Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Свято для дітей у Дитячому Центрі позашкільної роботи Корабельного району
28.12.2012, 12:26

На справжню стоянку кольорових дитячих візочків різних модифікацій та форм перетворилась місцина біля парадного під’їзду Дитячого Центру (ДЦ) позашкільної роботи Корабельного району вранці 27 грудня 2012 року.

А їх господарів гостинно приймали в ошатній актовій залі ДЦ. Тут, як кажуть, «аж гай гудів» від веселощів на всі смаки. На цей раз (вкотре в кінці грудня) юні організатори дозвілля зі своїми керівниками гуртків влаштовували конкурси, загадали загадки, подарували пісні та танці маленьким діточкам з багатодітних сімей Корабельного району. А ті радо реагували на кожен викрутас сюжету новорічної казки, ставши її активними учасниками в доречних карнавальних костюмах.

Ось сестрички Даша (7 років) та Іра Кравченко (3 роки), переодягнені в Фіалку та Метелика, хизуються біля Діда Мороза. Їх мама Катерина Анатоліївна з повагою відзивається про Адміністрацію Корабельного району, що запросила її сім’ю на такий чудовий дитячий ранок. Їй, матусі трьох дітей (найменша десятимісячна дівчинка - залишилась вдома) приємно було слухати зі сцени В.В. Титаренко, заступника голови Адміністрації Корабельного району, котрий у адаптованому до дитячого віку виступі-побажанні  порекомендував хлопчикам та дівчаткам відчинити кватирки у Новорічну ніч для отримання подарунків. А свій новорічний гостинець дітям з багатодітних сімей Адміністрація Корабельного району вже зробила. Як до цього, тісно співпрацюючи з Дитячим Центром, надала можливість дітям соціально незахищених категорій безкоштовно відвідати циркові, театральні вистави та комплекс плавальних басейнів «Водолій», отримати подарунки до Дня захисту дітей, безкоштовно оздоровитись у позаміських таборах Криму, Одеси, Очакова, Рибаківки.

Поруч з сестричками не менш завзято змагаються Бетмен зі Сніжинкою на величезних м’ячах, не відстають від них синьоволоса Мальвіна та швидкий Зайчик-пострибайчик. Коли ж семирічних діточок у танок запросили, то й деякі з  менших всидіти не змогли до старших підтягнулись. А ті  їх навіть на плечі собі висадили, щоб малеча краще все розгледіла. То ж, навіть тут одна з вічних цінностей багатодітних сімей, коли діти один одного у світ ведуть, проступила на передній план.

Доречно сказати,  не тільки і не стільки в Новорічні свята згадують у ДЦ про дітей з багатодітних сімей. Тут успішно виконується цілеспрямована програма по самореалізації та соціальній адаптації у сучасному суспільстві та отримані допрофесійної освіти у гуртках Дитячого Центру позашкільної роботи. Скористалися такою нагодою 47 дітей з багатодітних сімей. А допомагають їм у цьому керівники 71 гуртка. Так, насправді є де розкрити та відточити свої здібності. А професійно обігрівають у ДЦ і 8 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування; і 15- з хронічними захворюваннями; і 3 - дітей-інвалідів. До того ж, у 2012 році 51 дитина з пільгових категорій оздоровлена у таборі „Зоряний шанс” з денним перебуванням дітей, що працював на базі Дитячого Центру.

Передбачаю, уважному читачеві замало інформації про роботу ДЦ лише з категорією діточок з багатодітних сімей. Тож охоче пропоную коментар Т.Г. Турчак, директора цієї установи про інші аспекти профілактично-виховної роботи з дітьми соціально незахищених груп:

