Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Декада української мови в ЗОШ №45
16.03.2013, 13:19
З 04.03.13 по 15.03.13 в ЗОШ №45 проведено Декаду української мови та літератури.
На позакласному заході для учнів 1-х класів «На іменинах у Мови» (вчителі Довгенко Н.В., Литвиненко А.В.) була створена атмосфера української хати: клас був прибраний рушниками, стіл  прикрашений букетом  калини, учні одягнені в українські костюми, звучали українські народні пісні. Захід був проведений в ігровій формі з елементами змагання, що сприяло формуванню інтересу і любові до рідної мови, розвитку творчих здібностей та зв’язного мовлення учнів, вихованню почуття гордості за свою мову, бажання її берегти.
Учителі Василькова О.А., Парубець А.С. вдало реалізували мету свого позакласного заходу для учнів 2-х класів - інтелектуально-розважальної гри «Знавці української мови» - завдяки використанню різноманітних методів і форм навчання, направлених на усвідомлення естетичного, пізнавального, практичного значення української мови  в житті людей, підвищення внутрішньої мотивації школярів, розвиток їх пізнавальної і творчої активності. Оптимізувало захід використання сучасних інноваційних технологій: розвитку критичного мислення, розвиваючого навчання, інформаційно-комп’ютерних. Учні отримали досвід роботи в колективі, в групі, розв’язання завдань з логічним навантаженням, поглибили мовні знання і уміння, словниковий запас.
Мандрівка стежинками конкурсу  «Кращий читач», яка була проведена Васильєвою М.Я. в 3-х класах, залучив школярів до джерел і витоків народної мудрості,  до читання бібліографічної і художньої літератури, сприяв збагаченню наявних знань, розвитку пізнавальних інтересів, мислення та допитливості, фантазії учнів, тренуванню пам’яті, збагаченню словникового запасу. Конкурси, підібрані вчителькою, розвивали логічне мислення, активізували пошукові та пізнавальні інтереси учнів. Активність і зацікавленість учнів підтримувалась завдяки  здійсненню міжпредметних зв’язків, використанню дидактичних і розвиваючих ігор, творчих завдань, технологій розвитку критичного мислення, комп’ютерних засобів навчання.
Учні 4-х класів (вчителі Дудолад Л.В., Задорожна О.А.) стали учасниками свята «Ой, яка чудова українська мова». Для виконання поставленої мети вчителі підібрали різні за жанром літературні твори, творчі ігри, творчі завдання, загадки, прислів’я. Засобами колективної пізнавальної і комунікативної діяльності вчителі  формували в учнів потребу до пізнання мови, мовних явищ і норм, здатність аналізувати, узагальнювати матеріал, висловлювати свої думки і міркування, вести пошукову діяльність.
Учителі початкових класів відповідально поставились до проведення Декади, виказали зацікавленість, творчість, майстерність і професіоналізм.
На методичному об'єднанні вчителів української мови та літератури було сплановано заходи декади, погоджено з заступником директора з НВР Даниловою I.A. та затверджено директором школи Целищевим О.С. Позакласні заходи проводилися відповідно плану з метою сприяння всебічному розвитку, духовному збагаченню, активному становленню й самореалізації особистості в сучасному житті.
Всі відповідальні за окремі ділянки справилися своєю роботою на достатньому і високому рівнях.
Учнями 5-А,Б; 11-А було підготовлено оформлення вестибюля. 04.03 класними керівниками було проведено виховні години «Урок Кобзаря» (Яковлєва М.Г., Назаренко Л.А.).
05.03 учні 11-А (Назаренко Л.А.) підготували літературну композицію з елементами інсценізації, присвячену Т.Г.Шевченку. Під час заходу звучало полум'яне мистецьке слово Кобзаря. Вшанування його пам'яті стало живою водою в душах старшокласників. Довголітнє і прекрасне життя книги «Кобзар» стало ближче учням - читачам, а пісні на слова поета залишаться в пам'яті дітей на тривалий час.
Українські костюми допомогли поринути в епоху 19 ст., відчути себе часточкою великого українського народу.
Брейн-ринг «Знай і люби рідну мову» був проведений між 6-А і 7-А (учитель Назаренко Л.А.). Вчитель сприяє усвідомленню учнями значення української мови, виховує інтерес до вивчення мови. Гра закінчилася підрахуванням як особистісних, так і командних балів.
Вчитель Яковлєва М.Г. провела читацьку конференцію на тему «Наш геній Шевченко». Це дало змогу учням одержати більш повне і чітке уявлення про роль Шевченка не тільки в розвитку національної культури, а й сприяє естетичному вихованню.
Позакласний захід «Велич та геніальність Кобзаря» з учнями 9-х класів провела Ліпінська О.О. Мета: поглибити знання учнів з творчості Т.Шевченка; розкрити тематику творів Кобзаря, визначити основні напрями діяльності Т.Шевченка та його значення в українській літературі.
Багато років ведеться співпраця з міською дитячою бібліотекою 10, яка дає позитивні результати. 13.03 була проведена інтелектуальна гра «Еврика» для учнів 5-х класів учителем Хромовою К.В. та Уліною Н.В.
Мета гри: створити атмосферу доброзичливості, чесного змагання в знанні української мови та літератури; виховувати інтерес до рідного слова, як неоціненного духовного багатства, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції; любов і повагу до великого Кобзаря; виховувати в учнів доброту, милосердя, любов до ближнього.
4 березня було проведено конкурс газет до дня народження Т.Г.Шевченка.
I місце посіла учениця 7-А класу Раджабова Діана (вчитель Назаренко Л.А.)
II місце посів учень 11-А класу Парійчук Олег (вчитель Назаренко Л.А.)
III місце посіла учениця 5-А класу Слободенюк Л. (вчитель Хромова К.В.)
У конкурсі на краще читання поезій Т.Шевченка
I місце посіла учениця 11-А класу Сінько Юлія (вчитель Назаренко Л.А.)
II місце посіла учениця 11-А класу Рожкова Тетяна (вчитель Назаренко Л.А.)
III місце посіла учениця 11-А класу Журавльова Олена (вчитель Назаренко Л.А.)
I місце посіла учениця 5-А класу Гавриленко Н. (вчитель Хромова К.В.)
II місце посіла учениця 5-А класу Слободенюк Л. (вчитель Хромова К.В.)
III місце посів учень 5-Б класу Яркін А. (вчитель Хромова К.В.)
I місце посіла учениця 9-А класу Банторіна Т. (вчитель Ліпінська О.О.)
II місце посіла учениця 8-Б класу Кривко Юлія (вчитель Калмикова М.Г.)
III місце посіла учениця 8-Б скласу Степанченко Олександра (вчитель Калмикова М.Г.).
Завершено Декаду з української мови і літератури зустріччю з Миколаївським поетом і композитором Сичовим О.Ф. на тему «Мелодії серця» для учнів 5-7 класів. Слухаючи пісні на слова Т.Г.Шевченка у виконанні Олександра Федоровича, учні проймаються любов'ю до художнього слова великого Кобзаря, любов'ю до рідного краю, повагою до людини, до історії і культури рідного краю.
Аналізом адміністрації школи та вчителями МО зазначено: вважати проведеною Декаду української мови і літератури на високому рівні. Висловлено подяку вчителям-предметникам за відповідальність у підготовці Декади.
Прес-центр школи


Додав: kolinko |
Переглядів: 733
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018