Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 14
Гостей: 11
Користувачів: 3
Управління_освіти, Admin_Vasilishin, kolinko


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

Шевченкове слово в віках не старіє... (ЗОШ № 57)
16.03.2014, 17:46

І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

Мабуть, не дивно, що тиждень представництва філологів ЗОШ № 57 припадає саме на березень, а присвячений він, звичайно, Т.Г.Шевченку. Але 2014 рік особливий, адже цього року ми святкуємо 200-річчя Кобзаря.

Чим же порадували цього року своїх колег та учнів філологи? Традиційним стало відкриття навчального тижня радіолінійкю "Тобі, Тарасе, шану складаємо", де звучали вірші Т.Г.Шевченка, де було сказано немало прекрасних слів про нього.

Всіх бажаючих познайомитися ближче із творчістю геніального творця чекала  виставка "Уклін тобі, Тарасе!", а також матеріал для інформаційних хвилинок "Незабутній Шевченко". А далі понесли нас крила поезії на конкурс читців та творчих робіт. Приємно, що наші учні слідують Шевченківському заповіту:

Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь…

Порадували учні своїх учителів щирим декламуванням віршів як українською мовою, так і португальською, польською, англійською…, а також власними віршами та випуском інформаційного вісника "Талант Шевченка - художника".

А в п’ятницю на всіх чекав приємний сюрприз - літературно-музичне свято «Слава Шевченка – слава України».

14.10 – кінець навчального дня, але водночас – це початок чогось доброго, теплого, родинного, чуттєвого і ніжного. На сцені учні в українських костюмах… Кого тут тільки немає…

Ось ведучі запалюють свічку, на сцені українці і доля Т.Г.Шевченка, а он маленький Тарас зустрічає сонце і веде розмову з козаком, гурт бандуристів “Криниченька” захоплює своєю грою і несе у світ прекрасного та вічного, де нас зустрічає танцювальний колектив «Південна краса» та Босенко Ю.В, яка виконує пісню «Вітре буйний», а онде у вишневому садку вечеряє сім'я, через хвилинку на сцені Катерина з дитям і осиротілі батьки …

Можна, звичайно, продовжувати, але словами почуття не передати.

 Це свято, яке об’єднало маленьких і дорослих, вчителів та учнів, яке показало, що разом – ми маленька країна, яка гордо крокує в майбутнє, зберігаючи традиції, пишаючись, що ми – українці.

 А також іще раз довело, що поезія Т.Г. Шевченка стала нетлінною частиною духовного буття українського народу. Т. Г. Шевченко для нас це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. З чого черпають сили й надії

Йде боротьба за кращу долю,

За нових геніїв держав,

Ішов Шевченко у неволю,

Щоб «вольним» край наш став.

Вже  два століття

Між нами, з нами, серед нас

Великий геній України – Всеперемагаючий Тарас

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57

Фотографии в альбоме «Шевченко» kolinkoelena на Яндекс.Фотках
Додав: kolinko |
Переглядів: 618
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018