Меню сайтуВихід

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0


Користувачі на сайті:


Про що цей розділ [0]Педагогічна кухня [25]
З усього світу по нитці [11]Матеріали журналу "Народное образование" [6]
Педагогічна інформатика [6]Актуально [39]
Наука управління [14]Поради батькам першокласників [26]
Відео [27]

1 2 3 ... 7 8 »

13 березня, на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України Павло Хобзей представив оновлений після громадського обговорення проект навчальних планів для 10-11 класів. Відео можна переглянути нижче:


Категория: Актуально | Просмотров: 574 | Добавил: kolinko | Дата: 14.03.2017 | Комментарии (0)

Виступ Олени Фідонян

 

 


Категория: Відео | Просмотров: 812 | Добавил: kolinko | Дата: 23.03.2016 | Комментарии (0)

24 лютого відбулася прес-конференція "Україна потребує громадянського суспільства: чи можливе воно без громадянської освіти у школі?". На ній презентували освітній проект "Враховуй різницю" та обговорили питання відірваності змісту і методів середньої освіти в Україні від реалій життя.

Українські учні, проводячи велику частину свого життя у школі, не отримують на виході практичних інструментів для життя і розбудови громадянського суспільства. Чи врахує реальні потреби школи нинішня реформа освіти?

Участь у конференції взяли: науковий керівник проектів організації Вчителі За Демократію, розробниця курсу "Кроки до порозуміння", док. пед. наук, проф., академік НАПН України Олена ПОМЕТУН, виконавчий директор організації "Вчителі за демократію", координатор проекту "Враховуй Різницю" та співавтор курсу "Кроки до порозуміння" Ігор СУЩЕНКО, а також учитель-апробатор курсу «Кроки до розуміння», директор спецшколи «Талант» м. Дніпрорудне (Запорізька область) Олена ЗДОР.


Категория: Відео | Просмотров: 1092 | Добавил: kolinko | Дата: 26.02.2016 | Комментарии (0)

15 лютого 2016 року освітній портал “Педагогічна преса” здійснював онлайн-трансляцію круглого столу з обговорення питань термінології сучасної системи освіти України в умовах реформування та розробки нового законодавства.

Організатори:

Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Міжнародна асоціація позашкільної освіти (МАПО)


Категория: Відео | Просмотров: 1085 | Добавил: kolinko | Дата: 15.02.2016 | Комментарии (0)

Заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Ольга Стрелюк, у прямому ефірі дала відповіді на запитання щодо процедури реєстрації та особливостей ЗНО-2016

 

 

Категория: Відео | Просмотров: 839 | Добавил: kolinko | Дата: 03.02.2016 | Комментарии (0)

Стенограма прес-конференції директора Українського центру оцінювання якості освіти щодо особливостей реєстрації майбутніх абітурієнтів для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2016 року.

Терміни, процедура, етапи реєстрації, учасники основної і додаткової сесій, ДПА у формі ЗНО, а також інші питання, що стануть у нагоді випускникам, батькам та особам, які, бажають стати студентами у 2016 році.

Вадим Карандій: Доброго дня! Дякую всім присутнім. Я думаю, що тема досить цікава, тому що дуже багато останні місяці про неї згадували, говорили, тому постараємося зараз дати більшості відповідей на ті питання, які виникають.

Перше це щодо питань, які звучали ще декілька місяців тому, щодо не визначеного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Маю повідомити сьогодні всіх про те, що ЗНО у 2016 році відбудеться, і відбудеться відповідно до тих запланованих планів, які були оголошені у жовтні-листопаді 2015-го року.

Щоправда ці плани, ви знаєте вони відрізняються від тих, які першопочатково планувалися ще в червні 2015-го року, але на то є певні об’єктивні обставини, які нам приходилось враховувати, в тому числі, ті які пов’язані із станом фінансування, також із технологічною готовністю до впровадження того чи іншого виду оцінювання.

В цілому на сьогодні динаміка підготовки до ЗНО є позитивною, всі процеси сплановані, відповідні календарні графіки витримуються, реєстрацію, початок проведення ЗНО плануємо розпочати так як це було попередньо оголошено 1 лютого. Відповідно доступ до реєстраційної форми для бажаючих зареєструватися буде надано починаючи із 12 години 1 лютого.

