Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Хай небайдужі очі дивляться у світ!
21.11.2012, 20:49
Дружні обійми, феєричні враження, міцні рукостискання, неприховані сльози від розставання з близькими, щирі захоплення та емоційні враження – це закінчення Третіх Всеукраїнських  молодіжних Ольжичевих читань в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 імені Олега Ольжича.  Здається, що лише одну мить тривала неймовірна зустріч,  на яку зібралася свідома, небайдужа до долі своєї держави,  молодь з 23 областей України, а також зі шкіл-партнерів  Румунії та Туреччини.
З 13 по 16 листопада тривала неймовірна мандрівка для 78 старшокласників із різних куточків України та їхніх наставників, протягом якої колектив Рідної Першої школи створював атмосферу творчості та плідної співпраці для всіх учасників читань. Родини учнів школи гостинно відчинили двері своїх домівок  для дітей, чиї роботи були відзначені оргкомітетом з-поміж 160  творів.  
Ольжичеві читання – це данина пам’яті великому українському діячеві, поету Олегу Ольжичу, чиє ім’я ось уже 15 років  носить МЗОШ №1. Ініціатором та засновником цієї  величної події є директор Микола Георгійович Матіюк, з легкої руки якого і побачили світ уже Треті Ольжичеві читання. З кожним роком розширюється географія впливу читань, з’являються творчі ідеї та нові теми, які не лишають байдужими учнів з жодного регіону.    
Ось і  тепер, проводжаючи гостей до рідної домівки, від щирого серця шкодуємо, що минули читання, які об’єднали вчителів і дітей, змусили задуматися над вічними проблемами буття.
Старшокласники – учасники  Ольжичевих читань – брали участь у секційних засіданнях (керівниками в них були студенти Національного університету ім. В.О.Сухомлинського та Чорноморського державного університету імені Петра Могили), де презентували свої роботи, знайомилися, готували проекти звернення до молоді, створювали електронні газети, а ще весело згуртовувалися у флеш-мобі, шукали скарби, знайомлячись з Корабельним краєм, відвідували найкращий в Україні зоопарк, мандрували Миколаєвом, поринули у світ поезії Людмили Яківни Чижової, Віри Іванівни Марущак, Валентина Васильовича Клюєва-Боровського, театральний світ вистав від колективу «Ольжичеві таврійці» «У пошуках Синього Птаха» та «Гіркий вінок з печаль-трави» і проводили молодіжну українську європейську вечірку.  Насамкінець садили алею пам’яті, яка, сподіваємося, буятиме  в пам'ять про небайдужі руки, що дбайливо  тримають усю Україну.
Учителі з різних областей України, а також із Румунії та Туреччини мали можливість познайомитися з миколаївською освітою.
Освітяни брали участь у майстер-класі «Моделювання сучасного компетентнісно-діяльнісного уроку літератури», що провів Шуляр Василь Іванович, заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук, доцент, заступник директора з наукової роботи МОІППО. Цікавими і незабутніми були подорожі в Ольвію, на завод «Океан», обласний краєзнавчий музей, пивзавод «Янтар». Втомлені, але сповнені сил поверталися до школи, щоб стати учасниками майстер-класу «Осіннє розмаїття ідей» та самим презентувати власний заклад. Скільки цікавих ідей, нових вражень, приємних хвилин від співпраці… Тепер ми будемо чекати зустрічі зі своїми новими друзями з нетерпінням!
Зустрілися усі в актовій залі, де на заключному пленарному засіданні учасники читань представили результати своєї роботи в секціях. А потім усіх чекала подія року – церемонія «Оберіг Ольжича»,  на якій заслужену винагороду отримали  кращі автори робіт Білан Анастасія, учениця ЗОШ № 1 м.Сміла Черкаської  області; Загреба Анастасія, учениця  «школи-ліцею інформаційних технологій»  № 69  м.МаріуполяДонецької області;Мішина Олександра,учениця Каховської гімназії  м.Каховка Херсонської області;  Спасібко Аліна, учениця спеціалізованої школи № 80,  м.Харків;  Клімкіна Марія, учениця ЗОШ № 20, м.Кривий Ріг Дніпропетровської  області;  Бачинська Олеся, учениця Заліщицької ЗОШ, м.Заліщики Тернопільської  області;   вчителі та учні школи в окремих номінаціях, батьки. Ще групу авторів відзначено дипломами, а всі учасники отримали сертифікати. Свої таланти представляли учні школи та гості, тому атмосфера співтворчості та гармонії наповнила серця усіх присутніх.  
Скоро стихнуть кроки, змовкнуть фанфари і зітхнуть двері нашої Рідної школи. Вони ще довго будуть чути останні: «Прощайте!», «Приїздіть у гості!», «Пиши!». Потайки двері будуть мріяти, що на них з’являться слова «Вітаємо гостей!», горітимуть в очікуванні невідомого дитячі очі, замайорять різнокольорові прапорці, засвітяться всі вогники, що навіть вечір стане тепліше… А ми зробимо все, щоб і справді такі зустрічі повторювалися, адже від них запалюються небайдужі до долі своєї держави очі.
Маргарита Григорівна Бондаренко,
заступник директора МЗОШ № 1 імені Олега Ольжича 
з навчально-виховної роботи


Додав: kolinko |
Переглядів: 771
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018