Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 13
Гостей: 12
Користувачів: 1
dnz-53


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

А ми тую червону калину підіймемо…
03.12.2012, 18:57
Зима прийшла – свята принесла! До нас зима ще не зовсім дійшла, а свята принесла. І настрій, і почуття, і зимові очікування. Фестиваль патріотичного спрямування «А ми тую червону калину підіймемо…» традиційно розпочався в ЗОШ№57.
А все почалося з народних легенд про квіти, з якими познайомили усіх присутніх на святі учні 7-а класу, символами українського віночка, народними оберегами. Глядачі поринули в далекі історичні часи, коли татарські навали забирали у полон вродливих дівчат, сильних чоловіків. Уся постановка була пронизана романтизмом та ліричністю. Слід відзначити, що у виступі брали участь і батьки, що надало постановці особливого звучання. Фінальна пісня у виконанні Сагян Каріни завершила виступ і залишила багато позитивних емоцій.
Повернутися з історичних часів до сьогодення допомогли учні 7 – Б класу, чий виступ відзначався новизною та креативністю. Несподіваним для присутніх був справжній відеофільм про обряд сватання. "Благословляємо на шлюб, благословляємо на сімейне щастя...” - ці слова лунали з екрану від акторів не голівудських зірок, а наших семикласників.
Та які ж свята обходяться без вечорниць? Були і дівочі ворожіння, і парубоцькі розваги. Народні жарти, ігри з паном Коцюбинським та калитою. Таким показували українські вечорниці учні 7 — В класу. Український колорит був відчутний у кожній пісні, кожному жарті. Чудовим оздобленням виступу став ліричний танок дівчат. Справжніми зірками вечорниць стали Шумілов Костя та Лучко Антон — справжні парубки, чудові актори та файні хлопці.
Завдяки виступам учнів 8-х класів мі поринули в чарівний світ купальського свята, побували на сватанні та весіллі.  Сприятливу атмосферу на святі доповнювали народні пісні, танці, обряди, а колориту додавали костюми учасників (українські народні костюми, костюми мавки, лісовика, водяника…) 
         Учні 9-х класів продемонстрували знання творів українських письменників.  Ми ніби то завітали в гості до родини Кайдашів, стали свідками сварки баби Палажка та баби Параски.   А Проня Прокопівна та Голохвастов зачарували нас своєю красномовністю. Хотілося б подякувати учням ті їх наставникам за теплу родинну атмосферу, гарний настрій та прекрасні виступи.
Особливу подяку хочеться оголосити класним керівникам Запорожець О.В., Корсун А.М., Демченко О.Д. за режисерський талант, за виховання шанобливого ставлення до народних звичаїв та традицій.
А нам залишається чекати Нового року, вчити колядки, щедрівки та пекти калачі!!!
Степанова В.П., мама учениці 5-В класу ЗОШ №57

Додав: kolinko |
Переглядів: 626
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018