Я хочу, користуючись нагодою, подякувати як працівникам Українського центру, так і регіональних центрів, також агентству з міжнародного розвитку США, яке нам надало відповідну допомогу у підготовці у зв’язку із тими форс мажорними обставинами, які ми мали наприкінці минулого на початку цього року, також фахівцям тих компаній, які долучилися в процесі вироблення підходів до відновлення роботи Інформаційної системи Українського центру, які безпосередньо зараз реалізують певний комплекс робіт для нормальної роботи в процесі всього періоду проведення ЗНО. Ну і зрозуміло керівництву МОН, яке всіляко сприяє тому, щоб ЗНО відбулося і робота Українського центру була нормалізована.

Спочатку декілька загальних позицій щодо того в якому форматі відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання. ЗНО в 2016 проводиться для випускників загальноосвітніх навчальних закладів поточного року та осіб, які мають повну загальну середню освіту, які виявили бажання вступити до вищих навчальних закладів. Всього ЗНО буде проведено із 12 навчальних предметів, перелік яких визначено наказом Міністерства осв ... Читати далі »


Категория: Відео | Просмотров: 667 | Добавил: kolinko | Дата: 28.01.2016 | Комментарии (0)

Рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду вакцинації ОПВ в організованих дитячих колективах

В Україні у відповідь на спалах поліомієліту було проведено два раунди додаткової вакцинації ОПВ дітей віком від 2 місяців до 6 років. Протягом першого раунду вакцинації було охоплено 64,7% дітей віком від 2 місяців до 6 років, протягом другого раунду – 75,2% дітей віком від 2 місяців до 6 років.

Третій раунд додаткової вакцинації ОПВ дітей в Україні буде проведено з 25.01.по 05.02.2016 року. Такі раунди додаткової вакцинації ОПВ проводяться у зв’язку з тим, що у 2015 році було виділено вакциноспоріднений поліовірус (ВСПВ) типу 1 від двох дітей з гострим в’ялим паралічем (ГВП) в Україні. Випадки не пов’язані один з одним, зареєстровані у двох різних районах (Рахівському і Тячівському) Закарпатської області. Поліовірус у цих випадках був виявлений Національною поліовірусною лабораторією (ДЗ «Український центр моніторингу та контролю за захворюваннями МОЗ України», м. Київ) та визначений як циркулюючий ВСПВ (цВСПВ) тип 1 регіональною референс-лабораторією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 28 серпня 2015 року. Результати були підтверджені Глобальною референс-лабораторією з поліовірусів центру контролю та попередження захворюваності (CDC) в Атланті, США.

Виявлені випадки цВСПВ в Україні є рідкісними формами поліовірусу, що виникають лише за умови низького рівня охоплення вакцинацією. Низький рівень популяційного імунітету дозволяє вірусу з поліовакцини циркулювати та набувати патогенних якостей дикого поліовірусу. Генне секвенування виявило високий рівень відхилення цих вірусів від оригінального вакцинного вірусу – 26 мутацій в одному випадку і 20 мутацій в іншому. Більше того, випадки мали 18 спільних мутацій, що вказує на їх спільне походження і приблизно на два роки еволюційного розвитку.

Ці два випадки вказують на активну передачу ВСПВ типу 1 в Україні і трактуються як спалах поліомієліту.

Високий рівень дивергентності ізолятів від виявлених випадків вказує на те, що виявлений вірус вже мав змогу циркулювати невиявленим протягом приблизно 2 років. Оскільки між дикими поліовірусами та цВСПВ немає різниці з точки зору пов’язаного з ними клінічного захворювання, існує високий ризик подальшого виникнення випадків поліомієліту. Цей спалах може поширитися на інші території України та сусідні країни, якщо передачу вірусу не буде негайно зупинено шляхом оперативної та високоякісної імунної відповіді. Поточна ситуація в Україні загрожує всій Європі втратою статусу регіону, вільного від поліомієліту, який було досягнуто в 2002 році, а також ставить під загрозу успішне виконання Глобальної ініціативи з викорінення поліомієліту, що очікувалося у найближчому майбутньому.

Популяційний імунітет проти поліомієліту в країні є надзвичайно низьким. У 2014 році лише 50% дітей віком до року отримали повну вакцинацію проти поліомієліту та інших вакцинокерованих захворювань. У 2015 році за найоптимістичнішими оцінками, ця цифра є навіть нижчою, що відсуває  Україну на рівень країн з найнижчим рівнем охоплення вакцинацією у світі. Через постійне зниження рівня охоплення вакцинацією в країні з 2009 року кількість невакцинованих дітей швидко зросла до приблизно 1,5–1,8 млн. дітей.

