчальних закладів

Запрошуємо до обговорення проекту наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів», що розміщено в розділі "Запрошуємо до обговорення".

Термін приймання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акта становить 1 місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу – до 01.12.2014.

Зауваження та пропозиції надсилати на адресу: поштову – 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, Міністерство освіти і науки України, електронну адресу – dsm1@ukr.net, та поштову – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, електронну адресу – inform@dkrp.gov.ua.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

30.10.2014

Керівникам навчальних закладів

Міністерством освіти і науки презентовано проект Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років, що розміщено в розділі "Запрошуємо до обговорення". Документ буде схвалений після процедури громадського обговорення. Концепція охоплює п’ять основних напрямів розвитку освітньої галузі, реформування яких здійснюватиметься впродовж наступних років.

Першим напрямом Концепції розвитку освіти є приведення структури освіти у відповідність до потреб сучасної економіки та інтеграції України в європейський економічний та культурний простір.
 
Зокрема, передбачається, привести у відповідність із типовими європейськими нормами загальну тривалість навчання в школі (12 років) та тривалість навчального року.
 
Перехід з одного рівня освіти на інший має здійснюватися лише із застосуванням зовнішнього незалежного оцінювання. Результати ЗНО при переході з І на ІІ ступінь освіти будуть враховуватися лише для моніторингу якості, з ІІ на ІІІ ступінь – для диференціації подальшої освітньої траєкторії: професійна школа, професійний ліцей, академічний ліцей, гімназія тощо.
 
Концепція пропонує передбачити з 2017 року повний перехід старшої школи на профільну підготовку, включаючи створення нових типів навчальних закладів ІІІ ступеня. Поступово виокремити ІІІ ступінь та заснувати окремі навчальні заклади, за винятком мистецьких, спортивних та деяких інших.

Другим напрямом Концепції розвитку освіти є реформування змісту освіти. У цьому напрямку, зокрема, планується розробити і запровадити впродовж 2015 – 2017 років національний курікулум для 12-річної школи. Запровадити єдині стандарти/індикатори знань, умінь і навичок в галузі ІКТ для учнів та викладачів – сумірних з міжнародними показниками: PISA in computer skills, індустріальні міжнародні тести Microsoft Certified Educator тощо.

Також автори концепції пропонують законодавчо легалізувати сімейну та індивідуальну освіту, спростити і чітко регламентувати процедури навчання в екстернаті, змінити принципи фінансування малокомплектних шкіл шляхом ваучеризації шкільної освіти.

Також вказано на необхідність проведення реформи оплати праці педагогічних працівників: на 2020 рік встановити середню величину річної заробітної плати вчителів на рівні, не меншому ніж річний ВВП на душу населення.
 
Концепція передбачає законодавче забезпечення укладання обов’язкового письмового трудового контракту з усіма педагогічними працівниками за результатами незалежної сертифікації або атестації, введення надбавок за використання прогресивних методик і технологій навчання, врахування результатів ЗНО учнів, врахування усіх видів роботи тощо.
 
Запропоновано змінити систему оплати праці вчителів та керівників шкіл, відмовившись від "поурочної" оплати праці вчителів, перейти на оплату повного робочого дня вчителя, здійснити поетапний перехід до нової системи оплати праці вчителів, яка міститиме стимулюючу складову.

До 2017 року запропоновано реорганізувати районні управління та відділи освіти у сервісні центри, а також залучити громадські, батьківські та наглядові ради до функцій контролю за дотриманням запланованого розвитку, надати їм повноваження для ініціювання відкликання керівництва навчального закладу.
 
На законодавчому рівні мають бути чітко визначені межі компетенції навчальних закладів, заборона будь-яким державним органам вимагати від шкіл виконання функцій, які не підпадають під ці компетенції.
 
Також пропонується запровадження школоцентричного (school-based) менеджменту, перенесення "центру ваги" у процесі прийняття рішень на операційний рівень (рівень школи). Призначення директорів шкіл має відбуватися на конкурсній основі за 5-річним контрактом, а повноваження атестації педагогічних працівників мають бути передані до ЗНЗ.

