Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

Партнерство і співпраця адміністрації школи з батьківською громадськістю у справі становлення особистості. ЗОШ №29
12.10.2013, 20:53

Час і батькам і вчителям глибоко усвідомити, що ні школа без сім’ї, ні сім’я без школи не можуть розв’язати найтонше, найскладніше завдання – становлення людини.

В.О.Сухомлинський

Школа ХХІ століття… Яка вона? Відповідь на запитання ми знаходимо, насамперед, у державній національній програмі «Освіта України ХХІ століття», де серед пріоритетних напрямків реформування освіти відзначено, що в основу національної школи мають бути покладені такі чинники: принцип єдності сім’ї та школи, наступності та спадковості поколінь, організація родинного виховання та освіти.

Саме тому педагогічний колектив Миколаївської ЗОШ №29 на чолі з директором Грицюк Ларисою Анатоліївною вже багато років особливу увагу приділяє співпраці у навчально-виховному процесі з батьками та громадськістю. За ці роки плідної праці накопичився безцінний досвід, яким, як кажуть, гріх не поділитися. Тому у 2013 році в рамках Всеукраїнського конкурсу «Директор ХХІ століття» в номінації «Громадсько-державне управління школою» директор школи презентувала досвід з теми «Батьківський комітет».

Але на цьому педагогічний колектив не зупинився. Продовження презентації досвіду педагогічного колективу відбулося вже у 2013-2014н.р. 11 жовтня 20013року школа привітно відкрила двері директорам – учасникам семінару на тему «Забезпечення партнерства і співпраці педагогічного колективу, адміністрації навчального закладу і батьківської громадськості». Більшість директорів міста завітали в гості, серед них і директори шкіл нового типу.

Відкрила методичний захід директор НМЦ Удовиченко Олена Олександрівна.

Директор школи  Грицюк Л.А. виступила з доповіддю на тему «Партнерство і співпраця адміністрації школи з батьківською громадськістю у справі становлення особистості».

У своїй доповіді директор школи наголосила на тому, що досвід педагогічного колективу ЗНЗ №29, презентований з даного питання, допоможе реалізації таких завдань сучасної школи, як:

забезпечення комфортних умов для навчання та виховання,

збереження та зміцнення здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу,

організація змістовного дозвілля,

розвиток творчих здібностей та інтересів дітей та підлітків,

активізація просвітницької діяльності серед батьків.

За допомогою презентації гості-учасники семінару ознайомились з формами роботи школи з батьківською громадськістю та соціальними партнерами щодо формування лідерських якостей та активної життєвої позиції учнівської молоді.

Гість заходу – депутат Миколаївської міської ради Мудрак О.І. розповів про досвід з питання – «Співпраця на засадах партнерства». Розповів, що саме прохання батьків учнів школи №29 стало поштовхом до партнерства зі школою. Батьки звернулися до нього з проханням допомогти з ремонтом спортивної зали школи. Познайомившись із творчим педагогічним колективом навчального закладу, депутат переконався, що фінансова допомога стане поштовхом до звершень учасників навчально-виховного процесу на всіх рівнях. За сприяння Мудрака О.І. був обладнаний кабінет фізики, відремонтовано спортзал, придбано апаратуру для проведення святкових заходів. Депутат відмітив, що за останнє десятиліття під керівництвом Грицюк Л.А. зміцніла матеріальна база школи та створено належні умови для навчання та виховання школярів.

Вчитель-методист Дибченко Валентина Іванівнау своєму виступі особливу увагу звернула на взаємодію вчителя-предметника з батьками, що є запорукою формування всебічно розвиненої особистості.

Відповідно до плану семінару наступною слова мала МаркеловаНаталія Сергіївна – член батьківського комітету школи. Вона розповіла про шляхи реалізації тристоронньої угоди між педагогами школи, батьківською громадою та учнівським колективом.

Не залишилися осторонь заходу й учні. Учень 6 класу Ткаченко Олександр поділився позитивними враженнями від участі в обласному форумі юних шанувальників фізики з дослідницькою роботою з астрономії. Директор НМЦ Удовиченко О.О. щиро подякувалаучню за його креативний підхід до розкриття теми «Педагоги і учні: однодумці і партнери». Велику допомогу надають батьки Сашка, бабуся Ясько Ольга Іванівна в реалізації його дослідницьких здібностей.

Голова учнівського самоврядування Маркелова Марія познайомила гостей з особливостями формування лідерських якостей та активної життєвої позиції учнівської молоді через співпрацю адміністрації школи з учнівським самоврядуванням.

Приємним сюрпризом для учасників семінару стала рубрика «Музичне поздоровлення», яку спільно підготували вчителі, учні та батьки. Урочисто й святково пролунав для гостей гімн школи, автором якого  є вчитель музики Чебану Ольга Вікторівна.

Приємні емоції гостям подарували вихованці гуртка "Вокальний” під керівництвом Рибакової Тетяни Віталіївни.

 Гості семінару зі словами вдячності зверталися до педагогічного колективу школи, адже у цінному досвіді, який колектив презентував для них, кожен знайшов щось нове для себе. Тож досвід Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 про спільну діяльність школи, сім’ї і громадськості стане у пригоді  керівникам сучасних шкіл міста і далі поширюватиметься у педагогічному просторі області.

Вчитель української мови та літератури Мосорко Ю.О.

Додав: kolinko |
Переглядів: 887
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018