Визначення дітей, які підлягають вакцинації РПВ в рамках третього раунду.

  1. Вакцинації ОПВ в рамках третього раунду підлягають усі діти, як щеплені для профілактики поліомієліту раніше за віком, так щеплені частково, з порушенням календаря щеплень.

2.    Третій раунд охоплюватиме всіх дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років 11 місяців 29 днів), території обслуговування медичних закладів, незалежно від їх поточної реєстрації. Для досягнення вищих показників охоплення населення, школярі будуть вакциновані також і в школах.

Порядок проведення щеплень ОПВ в закладах освіти в рамках третього раунду.

(Наказ МОЗ України від 16 вересня 2011 року № 595 (у редакції наказу МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551)

... Читати далі »

Категория: Актуально | Просмотров: 1081 | Добавил: kolinko | Дата: 25.01.2016 | Комментарии (0)

Ленінським міжрайонним управлінням ГУ ДСЕС у Миколаївській області надіслано для розповсюдження пам'ятки щодо профілактики поліомієліту

ПРОФІЛАКТИКА ПОЛІОМІЄЛІТУ
(пам’ятка для населення)

Поліомієліт – це вірусне інфекційне захворювання, що уражує нервову систему і викликає повний параліч. Вірус проникає  в організм через рот і розмножується  в кишечнику. Симптоми захворювання: висока температура, втома, головний  біль, нудота,  регидність шиї та біль у кінцівках. 

Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Виділення вірусу із глотки і з фекаліями починається вже в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Після появи перших симптомів захворювання вірус продовжує виділятися з фекаліями.

Поліовірус стійкий в навколишньому середовищі. Він зберігає свої інфекційні властивості в стічних водах при 0°С протягом місяця. Нагрівання  при температурі 50°С вбиває вірус протягом 30 хвилин у воді, а при 55°С - в молоці, сметані, маслі та морозиві. Вірус стійкий до УФ-променів і висушування, а також до хлорвміщуючих дезінфектантів (хлорне вапно, хлорамін).

Профілактика.

Поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації.

Щеплення проти поліомієліту входять до календаря профілактичних щеплень:

- вакцинація складається з трьох щеплень і проводиться дітям у віці 3, 4 і 5 місяців, перші 2 щеплення -  з використанням інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ);
- ревакцинація проводиться дітям у віці 18 місяців, 6 та 14 років з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

 Крім того, з метою профілактики поліомієліту необхідно:
- додержуватись правил особистої гігієни (миття рук); 
- свіжі овочі, фрукти, сухофрукти та зелень перед вживанням після миття під проточною водою ополоснути кип’яченою чи бутильованою водою. 

Увага, шановні батьки!

Терміново звертайтесь за медичною допомогою, якщо у дитини, раніше не вакцинованої проти поліомієліту, спостерігається висока температура, головний біль, біль у горлі, м’язах та кістках, нежить блювота, раптове порушення ходи).

               

Пам’ятка щодо запобігання поліомієліту

Поліомієліт представляє собою гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту.

Клінічні прояви поліомієліту поліморфні. У понад 90% інфікованих осіб інфекція є безсимптомна, у 4-8% захворювання перебігає в абортивній формі без рухових порушень. Абортивна форма поліомієліту може проявлятися у вигляді гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, у 1% хворих розвивається серозний менінгіт. Лише у 1-10 з кожних 1000 сприйнятливих до захворювання осіб (0,1-1,0%) розвивається паралітична форма хвороби з ураженням мотонейронів клітин переднього рогу спинного мозку з наступним стійким випадінням їх функцій, розвитком паралічів і парезів.

Клінічні ознаки паралітичних форм поліомієліту:

- гострий початок захворювання з загально-і ... Читати далі »


Категория: Актуально | Просмотров: 832 | Добавил: kolinko | Дата: 22.01.2016 | Комментарии (0)

Автор: Людмила Калініна

На парламентських слуханнях «Правове забезпечення реформи освіти в Україні» 9 грудня 2015 року розглядалося важливе питання щодо реалізації конституційного права громадян на одержання якісної освіти європейського ґатунку. Учасниками парламентських слухань обговорювався доопрацьований проект закону України «Про освіту» (обсяг 56 сторінок), зареєстрований в «Секторі реєстрації законопроектів» за номером 3491 від 19.11.2015 р. Утім складається враження, що все-таки не відбулося остаточного узгодження ключових засадничих положень розробниками двох законопроектів, які наявні в законодавчому дискурсі і, звісно, не відбулося узагальнення консолідованого змісту законопроекту.