Пропозиції, зауваження та відгуки пропонуємо надсилати на електронну адресу: y_zagoruiko@mon.gov.ua 


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО
переможців фінального етапу Х Всеукраїнського турніру юних географів

команду Миколаївської гімназії №2 «БЕМC» у складі:
Войтенко Ольга, Руденко Інна, Дудич Ілля, Нікуліна Анастасія!

Диплом у номінації «Кращий рецензент» отримав Дудич Ілля.

Від щирого серця бажаємо успіху гімназистам! Нехай ваші серця будуть завжди відкриті назустріч мріям, а особисті успіхи та перемоги стають справжніми досягненнями нашого міста та держави!
Дякуємо керівнику й педагогам Миколаївської гімназії №2 за створення системи підтримки та розвитку талановитої та обдарованої молоді.


Категория: Гордість міста | Добавил: Управління_освіти |

29.11.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам

Українським центром оцінювання якості освіти розроблено проект Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, що розміщено в розділі "Запрошуємо до обговорення".

Зауваження та пропозиції до проекту документа приймаються до 7 листопада. Електронна адреса: propos@testportal.com.ua 


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

28.10.2014

Керівникам навчальних закладів, учителям, учням, методистам

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця» спільно з Посольством Литовської Республіки в Україні проводять ІІ Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць». Конкурс проводитиметься у жовтні-грудні 2014 року серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх та вихованців позашкільних навчальних закладів України.

Переможці Всеукраїнського конкурсу нагороджуватимуться в Посольстві Литви в Україні дипломами і цінними подарунками. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну.

Учні, які бажають узяти участь у Конкурсі, мають надіслати творчі роботи до МОІППО, кабінет № 23 (лабораторія методики суспільствознавчих дисциплін) до 12 листопада 2014 року.

Положення про конкурс

Лист МОІППО від 28.10.2014 №1066/15-2328.10.2014

Керівникам навчальних закладів

Українським центром оцінювання якості освіти надіслано лист керівникам шкіл, ліцеїв, гімназії з додатковими роз'ясненнями щодо процедури проведення ЗНО в 2015 році.

Просимо ознайомитися й довести до відома педагогів, учнів 11-х класів, батьків, розмістити інформацію в куточках "Готуємося до ЗНО".

Лист УЦОЯО від 27.10.2014


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

28.10.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам

Запрошуємо навчальні заклади взяти участь у Конкурсному сезоні: «Конкурсна осінь - 2014», що з 15 вересня 2014 року проводиться на «Інтернет-порталі рейтингу освітніх закладів України». Метою конкурсів є:

 • Виявлення та пропаганда прогресивних методів роботи ДНЗ та ЗНЗ. Активізація педагогічних працівників ДНЗ та ЗНЗ України в пошуках творчого підходу до виконання своїх професійних обов’язків.
 • Акцентування уваги працівників ДНЗ та ЗНЗ України на використанні у своїй професійній діяльності прогресивних інноваційних методів роботи, інформаційно-комунікативних технологій, для обміну передовим педагогічним досвідом, професійному спілкуванні із колегами із інших регіонів країни.

Реєстрація учасників конкурсного сезону «Конкурсна осінь - 2014 року» для ДНЗ та ЗНЗ закінчується 15 грудня 2014 року. До 15 грудня 2014 року ДНЗ та ЗНЗ мають можливість подати заявку на участь у таких конкурсах:

Для ДНЗ:

«Зіркові ДНЗ України»-2014

«Кращий кабінет завідувача ДНЗ»-2014

«Кращий кабінет методиста ДНЗ»-2014

«Кращий логопедичний кабінет ДНЗ»-2014

«Краще естетичне оздоблення фойє ДНЗ»-2014

«Краща актова зала ДНЗ»- 2014

«Краща хореографічна кімната ДНЗ»- 2014

Для ЗНЗ:

«Зіркові ЗНЗ України»-2014

«Краще естетичне оздоблення фойє ЗНЗ» - 2014

«Кращий кабінет директора ЗНЗ» - 2014

«Кращий кабінет завуча ЗНЗ» - 2014

«Кращий кабінет педагога-організатора ЗНЗ»- 2014

«Краща спортивна зала ЗНЗ»- 2014.

