Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Мова рідна - святиня народу (святкування Дня рідної мови в Миколаївській СЗОШ №22)
26.02.2013, 14:02

Свято рідної мови – значна подія для усіх учнів Миколаївської СЗОШ №22. Завдяки старанням та ініціативі вчителів кафедри української мови й літератури школи та університету імені В.О.Сухомлинського, кафедри виховної роботи школи, у співпраці з Радою національних товариств Миколаївської області на базі школи 21.02 та 26.02 на базі університету імені В.О.Сухомлинського проведено ряд  заходів, присвячених рідній мові, що пробуджують цікавість учнів до опанування сходинок золотої скарбниці мов українського та інших народів.

Споконвіку в нашому місті, в силу історичних подій, мешкають люди різних національностей: поляки і турки, болгари і вірмени, татари й росіяни, роми та євреї, білоруси й корейці.  Розмаїття таких національностей є й серед учнів нашої школи. Тому з метою виховання  любові та поваги до етнічної Батьківщини, вже чотири роки поспіль наша школа тісно співпрацює з обласним спілкою національних товариств. Щороку у школі планується проведення великої кількості спільних заходів, серед яких особливою зіркою пломеніє Свято рідної мови, метою якого є знайомство молодого покоління з культурою, історією, традиціями національних громад, які проживають у нашому краї. Від  самого початку, коли допитливі й трохи наївні дітки прийшли  до турботливих вихователів і взяли участь у першому Святі рідної мови, було закладено в молоді душі розуміння й сприйняття іншої культури, іншої мови, толерантне ставлення до людини іншої національності.

От і цього року 21 та 26 лютого під  гаслом «Мова – життя основа» у школі та університеті ім. В.О.Сухомлинського проходили заходи, присвячені Дню рідної мови.

У ці дні стартувала українознавча гра «Соняшник», у якій більшість учнів школи взяли активну участь.

Продемонструвати свої інтелектуальні  здібності учні могли у  брейн-рингу «У ріднім слові – цілий світ», мовних вікторинах та конкурсах. Значною подією стало проведення літературно-музичного свята для старшокласників «Дзвенить струмками наша мова»

Святкові газети «Калинова моя рідна мова», «Вічне слово», «Скільки у світі квітів – стільки у світі мов» (5-А), «Рідна мова моя», «Історія мов» (11-Б), «Мова єднає всіх» (8-Б), «Українська мова – солов’їна» (10-А) розповідали  гостям та учням  про красу та силу рідної мови, її значимість у житті кожної нації.

Учні нашої школи взяли участь у конкурсі творчих робіт «Мова кожного народу – неповторна і своя», що організовано Радою національних товариств Миколаївської області.

А про особливу подію 26 лютого хочеться розповісти окремо. На базі факультету журналістики Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського було організовано і проведено Свято рідної мови, у якому учні нашої школи мали змогу продемонструвати  свої літературні здібності та художні таланти. Нікого не залишила байдужим вокальна майстерність учениць 11-Б класу Черно Катерини та Казанжи Богдани, а пісня «Чарівна скрипка» ще довго буде лунати в серцях вдячних слухачів, яким поталанило бути присутніми на такому масштабному святі.

Учениці  9-А та 8-Б  класів Сандлер Валерія та Кучеренко Ірина налаштували усіх присутніх на ліричний лад та занурили у світ прекрасного давньоєврейського танцю, запального вірменського та щирого українського.

Нарешті на сцену було запрошено голову Ради національних товариств Миколаївщини Каймаразова Султан-Мурада Джамалуддиновича та ректора університету Будака В. Д., які нагородили переможців конкурсу творчих робіт «Мова кожного народу неповторна і своя», що увійшли до альманаху «Мова рідна, слово рідне». Серед них за плідну діяльність по збереженню рідної мови й культури був нагороджений учень 9-Б класу нашої школи Кириллов Даниїл.

Сподіваємось, що краса та сила рідного слова знайдуть відгук в усіх серцях, і наповняться вони любов’ю до світу, до людей у ньому, як до рідної материнської мови, так і до інших мов. Адже мова кожного народу – неповторна і свята.

Прес-центр школи


 
Додав: kolinko |
Переглядів: 785
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018