Незважаючи на наявну n-кількість варіантів законопроекту, після Парламентських слухань ще й досі триває його обговорення в суспільстві та професійних колах. Зважаючи на це, та на необхідність здійснення кардинальних змін в освіті та управлінні нею, потребують подальшого розгляду чимало питань щодо узгодженості концептуальних положень, основних термінів і їх визначення, конкретизація суті окремих постатейних положень і розділів законопроекту. 

            Законодавчі засади освітньої діяльності та фрагментарність принципів, на яких базується управління  

            Виходячи з аналізу змісту 6 статті першого розділу законопроекту, зазначимо, що вона містить лише один пункт, назва якого ідентична до назви статті «Принципи та засади освітньої діяльності», та не маєчіткого розподілу на засади освітньої діяльності та її принципи.

Як відомо, засади включають принципи, то за логікою викладу вони мали б бути чітко розмежовані в цій статті як «ціле і частка», тобто на засади та на принципи освітньої діяльності. Оскільки у статті виділено лише один пункт, мабуть, передбачалося змістове доповнення ще й іншими пунктами. Якщо ні, то не потрібно здійснювати нумерацію з одного пункту.

            Зауважимо, що крім принципів освітньої діяльності розробниками законопроекту наведено ще й деякі принципи управління. Наприклад, такий принцип освітньої діяльності як «Інституційне відокремлення здійснення функцій контролю (нагляду) та функцій забезпечення діяльності закладів освіти», безперечно, є інноваційним положенням для практики здійснення державного управління та запровадження різних інноваційних форм державного контролю за діяльністю закладів освіти. Однак, його можна віднести не лише до принципів освітньої діяльності, а й до принципів державного управління освітньою діяльністю. Але у будь-якому разі необхідно вказати на суб’єктів або на колективний орган управління, які мають забезпечити виконання «функцій забезпечення діяльності закладів освіти», їх права, обов’язки та відповідальність.

 Також потрібно уточнити суб’єктів, які будуть нести відповідальність у випадку, коли не відбудеться нормативне забезпечення діяльності закладів освіти на законодавчому визначеному рівні задля реалізації права громадян на якісну освіту європейського зразка. 

            Термінологічна плутанина не додасть ефективності управління в сфері освіти 

            У статті 6 також подано такі терміни як «громадсько-державне управління» та «державно-приватне партнерство». До основних термінів, які наведено у статті 1 першого розділу «Загальні положення», вони як базові не включено. Зрозуміло, що не подано їх інтерпретацію, і це призводить до термінологічної плутанини. Громадсько-державне управління не відноситься ані до засад, а ні до принципів управління, а належить за класифікаційною ознакою до одного з видів сучасного управління, до якого має відбутися перехід від чинно ді ... Читати далі »


Категория: Наука управління | Просмотров: 1181 | Добавил: kolinko | Дата: 18.01.2016 | Комментарии (0)

В Україні спостерігається значне підвищення рівня захворюваності на грип, близьке до епідемічного. МОЗ України наголошує на необхідності дотримання заходів задля запобігання зараження грипом та в разі захворювання. 

Як можна заразитися вірусом грипу?

Від іншої хворої людини – повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані ближче 2-х метрів).

– підвищення температури тіла – різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів уже може свідчити про появу грипу;

– головний біль;

– біль у м’язах, біль у горлі;

– кашель, нежить;

– закладення носа;

– в окремих випадках — блювота і понос.

 Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику!

Медичні групи ризику:

– діти до 5 років (особливо – діти до 2-х років);

– вагітні жінки;

... Читати далі »


Категория: Актуально | Просмотров: 644 | Добавил: kolinko | Дата: 16.01.2016 | Комментарии (0)


Ми в соцмережах
       
 ОСВІТНЯ КАРТА МІСТА
(САЙТИ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ МІСТА) 
Освітня карта міста
Офіційні сайти


 Профспілка працівників освіти і науки

Інформаційні сайтиУправління освіти Миколаївської міської ради © 2018

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license