Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

Йдемо до величі Т. Г. Шевченка (ЗОШ №60)…
13.03.2014, 15:50

     13 березня 2014 р.  в Миколаївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 60 пройшов семінар-практикум "Любов і вічна шана Кобзареві"  для вчителів української мови та літератури міста Миколаєва.

     З Шевченківським календарем заходів, проведених у школі в поточному навчальному році ознайомила заступник директора з навчально – виховної роботи Мартиченко Т. М.

     Цікавими, на думку гостей, були виставки: "Кобзар – реліквія моєї родини", "Вишиваємо рушник пам'яті Т. Г. Шевченка", "Галерея крилатих виразів Т. Г. Шевченка", "Ляльки народів світу", "Вивчаємо техніку Шевченка - художника", "Українські світлиці". Урок на запрошення "

Т. Г. Шевченко "Марія". Еволюція жіночого образу" провела вчитель української мови та літератури О. А. Хоменко.

     Відкрите засідання шкільного гуртка "Оберіг" - "А тепер наш Тарас в кожній хаті з нами словами живими розмовляє" представила гостям учитель української мови та літератури Н. І. Гломба.

     Закінчився семінар загальношкільним дійством "Битва хорів  учнів початкової школи, який показав майстерне виконання пісень на слова Великого Кобзаря. Літературно-музичну композицію супроводжувала хореографічна Композиція Зразкового танцювального колективу "Веселка". Керівник: Є. І. Кірасірова.

Методична рада школи

     В історії нашого народу відомі особистості, ім'я яких вічне. Для нас таким є Тарас Григорович Шевченко. Ми йдемо до нього завжди, ще з дитинства, а надто сьогодні, в переддень 200-річчя з дня народження поета.

     Учні Миколаївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 60 готуються до вшанування пам'яті Великого Кобзаря заздалегідь. У кожній класній кімнаті оформлені куточки з матеріалами про Т. Г. Шевченка. Лекторська група школи представляє увазі учнів 1-11-х класів розповіді про митця, які щоразу супроводжуються відеофільмами. На перервах щодня школярі по черзі читають напам'ять улюблені вірші поета. З любов'ю і повагою підтримують однокласники своїх читців. Надаючи цьому дійству більшої урочистості,учні одягають вишиванки, беруть у руки "Кобзар", використовують музичний супровід, а то й співають. Не стихають розмови й про вистави, які переглянули в Миколаївському музично – драматичному театрі: оперу "Катерина" (учні 8-11 класів) і "Тарасові весни" (учні 5-7 класів).

     Цікаво пройшли й інші заходи: оформлення панно про Кобзаря, конкурс малюнків, виставка "Кобзарів", бібліотечні уроки, дослідження крилатих висловів поета, усні журнали, бесіди, вікторини, участь у міському конкурсі читців творів Т. Г. Шевченка. Культпохід у міську бібліотеку імені

М. Л. Кропивницького, літературні вітальні, круглий стіл, написання творів, доповідей, рефератів…

     Під час проведення шкільного місячника іноземних мов учні 5-6 класів читали твори Великого Кобзаря англійською, німецькою, російською мовами.

     Результатом конкурсу на кращий власний вірш до ювілею поета стали збірки "Шевченко – поет духовної свободи" учнів 2-4 і 5-11 класів.

     З натхненням вихованці школи (понад 300 учнів 2-8-х класів) розучують пісні на слова Кобзаря, які кожен клас на загальношкільному святі виконує у "Битві хорів". Урочисто, піднесено звучить "Заповіт", "Реве та стогне Дніпр широкий" як гімн величі України і її славного сина, Великого українця – Тараса Шевченка.

     Йдемо до величі генія…

Циганенко М. П.

Учитель української мови та літератури

Миколаївської ЗОШ І –ІІІ ст.. № 60 

 


Додав: kolinko |
Переглядів: 652
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018