Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

Психолого – педагогічний семінар в ЗОШ № 56
02.02.2014, 14:41

У наш  час, коли суспільство почало втрачати духовність та моральну свідомість з різних причин – економічних, соціальних, педагогам  необхідно ще більш наполегливо працювати над поверненням дітей до головних цінностей, утверджувати віру підростаючого покоління у себе, у такі важливі людські риси, як гідність, добро, милосердя, повага до інших.    

З цією метою на минулому тижні   у школі було проведено психолого-педагогічний  семінар  «Засоби розвитку моральних якостей вихованців».  Шкільний  психолог  Журбенко Оксана Михайлівна та заступник директора з виховної роботи Цибульська Тетяна Анатоліївна поставили перед учасниками  завдання:  акцентувати  увагу на проблемі, спільно опрацювати правила життя людини, яка прагне йти шляхом духовності, визначити основні критерії вихованості, моральних основ культури поведінки.

Практична робота вчителів. була доцільною, вдалою, вміло організованою. Учасники семінару  в ході дискусії визначили, чим сучасні учні відрізняються від учнів 80-х – 90-х років, намагалися виявити цінності теперішніх наших вихованців, знайомилися із  молодіжними субкультурами, усвідомили їх негативний вплив на формування особистості учнів, встановили причини тяжіння до субкультур та ставили перед собою завдання, які покликані звести такі небезпечні явища нанівець, а натомість надати допомогу у позитивному самоствердженні дитини. Під час практичної роботи педагоги поповнили скарбницю засобів  виховання новими прийомами, які цікаві для учнів та ефективні у роботі з ними (Вправи «Атмосфера», «Мішок щастя», пам’ятка «Пам’ятай добро», притча «Відро з яблуками»). 

Організатори семінару наголошували, що людина, яка стала заручником найгірших шкідливих звичок навряд чи буде жити у злагоді з моральними та духовними законами, вона відчуватиме зовсім інші потреби, які стануть для неї головними. Дбаючи про моральний і духовний розвиток особистості, паралельно необхідно формувати і негативне ставлення учнів до шкідливих звичок. Ведучі підкреслили,  що ефективними є ті засоби впливу, які «зачіпають» чуттєву сферу, і для підтвердження продемонстрували відеоролик «Це все дитячі відмовки».

Для роботи з учнями  порекомендували взяти «на озброєння» відеоматеріали: «Казку про паління» та «Незакінчений щоденник» (уявна сповідь молодої людини, яка занапастила своє життя наркотиками).

«За умови вмілого, розумного застосування та у поєднанні з систематичною та цілеспрямованою роботою вчителя такі види роботи принесуть позитивний результат» - такими словами підсумовано практичну частину роботи.

Проблема  семінару актуальна, важлива, а робота учасників була корисною та плідною.Педагоги отримали практичні поради, які допоможуть їм у роботі з учнями.

Методична рада школи

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 510
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018