Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

"Фестиваль зимових свят" в ЗОШ №17
19.12.2012, 12:51
19 грудня 2012 року, загалом, як і кожного року в цей час, в актовій залі ЗОШ № 17, протягом всього дня було досить чарівно і людно: зранку маленьких янголят прийшли підтримати батьки початкової школи і п’ятикласників, а вже у першій годині в гостину завітали родичі учнів середньої та старшої школи.
Воно і недивно. Адже світлом різдвяної надвечірньої зірки, святістю самого різдва сповнюються наші серця напередодні святців. Дорослі передивляються свої вчинки, звіряють чистоту помислів, а дітвора перебуває у блаженному передчутті приходу Святого Миколая, веселої щедрівки та щедрих подарунків від хресних батьків та бабусь з дідусями на Різдво.
Це зовнішнє убранство свят, а внутрішнє його наповнення набагато важливіше, значиміше, адже у ньому тісно переплелися ще язичницькі вірування і християнська мораль.
Нагадати батькам, показати учням і привити їм любов до нашої культури і бажання зберегти зимові обряди та традиції, які шанувалися українцями - було основною метою під час проведення фестивалю.
Присутніх у залі радо вітали господарі, які почергово запрошували гостей від одного дійства до іншого, що підготували учні 6-11 класів разом з класними керівниками. Перед очима глядачів пропливали українські вечорниці із піснями і забавами молоді, улюблене свято хлопців – Калита (Андрія); утаємничена, з етнічними вкрапленнями Святвечеря.
Порадували присутніх обрядом колядування і «водіння кози». Бажаючих пригостили калачами і кутею. Приємно було відчути єднання із залом, коли залунала добре відома колядка «Добрий вечір тобі, пане Господарю».
Ще тривалий час носився в повітрі запах сіна, калачів, ялинки, а разом із ним - відчуття свята, побажання добра і гарних врожаїв та статків.

Переглядів: 634
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018