Детальну інформацію про конкурси можна отримати на Інтернет-порталі

або в організаторів: ( 044 ) 36 27 157, ( 066 )-10 40 409, електронна адреса: konkurs@ukrosvita-rating.com27.10.2014

Керівникам навчальних закладів, заступникам директорів з виховної роботи

МОН затвердило план заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді (наказ №1232 від 27.10.2014). Серед них:

 • доопрацювання навчальної програми з предмета «Захист Вітчизни», під час якого учні будуть проходити початкову військову підготовку та засвоювати основи цивільного захисту;
 • запровадження для школярів всеукраїнської військово-спортивної патріотичної гри «Захисник України»; 
 • активізація впровадження нових форм, методів національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді;
 • проведення тематичних заходів, що присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України та інші.

Ознайомитися з зазначеним документом можна в розділі "Нормативне забезпечення. 2014-2015"


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО

керівників та педагогічні колективи навчальних закладів міста, які отримали нагороди  Міжнародного форуму-презентації «Інноватика в сучасній освіті»!

Золотими медалями нагороджено: Першу українську гімназію ім. М. Аркаса, Муніципальний колегіум ім. В.Д. Чайки, Академію дитячої творчості, загальноосвітні школи № 1 ім. Олега Ольжича, №56, №57 ім. Т.Г. Шевченка, ДНЗ №1, науково-методичний центр.

Срібні нагороди отримали загальноосвітня школа №50 ім Г.Л. Дівіної, економічний ліцей №1, ліцей «Педагог»


Категория: Вітаємо | Добавил: Управління_освіти |

23.10.2014/26.09.2014                                            ОНОВЛЕНО!!!

Керівникам навчальних закладів, учням, учителям української мови, методистам

У 2014/2015 навчальному році відбудеться V Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка . Конкурс проводиться для учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів у чотири етапи (з жовтня по березень).

Відкриття Конкурсу в усіх навчальних закладах України відбудеться 9 жовтня 2014 року.

Завдання для першого етапу конкурсу готуються навчальними закладами, в яких він проходить, для другого та третього етапу – інститутами післядипломної педагогічної освіти. Творчі роботи можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко.

Лист міністерства від 26.09.2014 №1/9-493

Лист МОІППО від 21.10.2014 №1132-15-2423.10.2014

Керівникам навчальних закладів, учителям української мови та літератури, учням, методистам

Запрошуємо учнів до участі в ХV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 № 1/9-506 та Ліги українських меценатів від 06.10.2014 № 11 розпочинається з 9 листопада 2014 року.

"Про проведення ХV Міжнародний конкурс з  української мови імені Петра Яцика" лист МОНУ від 01.10.2014 № 1/9-506

Лист МОІППО від 21.10.2014 №1132-15-24 "Про проведення ХV Міжнародний конкурс з  української мови імені Петра Яцика"Вітаємо

переможців районного зльоту – змагань юних інспекторів руху Ленінського району!

I місце – ЗОШ №46, 56

II місце – ЗОШ №20, 26, юридичний ліцей

III місце – ЗОШ №42, 30, 50 

Докладніше про хід змагань


Категория: Вітаємо | Добавил: Управління_освіти |

19.10.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, учням 11-х класів, батькам

У розділі "Нормативне забезпечення. ЗНО" розміщений наказ МОНУ від 17 жовтня 2014 року № 1177 «Про підготовку до проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році».

