Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

«Ми славимо тебе, Кобзарю, крізь століття!»
24.03.2014, 10:28
Для багатьох поколінь українців Тарас Шевченко – порадник і провідник у цьому швидкоплинному світі. І хоча писав він два століття назад, проблеми, які порушував поет у своїх творах, актуальні і сьогодні.
У нашому житті Тарас Шевченко – це взірець, до якого потрібно прагнути. На прикладі життя поета можна побачити, хто такий справжній патріот своєї Батьківщини. А «Кобзар» - це статут і закон для всіх українців.
Великий Шевченко – втілення сили духу, мужності, коли кожен українець має прагнути до висоти його думок і ідей, а Україна буде щасливою, мирною, вільною…
У Миколаївському муніципальному колегіумі імені Володимира Дмитровича Чайки 200-річчя з Дня народження великого поета Тараса Григоровича Шевченка відзначали урочисто.
Заходи розпочалися святковою радіолінійкою «Ми славимо тебе, Кобзарю, крізь століття!», яку підготували учні 10 інформатико-технологічного класу. А «Поетичні перерви», підготовлені десятикласниками і дев’ятикласниками, викликали в учнів та педагогів бажання ще раз повернутися до творчості Кобзаря.
Шевченківські читання «Весна в Україні починається Шевченком» не залишили байдужим жодного одинадцятикласника. Найстарші учні зазначили, що феномен поета полягає в тому, що майже кожна нація і народ, звертаючись до Шевченкового слова, знаходить цілюще джерело істини на всі часи - «Святої правди голос новий…».
Для дев’ятикласників було проведено круглий стіл «Тарас Шевченко і світ». Учні відзначили, що світова слава Т. Шевченка зростає разом зі славою його народу. Поруч з "Кобзарем" по земній кулі крокують пам'ять, любов і шана, а твори великого українського поета відомі сьогодні в багатьох країнах світу. Їх перекладено мовами понад ста народів, вони стали однією із дорогоцінних перлин у скарбниці світової культури. Планетарна слава народного поета прослідкована в працях і оцінках 62 славістів 25 країн світу.
Змістовним, цікавим і захоплюючим був бібліотечний урок для восьмикласників «Жіноча доля в творчості Шевченка», проведений бібліотекарями міської бібліотеки імені Ш. Кобера і В. Хоменка. Учні відкрили для себе Шевченка-захисника жінок і жіночих прав, який воєдино зібрав всі страждання закріпачених жінок всіх епох і голосно розказав про них цілому світові. Його жіночі образи — це насамперед невигойна, найболючіша рана тогочасного суспільства.
Досить цікавими для учнів виявилась і підбірка документальних відеофільмів «Вшановуємо пам’ять Т.Г.Шевченка». Під час перегляду відео восьмикласники виступали у ролі документалістів та аналітиків, мали змогу подиспутувати, відкривши для себе Шевченка-поета, Шевченка-художника, Шевченка-людину.
З метою популяризації творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка для семикласників було проведено проект-фестиваль «Стежками долі Шевченка», для шестикласників - літературні читання «Ну що б здавалося слова…», а для учнів 5-х класів проведено он-лайн Weekend «На батьківщині Тараса Шевченка».
Завершилося свято величним гала-концертом «Шевченківський березіль», під час якого звучало величне слово великого Тараса Шевченко української мовою та мовами національних меншин, звучали пісні на його слова у виконанні капели бандуристів «Кобзарський передзвін». Свято відвідали і вчителі області, високо оцінивши творчі здібності учнів колегіуму.
Прес-центр колегіуму


Додав: vas_g |
Переглядів: 522
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018