- До всього вище згаданого додам, що ефективною є просвітницька діяльності, спрямована на формування негативного ставлення до протиправних дій, активної антиалкогольної та антинаркоманійної пропаганди серед молоді Корабельного району. Так, приводом до роздумів над цінністю власного життя стали  концертно-просвітницька програма «Молодь проти СНІДу» (листопад 2012 р.), районна акція «STOP: ВИЧ, СПИД – касается каждого, участвуют все. Объединим Корабельный район против СПИДа!»; конкурс поробок та творчих робіт, присвячений Дню боротьби зі СНІДом серед вихованців Дитячого Центру та учнів  загальноосвітніх навчальних закладів Корабельного району (листопад 2012 р.) також викликав зацікавленність; умінню співчувати людям, що потрапили у скрутні життєві обставини навчила вихованців ДЦ участь у благодійних акціях «Від серця до серця» та «Зупинимо туберкульоз разом»; про те, що «Життя – найдорожчий скарб» йшлося 1 березня 2012 року під час проведення виховного заходу з використанням інтерактивних педагогічних технологій (моделювання життєвих ситуацій, дискусії).

Відомо - діти люблять подорожувати. Тож, екскурсії до музеїв міста  та екологічні - влаштовано з метою профілактики правопорушень, забезпечення належних умов для організації їх дозвілля,  культурного і фізичного виховання, запобігання дитячої бездоглядності, зайнятості учнівської молоді, під час зимових, весняних, літніх, осінніх канікул.

Скажу, що педагоги ДЦ використовують будь-яку нагоду дати дітям цікаву та корисну інформацію. Навіть влітку культурно-масові заходи табору «Зоряний шанс» ДЦ з денним перебуванням ( червень 2012 р.) були спрямовані на активну антиалкогольну, антинаркомаційну пропаганду серед учнівської молоді шляхом проведення спортивно-оздоровчих програм,  пізнавально-виховних програм. А в жовтні відбулася прес-конференція на тему «Участь спортсменів Миколаєва у паралімпіаді-2012» з членами збірної України по плаванню. ЇЇ метою сталовиховання у дітей моральності, правової культури, толерантного ставлення до людей з особливими потребами.

Важливим для педагогів є й постійне професійне навчання. 1 листопада 2012 року педагогічні працівники Дитячого Центру взяли участь у  семінарі з питань профілактики правопорушень, проведеному спільно з управлінням освіти Миколаївської міської ради та адміністрацією Корабельного району.

Не оминаємо ми своєю увагою і роз’яснювально-просвітницьку роботу з батьками вихованців. Тричі на рік проводяться  батьківські збори, на яких обговорюються питання:«Фізичне покарання – показник слабкості, педагогічного безкультур’я батьків»;«Якісне виховання можливе лише в тісній співпраці з навчальним закладом»; «Наше здоров’я наполовину залежить від способу життя»;«Статеве виховання в сім’ї – ефективний засіб боротьби з ВІЛ СНІДом, наркоманією».

Та все ж, повернімося до актової зали ДЦ, де відпочивають діти багатодітних сімей Корабельного району. Тут якраз Дідусь Мороз врізав свого коронного номера – танок під ритмічну музику, котрому навчився десь аж у Кореї. У дівчаток та хлопчиків аж дух перехопило від такого колориту. Я ж після розмови з директором ДЦ по іншому сприйняла хитрі витівки Діда Мороза. Певне він своїм прикладом показав, що, здоровий образ життя, заняття спортом та поміркованість допоможуть дітям жити повноцінно до похилого віку. А що? Цілком можливо.

На закінчення скажу, що і працівникам ДЦ, і перехожим приємно було дивитися, як від парадного під’їзду Дитячого Центру в усі напрямки Корабельного району роз’їжджалися дитячі візочки, керовані батьками, а поруч з ними йшли старші діти: де двоє, де троє, а де й більше. Педагоги ДЦ з багаторічним стажем кажуть, що з кожним роком таких сімей стає більше й більше. Це сприймається як ознака часу.

Марія Полупанова,

керівник гуртка журналістики ДЦ

До речі: Адміністрація Корабельного району, відділ сім’ї, молоді, культури та спорту адміністрації (начальник відділу І.І.Богдан) надали можливість нагородити найактивніших, талановитих дітей вихованців ДЦ солодкими подарунками.Додав: kolinko |
Переглядів: 918
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018