Наказом визначено, що:

 • ЗНО пройде з з української мови і літератури, математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов;
 • тести з української мови і літератури, математики будуть двох рівнів складності (базового та поглибленого);
 • тести з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії перекладуть кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами;
 • календарний план підготовки до ЗНО буде розроблено до 20 листопада 2014 року;
 • Українським центром оцінювання якості освіти разом із департаментами вищої та загальної середньої освіти проводитиметься  роз'яснювальна робота серед громадськості та випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти щодо порядку та особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання, використання його результатів під час вступу до вищих навчальних закладів та зарахування як державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти.

Крім того, нагадуємо, що Українським центром оцінювання якості освіти видано наказ від 16.10.2014 №106 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2015 році».

Відповідно до наказу пробне ЗНО відбудеться з таких навчальних предметів:

 • української мови і літератури - 21 березня 2015 року;
 • англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії -28 березня 2015 року.

Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюється з 01 листопада до 15 грудня 2014 року.

Учасники пробного ЗНО отримають можливість виконати завдання з української мови і літератури, математики двох рівнів складності: базового та поглибленого.

Додатково радимо ознайомитися з інтерв’ю директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука газеті "Дзеркало тижня України", де він розповів про новації у проведенні ЗНО-2015.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

18.10.2014

Керівникам навчальних закладів, вчителям, учням 11-х класів, батькам

З нововведеннями ознайомила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун на брифінгу в Будинку Уряду 17 жовтня.

Зокрема, чітко встановлені обмеження на прийом сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання: вузи матимуть право приймати сертифікати лише поточного навчального року.

Перший заступник Міністра зазначила, що в умовах прийому до ВНЗ на 2015 рік немає встановлених мінімальних прохідних балів. «Будь-хто, хто має сертифікат ЗНО, за визначенням має право для участі у вступній кампанії. Ті, хто не склав тест, сертифікат з цього предмету вони не отримають». Разом з цим в умовах прийому збережено правило для вузів встановлювати мінімальний прохідний бал. 

Окрім того, у Законі України «Про вищу освіту» є вимога про присвоєння різним складовим конкурсного бала певних коефіцієнтів в залежності від пріоритетності предмета. Перелік предметів, із яких потрібно пройти ЗНО, формується самими вузами.

Особливу увагу перший заступник Міністра освіти і науки звернула на нову процедуру розподілу місць державного замовлення. 

Вона також повідомила, що прийом документів вступників розпочнеться 10 липня, а закінчиться 1 серпня о 10:00. Списки рекомендованих до зарахування будуть оприлюднені 2 серпня. Усіх абітурієнтів зараховуватимуть у першу хвилю. Це відбуватимуться завдяки тому, що кожен вступник, який має право подавати 15 заяв (по три заяви в п’ять вузів), повинен виставити пріоритетність кожної заяви. 

Детальніше


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

16.10.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, учням 11-х класів

У Міністерстві освіти і науки України підписано наказ від 01.10.2014 № 1120 «Про деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році», Проте, станом на 16.10.2014 даний наказ ще не набрав чинності

У наказі зазначено, що результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (базовий рівень - українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року.

Крім того визначено термін проведення ЗНО - квітень-липень. В Українському центрі оцінювання якості освіти коментують, що тривалий час проведення зовнішнього незалежного оцінювання пояснюється прогнозованими тривалими канікулами в осінньо-зимовий період у багатьох регіонах України і можливими змінами в графіках навчального процесу. В подальшому буде розроблено та оприлюднено Календарний план підготовки та проведення ЗНОі. Його буде укладено з урахуванням необхідності проходження державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, інших предметів та участі в додатковій сесії тестування (у разі потреби).

Додатково радимо ознайомитися:

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 16 жовтня 2014 року №106 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2015 році»

Нормативне забезпечення ЗНО-2015

ЗНО - 2015: п’ять нововведень, що очікують абітурієнтів

Незалежне тестування-2015: серпом по неякісній освіті (І. Лікарчук про основні нововведення)

Дворівневі тести ЗНО: особливості проведення

Абітурієнти зможуть обирати складність тестів ЗНО

В Україні зміниться система оцінювання тестів ЗНО


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО

переможців районних зльотів – змагань юних інспекторів руху!

