Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Пізнання рідного краю – добра традиція Миколаївської загальноосвітньої школи №29
12.10.2012, 16:24
Шкільні роки – чудова пора! Чим цікаві вони? Що найбільше з дитинства запам’ятається колишнім і нинішнім учням школи? Звичайно, найцікавіші факти зі шкільного життя, а саме – екскурсії та подорожі. Подорожуючи рідним містом, районом, областю, країною, світом, можна збагатити духовне життя дитини.
Подорож – це гарний настрій, пізнавальна діяльність, спілкування, нові знайомства. Вже стало традицією в  Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів  №29 виховувати дітей духовно, збагачувати їхній світогляд, прищеплювати любов до малої батьківщини, влаштовуючи цікаві мандрівки. Директор школи, Грицюк Лариса Анатоліївна, завжди підтримувала й підтримує будь-які ініціативи вчителів, які сприяють розвитку дитини. 
Вчителі ЗОШ №29 завжди перебувають у пошуку, знаходять вільний час для спільної подорожі зі школярами. Так, для класного керівника 11 класу Гайченко Наталії Анатоліївни  збагачення духовного життя своїх вихованців є необхідністю для становлення особистості. Вона постійно організовує щось нове, незвичайне. А  енергійна Олена Вікторівна Лютер зацікавлює учнів 9 класу новими виховними заходами, аби в дитячих душах залишилися якнайкращі спогади.
12 жовтня 2012 року учні 7-11 класів (42 чоловіка) під керівництвом вчителя географії Гайченко Н.А.,  вчителів української мови та літератури, Лютер О.В., Скорохід О.В. здійснили екскурсію на Миколаївський глиноземний завод . Поїздка на Миколаївський глиноземний завод не була винятковою, оскільки налагоджена співпраця нашого навчального закладу з  фондом  «Центру соціальних програм» від РУСАЛу. Учнівський колектив 11 класу став переможцем конкурсу і отримав грант на реалізацію проекту "Здорові діти - здорова нація", сутність якого в створенні бази для занять фізичною культурою та спортом (Street Workout тощо) дітей і підлітків мікрорайону (керівники проекту: вчитель інформатики Чесаліна Н.В.,класний керівник 11 класу, Гайченко Н.А.).
Напередодні екскурсії вчителі ознайомили школярів із планом її проведення, поставили ряд запитань, відповіді на які учні повинні дізнатися під час огляду. З метою підвищення зацікавленості школярів екскурсією, сприяння розвитку в них ініціативи та самостійності були запропоновані індивідуальні та групові завдання щодо вивчення окремих об'єктів,  збирання колекційного матеріалу, підготовки звітних матеріалів. Фахівець з охорони праці, Лелека Олена Вікторівна ,провела цільовий інструктаж учнів з техніки безпеки, правил поведінки під час переходу чи проїзду до місця екскурсії та її проведення відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 01.08.2001 № 563 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20 листопада 2001 р. за № 969/6160, який є обов'язковою умовою проведення екскурсії .
І ось розпочалася наша подорож в комфортабельному автобусі від екскурсійного бюро МГЗ.
За чотирнадцять кілометрів від Миколаєва на березі Дніпро-Бузького лиману, серед вічнозелених сосен тягнуться до неба корпуси цехів Миколаївського глиноземного заводу.
Миколаївський глиноземний завод ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» — це одне з найбільших в Україні та в Європі підприємств кольорової металургії. Підприємство знаходиться в декількох кілометрах у південному напрямку від міста Миколаєва на території Жовтневого району. Завод побудовано в 1981 році спільно з "Алюмініум Пешіне", "Лургі" та іншими західними фірмами.
28 липня 1981 року тут випустили першу партію глинозему — основного компонента для виробництва алюмінію. Відтоді завод не зупиняється, а штандарт корабельного краю гордо прикрашає герб МГЗ.
 До складу заводу, окрім основного глиноземного виробництва з допоміжними цехами та інженерними спорудами, входять:
- Дніпро-Бузький морський порт з об'ємом переробки вантажів до 6 млн. тонн за рік;
- водовід "Дніпро-Миколаїв";
- соціально-побутовий комплекс.
З приходом у 2000 р. на МГЗ стратегічного інвестора - компанії «Русал» на підприємстві активно ведуться роботи з модернізації діючих і введення до ладу нових виробничих потужностей. Залишаючись однією з найважливіших технологічних ланок алюмінієвого холдингу «РУСАЛ», МГЗ достроково і стабільно забезпечений сировиною – бокситами, має налагоджену систему збуту готової продукції. Також у його розпорядженні значні інвестиції на розвиток і модернізацію виробництва. Усе це дозволяє МГЗ упевнено дивитися в майбутнє.
Під час екскурсії спеціаліст ОРПП і КО ТОВ « МГЗ», Стенькіна Людмила  Миколаївна ознайомила учнів з історією, трудовими традиціями підприємства, з специфікою виробничої діяльності, з потребою в працівниках, можливостями професійного навчання за прогресивними технологіями виробництва глинозему.
 Учні з цікавістю спостерігали процес виходу «працівників заводу» через прохідну, в ролі яких вони самі і побували. По закінченню екскурсії у Сервісному центрі « Металург» нам був запропонований відеофільм про МГЗ.
«На «МГЗ» працюють чудові спеціалісти, і основою успіху підприємства, є високопрофесійна команда. Якщо ви, дорогі учні, оберете своїми майбутніми професіями професії «електротехніка», «слюсаря», «монтажника-лаборанта з ремонту електродвигунів постійного та змінного струму» та ряд інших - ви завжди будете мати можливість працевлаштуватись» – сказала під кінець екскурсії Людмила Миколаївна.
У теплій атмосфері пройшла зустріч учнів з працівниками МГЗ, які дізналися багато корисної інформації про відоме підприємство не лише в нашій області, а й за її межами.
Проведення таких екскурсій дійсно має дуже важливе значення у розв’язанні проблем формування в учнів реального світогляду, сприяє вихованню патріотизму, любові до рідного краю, інтересу до практичної діяльності місцевого населення, формує знання, необхідні для майбутньої практичної діяльності.
Братошевська  Світлана Вікторівна,
заступник директора з виховної роботи ЗОШ №29, вчитель фізики

Додав: kolinko |
Переглядів: 764
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018