Меню сайтуВихід

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Користувачі на сайті:


Головна » До вершин професійної майстерності » Методичний супровід діяльності керівників » Внутрішкільна система управління професійним зростанням учителя
Методичні заходи для директорів [5]Школа молодого ЗДНВР [4]
Школа управлінської майстерності ЗДНВР [4]Методичні заходи для ЗДВР [4]
Консультації для ЗДНВР [2]Семінари [10]
Якість освіти як ключова категорія нової парадигми освіти [23]Внутрішкільна система управління професійним зростанням учителя [37]
Формування психолого-педагогічної культури батьків. Сучасні форми взаємодії з батьками [13]Дидактичні й методологічні засади сучасного уроку [5]
Підвищення професійної компетентності вчителів [10]Школи - новатори [2]
Вебінари [176]


Стимулювання й мотивація потреби педагогів у власному професійному зростанні
31.01.2011, 09:25
Строїнова Ганна Володимирівна,
заступник директора з виховної роботи
загальноосвітньої  школи I-III ступенів №1
 імені Олега Ольжича,
Сучасна людина XXI століття для того, щоб реалізувати себе як особистість в цілому, професіонала в обраній сфері діяльності, повинна бути  готовою до життя в інформаційному суспільстві, до постійних змін, швидкого плину часу, тобто – бути адаптованою до  нових умов життя в суспільстві.            
Сучасна школа повинна стати дійсною  Школою  Успіху, як для її вихованців,так і для педагогів. Бо відомо, що створити Успішну Дитину може лише Успішний Педагог.
         Не для школи, а для життя вчимося і вчимо такий девіз великої родини учнів, учителів, батьків нашої Першої школи міста Миколаєва.
Так, ми, педагоги, вчимо своїх вихованців з метою здобуття ними необхідних в житті знань, вмінь та навичок. Але як відомо: «Гарний той педагог, який сам не перестає вчитися». «Вік живи – вік учись», - говорить народна мудрість.  І в нашій школі, як і в інших навчальних закладах, планується та координується робота, спрямована на підвищення фахового рівня педагога: учителя, класного керівника.
Існує і своя система стимулювання та мотивації потреби педагогів у власному професійному зростанні.
Хочеться поділитися деякими ідеями з досвіду роботи нашого закладу в цьому напрямку.
В школі проводяться різноманітні конкурси фахової майстерності педагогів, ведуться рейтинги діяльності учителів, класних керівників. За результатами роботи, участі в конкурсах педагогічні працівники  представляються до різних видів морального та матеріального заохочення, що є стимулом до професійного зростання.
Так, з 2000 року став традиційним конкурс на кращого молодого  спеціаліста «Ваш дебют, молодий учителю!», який проводиться 1раз на 2-3 роки. Мета конкурсу: виявлення творчих здібностей, фахової майстерності молодих учителів, класних керівників,  поширення їх педагогічних здобутків. Адаптація молодого спеціаліста – це складний динамічний процес досконалого освоєння професії та оволодіння педагогічною майстерністю. Сприяти цьому процесу, розкрити та розвивати  професійний потенціал молодого учителя – одне з основних завдань конкурсу.
Учасниками конкурсу є педагоги, які працюють в школі 1-3 роки.
Конкурс проводиться в три етапи:
I етап - кожен учасник надає організаційному комітету 3 розробки уроку по одній темі;
II етап – відкритий урок або виховний захід;
III етап – фінальна програма на сцені актової зали школи, де кожен учасник конкурсу має можливість представити своє педагогічне кредо, творчий портрет, вміння володіти аудиторією, знаходити вихід із складних педагогічних ситуацій, організаторські здібності.
За підсумками участі в конкурсі всім фіналістам вручаються дипломи та пам’ятні подарунки.
З метою стимулювання учителів до створення належної навчально-методичної та навчально-виховної бази кабінетів, впровадження інноваційних технологій, щорічно  проводиться конкурс навчальних кабінетів та класних кімнат на звання «Зразковий», традиційно присвячений Дню соборності України. За підсумками конкурсу завідуючі кабінетами-переможцями нагороджуються дипломами, а на кабінетах вивішується табличка «Зразковий кабінет». Цей конкурс є дуже популярним і престижним серед учителів, учнів та батьків.
В цьому навчальному році для учителів, які мають стаж роботи понад 3 років проводиться конкурс «Мій найкращий урок». I етап – проведення відкритих уроків на рівні методичних обєднань, шкільних кафедр, II етап – на загальношкільному рівні, відкриті уроки проводять переможці I етапу конкурсу (по одному від кожного методичного обєднання, кафедри). Участь в конкурсі – добрий стимул для професійного зростання учителя, утвердження своєї майстерності.
Традиційно, з 2001 року, 1 вересня, в день присвоєння закладу імені Олега Ольжича, в школі   проводиться церемонія «Оберіг Ольжича» по врученню Найвищої нагороди школи (символічна авторська статуетка „Оберіг Ольжича”, диплом,  а з 2010 року ще й однойменний нагрудний знак та  посвідчення до нього). Це є також формою морального заохочення педагогів. Найвища нагорода школи вручається за  15 номінаціями   кращим учителям, учням, технічним працівникам школи, представникам громадськості, які внесли значний внесок в розвиток закладу. Серед учительських номінацій: «Творчий учитель», «Кращий класний керівник», «Нове імя» (для молодих учителів), «Найулюбленіший учитель» (в цій номінації свій вибір роблять учні школи), «Кафедра року». В кожній  номінації Вища рада школи (створений  у нас орган)  реєструє по три номінанти, а переможцем стає лише один із номінантів. Фото переможців заноситься на шкільну Дошку Пошани та до шкільної книги «Оберіг Ольжича». Висунення кандидатів в номінанти на вручення Найвищої нагороди школи створює здорову конкуренцію в колективі, і не дивлячись на те, що в основному це є моральним видом заохочення, кожен творчо працюючий учитель мріє стати володарем престижної в школі нагороди.
Отже, стимулювання діяльності педагогів, використання різноманітних форм заохочення є важливим чинником в процесі професійного зростання учителя, створення його Успішним.

Категорія: Внутрішкільна система управління професійним зростанням учителя | Додав: kolinko
Переглядів: 1638 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       
 ОСВІТНЯ КАРТА МІСТА
(САЙТИ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ МІСТА) 
Освітня карта міста
Офіційні сайти


 Профспілка працівників освіти і науки

Інформаційні сайти

Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license