Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

Шлях до Перемоги (ЗОШ №49)
21.03.2014, 19:15

Пам'ять, стій!

                                                       Зупинись на хвилинку.

                                        Серце замри…

                                                          Це потрібно не мертвим,

                                                 Це потрібно живим!

        Спогади про минуле примушують замислитися про майбутнє. Пам'ять про загиблих – це те, що робить людство мудрішим і благороднішим. Ми шануємо пам'ять героїв-визволителів, партизан і підпільників, які ціною свого життя подарували нам сьогоднішній день. Їх подвиги увічнені в металі і камені монументів, меморіальних дошок і в нашій пам’яті.

28 березня цей день для нашого міста особливий – День визволення. Для нас, миколаївців, він пам'ятний тому, що саме цього дня 70 років тому прийшло довгоочікуване визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. Це була перемога наших дідів та прадідів. Справжня, радісна, щира. Ми говоримо – "наша перемога", бо не відокремлюємо себе від старшого покоління, від тих, хто переміг у грізному 44-ому. То дарма, що більшість із нас народилася уже по війні. Але ми – єдине ціле. І в цьому ще раз мали змогу переконатися кожен, хто прийшов 21 березня у Миколаївську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів № 49, де  з нагоди цієї дати учні підготували концерт пам’яті «Шлях до Перемоги».

З самого ранку звучала музика, пісні тієї грізної пори. Та вмить замовк… І голос Левітана сповістив про визволення міста. Запала тиша.

І ось уже присутні  вслуховуються у теплі слова вітання директора школи Людмили Михайлівни «Сьогодні м. Миколаїв відзначає 70 річницю звільнення своєї території від останнього гітлерівського окупанта. То ж з переповненими почуттями подяки від себе особисто, від усіх присутніх вітаю ветеранів Великої Вітчизняної війни, які присутні тут на нашому святковому концерті, які не змогли бути тут, разом з нами, всіх хто мужньо боролися за визволення своєї землі від ненависного ворога із цим незабутнім Днем, з Днем 28 березня 1944 року, який на віки залишиться в пам’яті кожного миколаївця. Вічна пам'ять усім бійцям, які полягли, визволяючи нашу рідну землю. Вітаю і закликаю Вас свято берегти пам'ять про славних солдатів Великої Вітчизняної війни, оберігати і шанувати нині живущих, віддавати належне тим, хто поклав своє життя за те, щоб Миколаїв захоплював своєю красою у мирний час, за мирне небо над миколаївцями, за тихі води Інгулу».

       Миколаїв боровся, воював за своє визволення 940 днів. Учні згадували подвиг, військову діяльність і трагічну смерть В.О. Лягіна, подвиги  68 десантників, юних, сміливих, кмітливих  підлітки розвідників Шуру Кобера і Вітю Хоменка. Вшанували їх  пам'ять хвилиною мовчання.

Дорогі ветерани! Минають роки, але у пам’яті вдячних нащадків назавжди залишиться великий подвиг солдатів, офіцерів, героїв-підпільників, які звільнили наше місто від фашистських загарбників, які не шкодуючи свого життя, виходили на жорстокий двобій із ворогом. Ми низько схиляємо голови перед їх героїзмом і мужністю та висловлюємо слова глибокої шани і вдячності.  Шановні ветерани! У цей пам’ятний день прийміть найщиріші побажання:

   Здоров’я грони золоті,
   Хай заколоситься добро на вашій ниві,
   Щоб кожен день у вашому житті
   Був сонячно ласкавим та щасливим.
   Хай доля буде світла і ласкава,
   Хай щастя буде справжнім і рясним.
   Земля щоб гарні квіти дарувала,
   А небо було мирним і ясним!

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 537
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018