Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Ольжичевий дух патріотизму
18.11.2012, 20:53
Сьогодні, на 21-ому році своєї незалежності, Україна будує демократичне і правове суспільство на шляху до єдиної сім’ї європейських народів. Кому, як не молоді, продовжувати прекрасні й величні традиції наших предків, творити майбутнє України, Європи та світу! У генетичному коді української нації закладено незламний дух пращурів. Ми, сучасники, повинні пам’ятати тих, хто свідомо обрав свій шлях на Голгофу заради торжества справедливості, поклав на олтар жертовності рідної країни найдорожче – своє життя.
Уже стало доброю традицією проводити на нашій гостинній південній Миколаївській землі, саме в Рідній Першій школі, молодіжні Ольжичеві  читання «Державу не твориться в будучині, державу будується нині…»
У цьому році з нагоди 105-ї річниці від дня народження поета, вченого-археолога, громадського діяча, вірного сина українського народу Олега Ольжича, 15-річчя присвоєння Миколаївській загальноосвітній школі I-III ступенів № 1 його імені, 75-літнього ювілею Миколаївської області проведено вже Треті Всеукраїнські молодіжні Ольжичеві читання із  залученням молоді шкіл-партнерів із європейських країн. Темою цьогорічних читань стали відомі слова Олега Ольжича із поезії «Незнаному воякові»: «Захочеш і будеш! В людині, затям, лежить невідгадана сила».
Постановою Кабінету Міністрів України № 960 від 1 вересня 1997 року нашій школі було присвоєно ім’я Олега Ольжича. Наш заклад був першою  школою імені Ольжича в Україні. А сьогодні таких навчальних закладів уже три. Але ініціатором проведення молодіжних Ольжичевих читань є саме наша шкільна Ольжичева родина на чолі з незмінним батьком-керманичем – Матіюком Миколою Георгійовичем.
Протягом I (заочного) етапу до організаційного комітету надійшло понад 160 робіт представників учнівської молоді з 23 областей України, а також із Румунії та Туреччини. Більшість надісланих матеріалів увійшли до збірки творчих досліджень учасників.  Авторів же кращих робіт традиційно запрошено до участі у ІІ заключному (очному) етапі. Метою проведення Третіх Ольжичевих читань є усвідомлення впливу життя, творчості, громадсько-політичної діяльності Олега Ольжича і діячів національно-патріотичного, суспільного рухів європейських країн на становлення  громадянської позиції, патріотичної свідомості сучасної молоді, їх внеску в розбудову національних держав та об’єднаної Європи, формування європейської толерантності, поваги до своєї Батьківщини, її історичного минулого та власного погляду на майбутнє держави в єдиній сім’ї європейських народів.
Заключний етап  молодіжних читань проходив у нашій школі з 13 по 16 листопада 2012 року, учасниками якого стали 78 представників учнівської молоді з 15 областей України, а також – із Туреччини та Румунії.  Захід розпочався урочистою церемонією відкриття, учасників читань привітали голова організаційного комітету читань, директор школи М.Г. Матіюк, депутат обласної ради Т.Д. Кремінь, голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» І.Б.Марцінковський,  директор Миколаївського науково-методичного центру О.О. Удовиченко, а також своє вітальне слово надіслав листом генеральний директор Фундації імені Олега Ольжича С.І. Кот (м. Київ). Під час заключного етапу відбувся мітинг-реквієм «Я – камінь з Божої пращі», україно -, німецько -  та англомовні екскурсії найцікавішими куточками Рідної школи, зустрічі з миколаївськими письменниками – В.І. Марущак, Л.Я. Чижовою, В.В. Клюєвим-Боровським; цікаві тренінги на знайомство, майстер-класи народної декоративно-ужиткової майстерності. Учасники читань мали унікальну можливість детальніше познайомитись також і зі славетним корабельним краєм у ході пізнавальної екскурсії містом Миколаїв, славетною Ольвією та під час гри-квесту «На Корабельній стороні».
Протягом читань учні  працювали в чотирьох секціях, де презентували свої творчі роботи, себе і свою малу батьківщину, дискутували, складали звернення до однолітків і просто спілкувалися на актуальні теми сьогодення.
