Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2011-2012 н.р.

Шануй завжди сліди минулого
10.05.2012, 19:30
Академік Д. Лихачев у своїх "Листах про добре і прекрасне" писав про те, що пам'ять і знання минулого, заповнюючи світ, роблять його більш цікавим і значним, що без минулого світ для людей порожній. Знання історичного минулого він називав "четвертим дуже важливим виміром світу".
Ці знання починаються з інтересу до того, що безпосередньо оточує людину. І в першу чергу це знання свого родоводу, своїх коренів. Для нас це не абстрактні поняття. З такою метою учні Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29, під керівництвом заступника директора з виховної роботи, Братошевської Світлани Вікторівни, вчителя математики та інформатики, Силкіної Ганни Василівни, 10 травня 2012 року відвідали Миколаївський некрополь. Цікаву та змістовну екскурсію провела Губська Тетяна Миколаївна, старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею, спеціаліст в області церковного краєзнавства. Основні теми досліджень Губської Т.М. – церковна і народна освіта, військове духовенство, храми міста і області, пам’ятники Миколаївського некрополя.
Мотивом до організації екскурсії було знайомство з книгою «Город мраморных ангелов: памятники Николаевского некрополя» на годинах спілкування у 5, 7, 8 класах.
Минуле... Без нього, як відомо, немає сьогодення, немає майбутнього. Людина самотня, якщо поруч немає людей, з якими в неї спільне минуле. "Життя — то не миттєвість існування", — нагадує старий академік молодим. Він учить нас зберігати історію, дбайливо ставитися до неї. Вірно оцінювати минуле, не намагатися переписувати історію, прагнучи закреслити все те, що з нинішніх позицій здається помилками, оманами.
З великим задоволенням всі присутні слухали розповідь про Казарського, Ге, Каразіна. До речі, наша школа має тісний зв'язок із Губською Т.М., оскільки ми вже досліджували історію життя Каразіна. Ініціатором цих добрих справ є наша директор, вчитель  історії, Грицюк Лариса Анатоліївна, яка надихає на пошуково-дослідницьку діяльність.
Ще раз усвідомили - з тих, хто не знає своїх коренів, хто залишається без рідного ґрунту, який зберігає сліди минулого, не виросте справжній громадянин України.


Додав: kolinko |
Переглядів: 964
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018