Центральний район

I місце – ММК ім. В.Д.Чайки, ЗОШ №3

II місце – ЗОШ №15, 16, 7

III місце – л. «Педагог», ЗОШ №24, 32, 61

Корабельний район

I місце – ЗОШ №47, 43

II місце – ЗОШ №54, 40, 48

III місце – економічний ліцей №1, гімназія №3, ЗОШ №29

Заводський район

I місце – ЗОШ №31, СШ №22

II місце – ЗОШ №4, 17, гімназія №4

III місце – ЗОШ №18, 39, 52


Категория: Вітаємо | Добавил: Управління_освіти |

15.10.2014

Керівникам загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

З метою приведення у відповідність до законодавства критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з надання освітніх послуг у системі загальної середньої та позашкільної освіти, постановами Уряду від 8 жовтня 2014 р. №519 та №523 внесено зміни та доповнення до критеріїв, за якими здійснюється контроль суб’єктів господарювання, що надають освітні послуги.

Зокрема, у системі загальної середньої освіти до високого ступеня ризику відноситимуться суб’єкти господарювання, у яких строк провадження господарської діяльності з надання освітніх послуг становить не більш як: для ЗНЗ І ступеня – 4 роки, ІІ ступеня – 5 років, ІІІ ступеня – 2 роки; у яких під час здійснення попереднього державного нагляду (контролю) виявлено факти порушення вимог законодавства стосовно провадження господарської діяльності з надання освітніх послуг (відсутність правових підстав для провадження освітньої діяльності, порушення вимог щодо формування учнівського контингенту, кадрового забезпечення навчального процесу, невиконання навчальних планів); які за результатами попередньої атестації визнані не атестованими; які не виконують планові показники діяльності, що містяться у щорічних планах суб’єкта господарювання.

До середнього ступеня ризику відноситимуться суб’єкти, у яких строк провадження діяльності з надання освітніх послуг становить не більш як 10 років; які за результатами попередньої атестації визнані атестованими умовно; які виконують планові показники діяльності, що містяться у щорічних планах, з порушенням строків, передбачених такими планами.

Окрім цього, постановою визначено орган державного нагляду (контролю), уповноважений проводити заходи державного нагляду (контролю) у системі вищої, загальної середньої і позашкільної освіти – Державна інспекція навчальних закладів.

Строк між перевірками закладів позашкільної освіти у разі, коли протягом останніх трьох років, але не менше як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) не виявлено фактів порушення вимог законодавства збільшено у 1,5 рази.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

14.10.2014

Керівникам навчальних закладів

У Міністерстві освіти надано роз’яснення щодо подальшого навчання учнів на тимчасово окупованій території АРК та у місцях проведення АТО в Донецькій і Луганській областях (лист МОНУ № 1/9-535 від 14.10.2014 розміщено в розділі "Нормативно-правове забезпечення"), а також отримання випускниками зазначених територій українських документів про освіту. 

Зокрема, в освітньому відомстві наголошують, що будь-які заяви і дії терористичних організацій, спрямовані на імітацію "навчального процесу" є юридично нікчемними й не визнаються. Так само не матимуть у майбутньому жодної юридичної сили будь-які "документи про освіту", видані окупаційними структурами та самопроголошеною владою.

"Жодного "визнання", "нострифікації", "обміну" таких "документів" тощо з боку Міністерства освіти і науки, інших органів державної влади України та зарубіжних країн не буде", - наголошують в МОН України.

