Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Святкування болгарського народного свята «Мартенця» в СЗОШ №22
02.03.2013, 17:17

Вже декілька років колектив Миколаївської спеціалізованої школи №22, зокрема, Євроклуб школи, плідно співпрацює з Миколаївською обласною Радою національних товариств. План сумісної діяльності  передбачає роботу над сумісними проектами, організацію та проведення загальноміських фестивалів та заходів на базі СЗОШ №22. До їх проведення активно залучаються класні колективи, педагоги, батьки учнів.

Така робота дає змогу більш глибоко ознайомитися з історією та традиціями різних країн, виховувати в учнів толерантне ставлення до представників різних національностей, запобігає проявам ксенофобії та расизму. В школі проводиться велика робота щодо виховання поваги до людей інших національностей та народів. Дуже велику роль в організацієї цієї роботи відіграють представники шкільного Євроклубу. Гуртківці організовують виставки малюнків, виступають з радіопередачами по шкільному радіо та готують інформаційні виступи перед учнями школи.

На відкритих засіданнях шкільного  Євроклубу неодноразово було запрошено голову Ради національних товариств Миколаївської області Каймаразова М.Д., голову обласного національного товариства німців Майснера І.В., голову обласного національного товариства поляків Селянську Є.Х., представників Євроклубу національного університету імені Сухомлинського,туристичних агентств.

Щорічно 1 березня (цей рік не став виключенням) учні нашої школи зустрічають весну святкуванням національного свята «Мартениця». Діти та дорослі прикрашають «мартеницями» символічне «Дерево бажань» на території школи. Починаючи з далекого минулого,  болгари святкували перше березня як день приходу весни. Це свято  є одним з шанобливих і давніх болгарських народних звичаїв.  Цього дня за традицією рідним і близьким дарують спеціальний двокольоровий червоно-білий амулет, що носить назву «мартениця». Мартениці виготовляють спеціально до  1 березня, коли за болгарськими звичаями починається новий господарський рік. Білий колір амулета символізує чоловіка, силу, сонце, а потім був переосмислений як колір невинності і непорочності; а червоний колір- жіноче начало, здоров’я та народження нового життя.

Цього року, як завжди, до цієї роботи були залучені всі учні школи. Свято вийшло радісним, позитивним, яскравим та незвичайним. А на шкільному подвірї, серед ще зимового пейзажу, яскравими барвами заграло «Дерево бажань», символізуючи початок весни, початок  відродження, початок життя.


Прес-центр школи

Додав: kolinko |
Переглядів: 669
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018