Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 17
Гостей: 16
Користувачів: 1
школа47


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2012-2013 н.р.

Участь учнів ЗОШ №29 у проекті "Ланцюг поколінь"
25.05.2013, 14:19

Велика Вітчизняна війна… Героїчна сторінка нашого минулого! Як мало залишилось тих, хто не задумуючись йшов в бій заради майбутнього, нашого майбутнього! Як важко розуміти, що ми останні покоління, які мають змогу наживо поспілкуватись з ветеранами.

Учні ЗОШ №29 з великою повагою ставляться до ветеранів Великої Вітчизняної війни і розуміють, що їм потрібна увага і турбота. Діти постійно відвідують ветеранів, люблять з ними спілкуватись, допомагають по господарству. Приходячи до школи із захватом розповідають, як привітно і гостинно їх зустрічають, скільки нового і цікавого вони дізнались про війну і долі людей, які ціною власного життя здобули мирне небо над нашими головами.

На одній зі шкільних лінійок учні школи дізнались про старт проекту «Ланцюг поколінь». Суть його в тому, що учні 5-11 класів працюють над створенням інтерактивної карти Миколаївської області на сторінках Регіональної вікіпедії за допомогою сервісу GoogleMaps. Карта повинна містити посилання на відеоматеріали опубліковані в мережі YouTube.

В основі відеоматеріалів (до 3-10 хв.) – спогади ветеранів, учасників і дітей війни, або їх історії очима учнів. Це могли бути інтерв’ю, розповідь тощо. Кожен відеоматеріал – історія однієї людини.

Проект ставив перед собою мету знайти відповіді на запитання:

·        Яка вона, ПРАВДА?

·        Що означає "ланцюг поколінь"?

·        Який "слід" залишає війна у пам'яті людини?

·        Чому необхідно пам'ятати про події, що відбувалися на території України під час Великої Вітчизняної війни?

Цікавими були і навчальні цілі проекту «Ланцюг поколінь»:

·        забезпечення наступності поколінь у процесі вивченні історії Великої Вітчизняної війни на основі спогадів ветеранів, учасників і дітей війни;

·        виховання поваги до ветеранів, учасників і дітей війни;

·        формування загальнолюдських, інформаційних і комунікаційних компетентностей учнів засобами мережевих технологій.

Учні ЗОШ №29 вирішили, що проект «Ланцюг поколінь» гарна можливість зберегти і залишити пам'ять про ветеранів Великої Вітчизняної війни, адже відзняті відео зможе подивитись велика кількість людей, вони допоможуть й іншим учням більш детально і різнобічно вивчити цю сторінку своєї історії.

Реалізовувати проект «Ланцюг поколінь» в ЗОШ №29 взялись багато учнів під керівництвом директора школи, вчителя історії Грицюк Лариси Анатоліївни, найяскравішими з них виявилися проекти чотирьох учнів: Глощанюк Ірини (11 клас), Киндилевич Анни (11 клас), Киндилевич Валентини (11 клас), Фроленко Євгена (9 клас). Ними були відзняті і змонтовані фільми із розповідями ветеранів Великої Вітчизняної війни про події того часу, в яких повністю реалізована мета проекту.  Відео були опубліковані в мережі YouTube, а також створена прив’язка відео до інтерактивної карти Миколаївської області (Регіональна вікіпедії) за допомогою гіперпосилань.

В проекті «Ланцюг поколінь» взяли участь представники Миколаївської області, три школи з міста Миколаєва, лише одна з яких із Корабельного району.

 За ініціативи управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, на відзначення 68-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 15 травня в актовій залі Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти відбулося засідання обласної медіа студії «Пам'ять просить слова».

На засідання були запрошені діти війни, учасники і ветерани Великої Вітчизняної війни, педагогічні працівники та учні загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської області – учасники обласного навчально-виховного проекту «Ланцюг поколінь», де наші учні гідно представили свої проекти.

Вчителі ЗОШ №29 пишаються своїми учнями та вдячні їм за те, що їхні серця не очерствіли і вони бережуть і підтримують пам'ять про події, забути які ми не маємо права.

Пам`ятати… Ми повинні пам`ятати тих, хто подарував нам майбутнє! Хто не жаліючи сили боровся! Боровся і переміг!

Пам’ятайте! А головне не забувайте тих, хто ще живий і кому так потрібні ваша підтримка і увага.

Цінуйте життя! Його для вас вибороли тисячі тих, хто не зміг прожити своє!

 

                   Практичний психолог ЗОШ №29  

Скорохід О.В.

Додав: kolinko |
Переглядів: 722
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018