Меню сайтуВихід

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Користувачі на сайті:


Головна » » Міські акції » Міська акція "Бузька хвиля"

Зліт юних пошуковців. Підведено підсумки міської акції "Бузька хвиля"
29.09.2012, 13:52
З метою громадянського виховання учнівської молоді, вивчення історії рідного краю, Миколаївських суднобудівних заводів, корабельних пам'яток Миколаївського суднобудування та долі видатних людей, життя та діяльність яких пов’язані з суднобудуванням, культурними подіями нашого краю та формування соціальної активності учнів в загальноосвітніх навчальних закладах з вересня 2010 р. по вересень 2012 р. впроваджувався міський проект «Бузька хвиля», реалізація якого проводився у два етапи; кожний термін - 1 навчальний рік. Проект проводився за такими напрямками:
- «Рідний причал» (історія Миколаївських суднобудівних заводів);
- «Ранок корабельного краю» (історія Миколаївських кораблів з 1789 по 1939рр.);
- «Опалені війною» (історія кораблів, човнів, збудованих на суднобудівних заводах міста та які брали участь у Другій світовій війні);
- «Ідуть у море кораблі» (історія Миколаївських кораблів у сучасному світі та їх світове значення);
- «Славетні імена Миколаєва» (дослідження долі видатних людей міста, життя та діяльність яких пов’язані з галуззю суднобудування та культурними подіями нашого краю).
Для підведення підсумків міського проекту «Бузька хвиля» 14 вересня 2012 року на базі ДОТ «Дельфін» проведено зліт лідерів-пошуковців.
Метою зльоту було - створення умов вільного спілкування між активістами проекту; узагальнення і розповсюдження результатів роботи під час проекту та досвіду роботи пошукових груп навчальних закладів міста Миколаїв; розвиток і удосконалення комунікативних, лідерських навичок учнів, вмінь працювати у колективній творчій справі, в команді.
На зльоті лідери-пошуковці обговорювали дослідження родинних архівів, співпрацю навчальних закладів з музеями, заводами, громадськими організаціями, ветеранами праці. Представлені творчі роботи учнів-учасників конкурсів, презентацій. Проведена робота сприяла популяризації краєзнавчих матеріалів, профорієнтаційній діяльності, патріотичному вихованню підростаючого покоління.
Зліт залишив приємні враження у його учасників. Представляємо деякі з них.
 