У зв’язку з чим, у міністерстві рекомендують батькам учнів, першою чергою учням 11-х класів, що проживають на окупованих територіях, здійснити кроки, що дозволять їх дітям навесні 2015 року пройти необхідні процедури, отримати офіційні документи державного зразка про освіту й мати можливість вступу до професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

14.09.2014

Керівникам навчальних закладів

Просимо ознайомитися з листом ДЗ «Українського центру з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» від 13.08.2014 №04/1060 «Прогноз на епідемічний сезон 2014-2015 рр. з грипу та ГРВІ» та інструкцією про застосування медичного імунобіологічного препарату Інфлувак, що розміщені в розділі "Нормативне забезпечення.2014-2015 (ОБЖД та охорона праці)"


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО

команду «Сокіл» Миколаївської загальноосвітньої школи №31,

яка посіла ІІ місце в II (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)!

Дякуємо керівнику й колективу закладу за створення дієвої системи патріотичного виховання учнівської молоді.

Детальніше


Категория: Гордість міста | Добавил: Управління_освіти |

11.10.2014

Керівникам навчальних закладів

Оскільки в країні склалася непроста ситуація із кількістю нещеплених дітей, а також у зв’язку із тимчасовими складностями у забезпеченні достатньою кількістю вакцин, МОН спільно з МОЗ надіслано лист із рекомендаціями щодо вирішення окремих питань зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (розміщено в розділі "Нормативно-правове забезпечення").

Посилаючись на чинні нормативні документи, в листі підкреслюється необхідність надання навчальному закладу (як дошкільному, так і загальноосвітньому) поряд із заявою медичної довідки про стан здоров'я дитини. При цьому наголошується обов’язковість профілактичних щеплень в Україні проти таких захворювань, як туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець та кір, що також закріплена на законодавчому рівні і знаходить своє відображення у довідці.

Разом з тим, керівникам навчальних закладів дозволено в індивідуальному порядку зараховувати на навчання дітей, яким не були проведені вищевказані щеплення, за умови надання батьками або особами, які їх замінюють, висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, в якому має зазначатись, що дитина здорова і може відвідувати начальний заклад.

Якщо мова йде про загальноосвітні школи, до висновку ЛКК має додаватися й висновок епідеміолога про епідемічну ситуацію у регіоні та оточення.

У документі підкреслюється важливість належної роз’яснювальної роботи серед батьків про необхідність обов’язкових профілактичних щеплень.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

10.10.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, учням

Український інститут національної пам’яті спільно з Міжнародним благодійним фондом національної пам’яті України за підтримки Київського міського будинку вчителя у грудні 2014 р. – січні 2015 р. проводить Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття». Тема конкурсу – «Боротьба за Українську державність: сімейні історії українців».

До участі в заході запрошуються учні позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

Для участі в конкурсі необхідно до 1 грудня ц.р. надіслати організаторам мультимедійні проекти та анкети учасників на електронну адресу: akl@memory.gov.ua. Конкурсне журі визначить кращі проекти, автори яких братимуть участь у їх презентації, яка відбудеться у січні 2015 року у м. Київ.

Питання й уточнення щодо умов конкурсу надсилати за адресою: akl@memory.gov.ua та за телефоном: (067) 164-74-55 (контактна особа – Віталій Скальський)

Умови конкурсу та вимоги до конкурсних робіт ВІТАЄМО

переможців міського конкурсу творчих робіт серед учнів 10-11 класів  загальноосвітніх закладів м. Миколаєва «Що таке професія – «юрист»?»

 І місце:

 • Василенко Людмилу – ученицю 10-А класу Миколаївської загальноосвітньої школи №40 
 • Голобір Анастасію – ученицю 11-А класу Миколаївського юридичного ліцею 
 • Юрик Яну – ученицю 11 класу Миколаївської загальноосвітньої школи №24 

ІІ місце:

 • Сложньову Вікторію – ученицю 10-А класу ЗОШ №46 
 • Анатову Наталю – ученицю 11 класу Миколаївської загальноосвітньої школи №50 
 • Дубініну Марію – ученицю 10-А класу Миколаївської загальноосвітньої школи №17 

ІІІ місце:

 • Чесак Ярослава – учня 11-А класу Миколаївської загальноосвітньої школи №17 
 • Шарати Валерію – ученицю 10-Б класу Миколаївського юридичного ліцею 
 • Омелян Василину – ученицю 11-Б класу Миколаївського юридичного ліцею! 

