Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Свято рідної мови в ЗОШ 29
21.02.2013, 13:21

Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

Письменник Володимир Сосюра, пророчо мовив: «Без мови рідної й народу рідного нема». Під таким гаслом у школі пройшла загальношкільна тематична лінійка, ведучими якої були учениці 9 класу, Кравченко Катерина та Ребіженко Олена. Вони представили мультимедійну презентацію «Із сивої глибини віків бере початок наша мова...». Учителі української мови та літератури, Лютер О.В. та Лелека О.В. провели з учнями мовознавчу вікторину, учасники якої отримали солодкі подарунки. Найкращими знавцями української мови виявилися учні 1, 2, 5, 9 та 11 класів. Було проведено конкурс читців, переможцем у початковій школі стала учениця 1 класу, Бикович С. (класний керівник, Топоркова А.І.), серед учнів 5-9 класів – Савицький Д. (7 клас), Видойник В. (6 клас).

Усією шкільною спільнотою ми склали шану рідній мові. Від серця до серця пройшла чарівність, милозвучність, багатство материнської мови - української.

У межах свята було проведено конкурс загадок (3-4 класи), конкурс ілюстрацій до народних казок (5-8 класи), конкурс на кращого знавця українських прислів’їв, приказок та фразеологізмів (9-11 класи). Намальовані ілюстрації було оцінено учнівським активом, найкращі роботи було відзначено, авторів  нагороджено.

Багато пізнавальної інформації почули учні молодших класів з експрес-повідомлення «Мово моя колискова, ти у серці моєму живеш», яке підготувала лекторська група 7 класу: Савицький Д., Горбачова В., Шията Д.

Під керівництвом учителя української мови та літератури, Лелеки О.В. для учнів 7 класу було проведено інтелектуальний турнір «Ігри патріотів». Учні класу, об’єднавшись у дві команди «Козаки та козачки», «Інтелектуали», пройшли сім турів-випробувань: «Язик до Києва доведе», «Слово – це не дивина», «Таємниці слова», «Муки творчості», «Великі творці великої країни», «Гонка за лідером». В результаті напруженої боротьби перемогу здобула команда «Козаки та козачки».

Для учнів 11 класу під керівництвом вчителя української мови та літератури, Лютер О.В. було проведено диспут на тему: «Українська державна мова як засіб формування особистості громадянина суверенної держави України».

Кожен залишився задоволеним своєю працею, а всі, хто були присутніми, дізналися багато цікавого та оцінили значення рідної мови для кожного громадянина, народу.

Прес-центр школи

Додав: kolinko |
Переглядів: 682
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018