Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Людина починається з добра
02.12.2012, 18:42
Милосердя й доброта – як два крила, на яких тримається людство. Як же могло так статися, що милосердя втратило сьогодні свою цінність, а його зміст звівся в основному до милостині? Невже для того, щоб виіскрити доброту із наших сердець, потрібен землетрус чи Чорнобиль? Хіба без них не можна бути милосердними? Хіба в звичайному плині немає людей, які потребують допомоги?
Ще з часів давньоруських благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, захистити скривдженого. 
В Україні проживає майже 2 мільйони одиноких людей. Близько 200 тисяч з них цілком або частково не здатні обслуговувати себе. 15 тисяч із них проживають у будинках  - інтернатах, їх об’єднує немічність, самотність. У злигоднях живуть 1 150  тисяч наших земляків. Сумні цифри, незвичні. Та це правда життя. І завдання  кожного з нас – допомогти цим людям, хоч маленькою часточкою.
У Миколаївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 52 змалку привчають юні душі робити добро.  Ось уже другий  рік учні  беруть участь у щорічному шкільному проекті «Скарбничка добрих справ». Метою проекту є виховання в учнівської молоді толерантності, бажання допомагати людям, виявляти турботу про інших. Учнівські колективи 2-11 класів разом з класними керівниками підсумовують всю зроблену роботу, збирають фотоматеріали та звітують перед всією «шкільною родиною». 29 листопада 2012 року в актовій залі школи відбулося свято «Добро, як сонце, завжди гріє», на якому учні 5-11 класів підбили  підсумки своєї діяльності в рамках загальношкільного проекту «Паростки здоров’я та краси».
«Кажуть, коли народжується дитина, Бог запалює зірку на небі й посилає до новона­родженого янгола-охоронця. Уві сні янгол цілує немовлятко тричі: в чоло - аби воно зростало ро­зумним, у личко - щоб було красивим, та в гру­ди - аби здоров'я, любов та доброта вселились у його тіло, серце, душу» - такими словами розпочалася перша частина свята підготовлена педагогом-організатором Чоловською С.В. Ведучі вітали гостей, говорили про добро, закликали творити добро. Також були блазні, які розповідали гуморески про погані вчинки, але з повчальним кінцем. І, звичайно, яке ж це свято без всім відомої пісні «Про добро» найвеселішого, найввічливішого, найдобрішого мультяшного героя – Фунтика, роль якого виконував учень 3-Б класу. Завершенням першої частини свята були слова учнів 4-Б класу про ввічливість та фінальна пісня «А я бажаю вам добра» у виконанні учениці 7-А класу.
Але свято ще продовжувалось. На нас чекали цікаві, творчі, оригінальні, жартівливі виступи учнівських колективів. Учні 5-А та 5-Б класів у своїх виступах закликали до добрих справ, бути ввічливими, справедливими. Учні 6-А класу підготували цікавий виступ агітбригади з пропагандою творити добро. Учні 6-Б класу ознайомили присутніх з тими справами, які були зроблені протягом дії шкільного проекту «Скарбничка добрих справ». Цікавим та творчим був виступ 7-А класу, родзинкою їхньої творчості став танець «Добро і зло», в якому, звичайно, добро перемагає. Оригінальним був виступ учнів 7-Б класу, кожен учень розповідав про добру справу і помістив матеріали до «Скарбнички», зробленої самими учнями. Учні 8-А класу підготували звіт у вигляді відеопрезентації. Креативним був виступ 8-Б класу з підбором пісні на певну добру справу. Учні 9-А класу зачитали вірші «Твори добро» та «Журавлиная душа», написані вчителем фізкультури нашої школи Кудіновим В.В. Ці вірші присвячені ветерану Великої Вітчизняної війни Мокрому Володимиру Івановичу, над яким шефствують учні 9-А класу. Класний колектив 9-Б класу інсценував повчальну розповідь «Святковий обід» та німий мультфільм про добро. А учні 10-А класу показали сценку «У пошуках добра». Крім цього, у виступах класних колективів звучали як  підсумки так і плани  діяльності до кінця 2012-2013 н.р. в рамках проекту «Скарбничка добрих справ»:
-         насадження дерев та квітів, прибирання шкільної території;
-         шефство над ветеранами, поздоровлення їх на свята;
-         участь в акції «Подаруй розумну іграшку першокласнику»;
-         участь в екологічній акції по збору макулатури;
-         допомога дітям – сиротам з дитячого будинку «Червоне сонечко»;
-         участь в акції «Подаруй улюблену книжку бібліотеці»;
-         проведення акції «Допоможи птахам взимку»;
-         в початкових класах працює «Книжкова лікарня» для бібліотечних книг та підручників;
-         участь у акції «Прояви турботу» та ін.
За виступами класів слідкувала експертна комісія у складі директора школи Сергієнко О.В. та заступників директора з НВР Сискової О.С. та Ульянової І.Є. В кінці свята Сергієнко О.В. висловила подяку всім учасникам свята за подарований гарний настрій, за хвилини радості та зворушливості.
Не лишились осторонь від цієї добродійної справи і наші найменші учні 2 - 4 класів. З допомогою їхніх вчителів і батьків своїми кольоровими, яскравими, гарними плакатами, фотозвітами вони перетворили вхід до школи у справжнє «Королівство доброти та ввічливості».
Але на цьому не закінчується добродійна діяльність всієї школи, адже такі проекти не повинні мати кінця.  Добрі справи – це і добрі слова, і допомога старим, і підтримка друзів. Задумайтесь: Коли ви останній раз дарували квіти? Як давно допомагали вдома по господарству? Чи давно відвідували рідних? Чи відвідували хворого друга? Це все і багато іншого уже можна робити сьогодні! Не відкладайте добрі справи на майбутнє! Нехай ніколи не затьмарить вашу душу зла справа. Хай тепло ваших сердець зігріває всіх — і рідних, і друзів, і навіть незнайомих людей. І тоді настане час, коли ви зможете собі сказати: «Я роблю важливу справу — приношу людям радість!».
 Олена Сергієнко,
директор Миколаївської
загальноосвітньої школи № 52

Додав: kolinko |
Переглядів: 840
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018