лист Миколаївського міського управління юстиції  від 09.10.2014


Категория: Вітаємо | Добавил: Управління_освіти |

09.10.2004

Керівникам навчальних закладів, учителям, учням 11-х класів

9 жовтня в Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського та директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука відбулася прес-конференція щодо особливостей державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.

Під час прес-конференції Павло Полянський зауважив, що цього навчального року МОН та УЦОЯО створюють єдині тести для оцінювання знань випускників лише з української мови; складання ж іспитів розпочнеться вже з квітня. 

Заступник Міністра нагадав, що у 2015 році в старшій школі передбачаються іспити з української мови (у поєднанні з ЗНО), математики чи історії України та третього предмета за вибором учня. Окрім того, ДПА вперше проходитиме не за збірниками, а винятково за завданнями, які розроблятимуть школи.

Павло Полянський наголосив, що державна підсумкова атестація як оцінювання знань учня при завершенні початкової школи (4 клас), основної школи (9 клас) та старшої школи (11 клас) не може бути відмінена. Ця норма визнана Законом України та діє з 1999 року.

У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук наголосив, що всі випускників 11-х класів складатимуть ЗНО та ДПА з української мови за єдиними тестами.

Також Ігор Лікарчук звернув увагу на інші нововедення, які запроваджуватимуться в ЗНО. Зокрема, при оцінюванні результатів зовнішнього незалежного оцінювання скасують бали, що існували до тепер, та введуть показники «склав» чи «не склав». На яку кількість запитань треба відповісти абітурієнту, щоб скласти ЗНО - визначатимуть експерти.

Окрім того, вводяться тести двох рівнів з математики, української мови та літератури (рівень А – легший; рівень Б – складніший). Університети самостійно визначатимуть в правилах прийому, тест якого рівня має здати абітурієнт для зарахування на певний напрям та спеціальність.

З наступного року вищі навчальні заклади відмовляться приймати сертифікати ЗНО попередніх років. За словами директора УЦОЯО, цього навчального року не буде тестів зі всесвітньої історії та світової літератури, оскільки сертифікати з цих предметів ВНЗ вимагають вкрай рідко.  

За матеріалами сайта Міністерства освіти і науки

Додатково за темою:

Нормативне забезпечення ЗНО-2015

Дворівневі тести ЗНО: особливості проведення

Абітурієнти зможуть обирати складність тестів ЗНО

В Україні зміниться система оцінювання тестів ЗНО


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

06.10.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам

Звертаємо увагу, що в розділах "Нормативне забезпечення.2014-2015" та "Нормативне забезпечення. ОБЖД" розміщено Порядок розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затверджений спільним наказом Міністерств соціальної політики, внутрішніх справ, освіти і науки, охорони здоров'я України від 19.08.2014 №564/836/945/577.

Просимо ознайомитися та використати у роботі.


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО

Абрамову Олену Василівну, вчителя англійської мови гімназії №2 та

Чернявську Олену Василівну, заступника директора Першої української гімназії ім. М. Аркаса,

з нагородою Почесною грамотою Верховної Ради України!


Категория: Гордість міста | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО

Богуна Петра Михайловича,

директора спеціалізованої школи №22 з поглибленим вивченням англійської мови,

з нагородою почесним знаком «Лідер освіти Миколаївщини»!


Категория: Гордість міста | Добавил: Управління_освіти |

ВІТАЄМО

наших колег, визнаних кращими педагогічними працівниками міста!