Представники делегацій з різних куточків України та Європи зустрілися із начальником управління освіти Миколаївської міської ради Ганною Іллівною Деркач. Для керівників-супроводжуючих проведено презентацію педагогічних досягнень миколаївських освітян,  «круглий стіл» з обміну досвідом роботи. Проведено цікаві і корисні педагогічні майстер-класи: «Осіннє розмаїття ідей», підготовлений учителями нашого закладу, «Моделювання сучасного компетентнісно-діяльнісного уроку української літератури», представлений В.І. Шуляром, заступником директора обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Гості мали змогу переглянути вистави шкільного театрального колективу «Ольжичеві таврійці»: «Гіркий вінок із печаль-трави» (про життєвий шлях та діяльність Олега Ольжича)  та відому виставу «У пошуках Синього птаха», з яким учні Рідної школи вже заявили про себе на Міжнародному театральному фестивалі «Оплески» у румунському місті Констанца. Також усі бажаючі мали змогу відвідати плавкомплекс «Водолій», Найкращий в Україні Миколаївський зоопарк. Дорослі традиційно спілкувалися у дружньому колі, а молодь насичувалася патріотичним духом під час української європейської вечірки. На завершальному етапі роботи, в День толерантності,  відбулася закладка символічної  алеї: учні 1-х класів та учасники читань посадили пагінці ялівця. Заклики до єднання та толерантності звучали під час  арт-мобу «Ми – українці! Ми – європейці!». На заключному пленарному засіданні учасники презентували роботу своїх секцій, а також прийняли звернення до молоді. Треті Всеукраїнські молодіжні Ольжичеві читання було урочисто закрито під час VIII традиційної церемонії «Оберіг Ольжича», на якій відзначено авторів кращих робіт читань і вручено сертифікати всім учасникам, а також  Найвищу нагороду школи «Оберіг Ольжича» і однойменний нагрудний знак  - кращим учням, учителям, представникам  обслуговуючого персоналу та батьківської громади нашої Рідної школи. 
Ольжичеві читання  не носять змагального характеру, але організатори традиційно залишають за собою право відзначення авторів кращих робіт-досліджень. І тому було вирішено вручити символічну статуетку «Оберіг Ольжича» та однойменний нагрудний знак за перемогу в номінації «Кращий автор творчої роботи-дослідження Третіх Всеукраїнських молодіжних Ольжичевих читань»  Білан Анастасії, учениці ЗОШ № 1 м. Сміла Черкаської  області, також нагрудний знак отримали кращі учасники читань: Загреба Анастасія, учениця  «школи-ліцею інформаційних технологій»  № 69  м. Маріуполя   Донецької області;  Мішина Олександра, учениця Каховської гімназії  м. Каховки Херсонської області;  Спасібко Аліна, учениця спеціалізованої школи № 80  м. Харкова;  Клімкіна Марія, учениця ЗОШ № 20 м. Кривого Рогу Дніпропетровської  області;  Бачинська Олеся, учениця Заліщицької ЗОШ м. Заліщики Тернопільської  області; дипломами відзначено ще групу кращих авторів та активних учасників читань.
Треті Всеукраїнські (а цьогоріч – із залученням молоді закордонних країн) молодіжні Ольжичеві читання завершились. Та хіба легко сказати спогадам категоричне «Стоп!»? Той дух ейфорії, дружби, толерантності, патріотизму, який панував протягом тижня, неможливо зупинити. Хіба залишився байдужим до всього, що відбувалося, хоч один учасник читань? Ні! Свідки цьому – радість необмеженого спілкування і сльози під час прощання з друзями, однодумцями, колегами. Не так важливо було, хто ти і звідки, якого ти віку і якою мовою спілкувався, ти сміливо, не соромлячись, міг сказати «Слава Україні!» і у відповідь отримати не менш горде «Героям Слава!». Дух толерантності, Дух патріотизму, Дух України, Дух Ольжича був поруч, він у всьому! Надія нації зробила свою справу!
Будьмо Патріотами! Будьмо Українцями! Будьмо Європейцями! Завжди!
Будьмо вартими себе! Будьмо гідними своєї Держави!
Слава Україні!
     Строї нова Ганна Володимирівна,
заступник директора школи з виховної роботи,
Шпаченко Антоніна Станіславівна,
учитель української мови і літератури,
член управлінської ради школи

Додав: kolinko |
Переглядів: 806
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018