Пантєлєєва В.Я.,
керівник гуртка «Юний журналіст»
гімназії №4
Протягом двох років у місті Миколаєві проводився грандіозний проект «Бузька хвиля», до участі в якому були залучені учні всього міста. 14 вересня юні знавці суднобудування мали змогу представити результати пошуково-дослідницької роботи на міському рівні. Зліт юних пошуковців відбувся у гостинному ДОТ «Дельфін».
Для тих, хто в цей день прямував до «Дельфіну», день розпочався з цікавої подорожі на катері - ще на його борту учні об’єдналися в 5 команд. Учні 4 гімназії швидко затоваришували зі своїми колегами по спільній праці над проектом. Юні знавці суднобудування швидко знайшли спільну мову та встановили дружні стосунки. Саме на борту катеру, що прямував до берегів табору «Дельфін», і було вигадано назву команди – «Хвиля». У творчій співпраці юними дослідниками були вигадані девіз та пісенне привітання для інших команд. Ранкову подорож було завершено командним часом, в який проводилося багато веселих ігор та естафет, що підбадьорили командний дух та допомогли учасникам здружитися, встановити атмосферу порозуміння та тепла в колективі.
Потім настав час підводити підсумки проекту, підготовленого учнями: цей етап включав в себе «Спіч-турнір», на якому всі вихованці мали змогу проявити себе в якості юних ораторів, презентувати свою роботу на міському рівні, продемонструвати її результати, які дійсно вражали. Так наприклад учні гімназії №4 обрали тему «Ідуть у море кораблі», над якою дуже старанно працювали всі гімназисти: розробляли книги, шукали інформацію, читали лекції про наше чудове корабельне місто. Хтось писав статті, а хтось знімав усе це на камеру, а результати наші ми виклали на спеціальному стенді-банері, де розмістили найцікавішу інформацію та фотокартки.
Після обідньої перерви учні ознайомилися з підсумками зльоту – і саме вони дали змогу їм потім оформити їх в цікаві командні газети. Учні настільки захопилися нестандартними підходами до оформлення стіннівок, що вирішили виконати свою роботу у формі кінострічки, в якій було відображено й сподівання учнів, з якими вони вирушили до табору представляти свій проект, і їх вподобання, і висловити задоволення від цієї подорожі.
Після того, як стіннівки було продемонстровано, вже вечоріло, тож настав час для конкурсу бардівської пісні – а пісні, як ми знаємо, єднають душі, тож, коли день вже добігав свого кінця, учні підхоплювали знайомі їм слова та мотиви, та під м’який передзвін струн гітари їх голоси лунали над хвилями Бугу.
Команда «Хвиля», частиною якої стали учні нашої гімназії, гідно представила себе на зльоті, тож була відзначена на церемонії нагородження сертифікатами учасників та грамотами Управління освіти за II місце в конкурсі бардів та IIIмісце в конкурсі газет.
А завершився день незвичайним сюрпризом, який став для учнів справжньою несподіванкою – учні запалювали ліхтарики бажань і відпускали їх у відкрите небо з тим, щоб вони донесли їх мрії та сподівання до самих зірок. І, звісно ж, бажанням багатьох з них була можливість ще раз зустрітися з новими друзями та знайомими, яких їм подарував цей незабутній день. Адже ті, хто брав участь у проекті, об’єднані спільними інтересами і змогли на цьому зльоті продемонструвати свою любов до історії свого краю, до міста корабелів – Миколаєва – такого рідного.
Сподіваємось, що високі досягнення в суспільно-краєзнавчій роботі в рамках міського проекту «Бузька хвиля», залишила свою спадщину для нашого міста.
 
«Бузька хвиля»
Я хотіла би сказати: «Неймовірно!»
Акція багато об'єднала
Учнів і розумних, і привітних.
З чого ж тут усе розпочиналось?
А початок взяла «Бузька хвиля»
Ще два роки тому. Усі класи
Матеріал збирали, все робили,
Щоб донести працю ту у маси.
Закипіла, завелась робота,
Промайнула новина по місту,
Що і діти, і батьки в турботах,
Щоб провести свято урочисто.
Протягом двох років все робилось:
На заводи і в музеї учні
Задля інформації ходили,
І збирали все оце до кучі J.
Зустрічалися з людьми, що гарно
Прославляли місто наше дуже,
І розповіли, що знали славне
І поділяться й з тобою, милий друже.
Промайнув і час той непомітно,
Середина вересня настала,
Учні всі: і гарні, і привітні
До «Дельфіну» всі разом зібрались.
Емоційні розповіді, дзвінкі
Ігри у командах і пісні веселі,
А в кінці – і розставання гірке,
Сум в очах,  ліхтарики у  небі.
Все це було, начебто у казці,
Міні - табір влаштували всім нам,
Бо були там враження і щастя.
І як вітер  знов надме вітрила,
Так і та славетна «Бузька хвиля»
Понесла до нових вражень нас.
Не зупинимось тепер ми ні на хвилю,
Будемо працювати посвяк час!
(Автор: учениця 11 класу, ЗОШ № 24 Кожухаренко Тетяна)


Додав: kolinko |
Переглядів: 851

Ми в соцмережах
       
 ОСВІТНЯ КАРТА МІСТА
(САЙТИ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ МІСТА) 
Освітня карта міста
Офіційні сайти


 Профспілка працівників освіти і науки

Інформаційні сайти

Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license