Номінація «Управління навчальним закладом»:

Булинкіну Надію Іванівну, директора загальноосвітньої школи І ступенів №65;

Звоника Олега Валентиновича, директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №54;

Карпенко Олену Олександрівну, заступника директора з ВР загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №42;

Колесніченко Людмилу Олексіївну, завідувача дошкільного навчального закладу №92;

Крот Людмилу Іванівну, завідувача дошкільним навчальним закладом №87;

Пастушкову Ірину Семенівну, директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26;

Чернявську Олену Василівну, заступника директора з НВР Першої української гімназії.

Номінація «Загальна середня освіта»:

Братошевську Світлану Вікторівну, вчителя фізики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №29;

Дьоміну Олену Володимирівну, вчителя географії гімназії №4;

Ільїну Еллу Валентинівну, вчителя математики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19;

Маліченко Тетяну Федорівну, вчителя початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №59;

Раєвську Олену Володимирівну, вчителя історії гімназії №2;

Рибак Наталю Анатоліївну, вчителя української мови ліцею «Педагог»;

Ткач Ірину Олександрівну, вчителя світової літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22.

Номінація «Дошкільна освіта»:

Гладун Лесю Федорівну, вихователя –методиста дошкільного навчального закладу №51;

Павелко Ларису Іванівну, вихователя дошкільного навчального закладу №141;

Павлову Ольгу Юріївну, музичного керівника дошкільного навчального закладу №20;

Сизоненко Ольгу Миколаївну, інструктора з фізичної культури дошкільного навчального закладу №139.

Номінація «Позашкільна освіта»:

Приходченка Володимира Юрійович, завідувача методичним відділом Клубу юних моряків з флотилією;

Турчак Сергія Семеновича, керівника оркестру народних інструментів дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району.


Категория: Гордість міста | Добавил: Управління_освіти |

01.10.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам

Запрошуємо вчителів загальноосвітніх, педагогів дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста в обласному заочному конкурсі «Від творчого вчителя - до обдарованого учня», який проходитиме з 03 листопада до 12 грудня 2014 року.

Для участі в Конкурсі учасникам необхідно надати не пізніше 07 листопада 2014 року до МОІППО такі матеріали:

 • рекомендацію педагогічної ради навчального закладу;
 • творчі роботи, оформлені відповідно до вимог;
 • заявку-анкету учасника Конкурсу за зразком.

У разі необхідності, доопрацювання поданих документів допускається протягом двох наступних робочих днів після їх подання.

Детальніше в Положенні про конкурс02.10.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, методистам

В області розпочинається кампанія по передплаті періодичних видань на 2015 рік, у тому числі і на обласну газету «Відкритий урок».

Газета «Відкритий урок» - друкований орган департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації, який видається вже 11 років. Видання дає можливість висловити претензії та пропозиції, ознайомитися з видатними подіями освітянської галузі, поділитися досвідом роботи. У газеті оперативно висвітлюються новини освіти Миколаївщини, досягнення обдарованих учнів та студентів, подаються матеріали про видатних педагогів і науковців області, тому це видання має лежати на робочому столі кожного освітянина.

Передплату можна здійснити безпосередньо в редакції газети, в усіх поштових відділеннях області або через банк за реквізитами:

р/р 26004126223 МОД AT «Райффайзен банк «Аваль»

МФО 380805, код ЄДРПОУ 32612636

Передплатний індекс - 08898

Тел. для довідок: (0512) 37-87-96, (067) 512-50-12

Лист департаменту освіти і науки, молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації від 21.08.2014 №3587/16-01-01-16


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |

30.09.2014

Керівникам навчальних закладів, педагогам, учням

З 13 жовтня по 30 листопада 2014 року за ініціативи громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі» для учнів та вихованців загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів проводиться Всеукраїнська акція «Прикрась Україну!», в рамках якої визначаються кращі художні роботи дітей та студентів з настінного живопису (графіті, спрей-арт).

Детальніше в листі ІІТЗО від 26.09.2014 № 14.1/10-3097


Категория: Новини | Добавил: Управління_освіти |Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018