Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2011-2012 н.р.

Акція «Чисті легені міста»
28.03.2012, 14:28
Шумить, гуде веселий гай
і гомонить: вставай, вставай!
Розтане сніг, зима мине,
земля кругом цвісти почне.
З нагоди 68-ї річниці визволення Миколаївщини від фашистських загарбників 23 та 24 березня 2012 року учні 8 класу Миколаївського ліцею «Педагог» активно включилися до проведення акції «Чисті легені міста».
Мабуть, кожний задає собі одвiчне  i завжди хвилююче питання: з чого починається батькiвщина? З  маминоï пiснi? З батькiвськоï хати? Все це так, проте не останнє, якщо  не найперше мiсце належить природi. Охороняти природу - значить охороняти батькiвщину. Згадаймо наших далеких предкiв. Обов'язковою умовою заселення нових територiй була наявнiсть води, лiсу. Якщо з тих чи iнших причин чогось бракувало, то селяни копали криницi, саджали лiсосмуги й фруктовi дерева.
 А в нашому місті є чудові парки, які виконують особливу функцію наповнювати повітря  озоном, щоб городяни могли вільно дихати, виходячи на прогулянки містом.  Скiльки в нашому місті Миколаєві  краси i яка вона рiзноманiтна. Яке багатство барв, кольорiв, вiдтiнкiв!
І коли ми прийшли до парку, то перше, на що ми звернули свою увагу, був переливчастий спів птахів. Та мимоволі наші очі вихоплюють з цієї краси забрудненість легендарної Алеї пам’яті афганців. Ліворуч від алеї ми повинні були прибрати частину паркової зони. Розподілилися на групи і робота почалася. Коли поряд працюють твої друзі і однокласники, прибирати стає веселіше. Ми добре попрацювали. І приємно було дивитися на чистий клаптик паркової алеї, на якому ми знайшли чудові маленькі квіти – проліски.
Зачаровано вбираєш зором багатобарв'я кольорiв i нiжну зелень трав, i переливне буяння квiту, i казковi бризки сонця. Любити, шанувати й оберiгати рiдну природу вчить нас життя, батьки, вчителі, наша лiтература. Наприклад, великий фiлософ i поет Григорiй Сковорода наголошував, що природа є зразком доцiльностi. А згадаймо нашого генiального митця
Т. Г. Шевченка. Перебуваючи далеко вiд рiдноï землi, великий Кобзар змалював безсмертнi образи, що перейшли у символiку - тополю, калину, хрещатий барвiнок. Гiмн природi створила в "Лiсовiй пiснi" Леся Украïнка.
А Володимир Сосюра писав так:
 Любiть Украïну, як сонце, любiть,
  Як вiтер, i трави, i води...
  В годину щасливу i в радостi мить,
  Любiть у годину негоди!
  Любiть Украïну у снi й наяву,
  Вишневу свою Украïну,
  Красу ïï вiчно живу i нову
  I мову ïï солов'ïну.
Ці рядки також можна віднести до природи. Людинi необхiдний зв'язок iз рiдною природою. Подивiться на чари буйноквiття, почуйте волання трави i дерев, i все зробiть, щоб нащадкам усмiхалася i ростила вiчну духовнiсть наша найпрекраснiша на свiтi земля. Щоб квiтувала вона могуттям кольорiв, долучала до нашоï неперевершеноï пiснi й до рiдного мелодiйного слова пахощi трави i високiсть неба, долучала щедрiсть працi i нiжнiсть серця. Спадщина природи не менш важлива, для цивiлiзацiï, нiж культура. Тож будемо берегти природу і наші парки!
Гузь Юлія, Онуфрієнко Ірина, Арнаут Марина, учні 8 класу Миколаївського ліцею «Педагог»


Додав: kolinko |
Переглядів: 789
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018