Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

Тих днів не змовкне слава…(ЗОШ №49)
09.05.2014, 12:23

Ніхто не забутий; на попіл

Ніхто не згорів:
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам’ять в людей і живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про іхні бойовіподвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

Як тільки вберуться у чарівні білі квіти сади навесні, засвітять дивовижні свічки каштани, а повітря розіллється тонким і ніжним аромат, в бузкових кущах заллються піснями солов’ї, а вся земля випромінюватиме радість і щастя,  нестримну жагу до життя, в один з таких прекрасних днів, 9 травня, ми відзначаємо велике свято – День Перемоги!
69 років відділяє нас від буремних воєнних років. Для історії - це небагато, а для людини - майже життя.69 років переможна весна буяє світлом відродження й священної пам’яті. Народна мудрість переконує: хто забуде війну, тому не жити в мирі.

В Миколаївській загальноосвітній  школи № 49 відбулися заходи присвячені цій хвилюючий і в такій же мірі болючій темі – Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Учні школи мали за честь запросити ветерана Великої Вітчизняної війни Кобу М.В., на якій були присутні учні, батьки, вчителі.  Микола Васильович розповів про свій життєвий та бойовий шлях. Учні із захопленням слухали розповідь ветерана про бойових друзів, про буремні дні війни. Нелегкий бойовий шлях пройшов Коба М.В. З перших днів війни Микола Васильовичвступив до лав добровольців, на двобій з ворогом. В одному із боїв був поранений. Після лікування знову пішов захищати свою країну. Ветеран має багато орденів та медалей. Із задоволенням приходить на зустріч з дітьми, ділиться спогадами про війну.

Учні школи подарували ветерану невеликий концерт, де звучали патріотичні пісні, вірші про війну.

Зустріч закінчилася, учні подякували ветерану за цікаву розповідь, побажали йому здоров’я та довголіття і подарували квіти.

А потім сфотографувалися на згадку.

9 Травня - день пам'яті і скорботи.У кожному селі та місті споруджено пам’ятники, обеліски  на вшанування тих, кому не судилося повернутися додому. На гранітних плитах золотом викарбувані їхні імена. Не є виключенням і наше місто. 7 травня учні нашої школи вклонилися усім полеглим в роки Великої Вітчизняної війни, схилили голови в журбі й задумі. Поклали квіти до могили, всіх, хто не повернувся з тієї проклятої для всьо­го світу війни.

Відлунали залпи Другої світової війни.Сьогодні ми живемо поряд із ветерани війни. Це їхня юність долала важкі воєнні версти. Вони стояли на смерть. Сивина лягла на їхні скроні, зморшки – як дороги болю на обличчі. Минають роки, відлітають у вічність. Минуло стільки років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир довгоочікуваний, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах: « Ніхто не забутий, ніщо не забуто».Наш обов’язок – не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував перемогу й загинув у цій страшній війні.

На нашу землю знову завітала весна, прикрасила її квітом, наповнила пахощами. Усе ожило, пробудилося, набуло краси. Здається, що навесні ми по-особливому ніжно й трепетно любимо рідну землю. Якби ж весна могла стерти біль і смуток воєнних часів із пам’яті наших героїв!

Весна така, аж серце завмирає!
Земля квітує та звучать пісні.
І свято Перемоги йде до краю,
Найкраще наше свято навесні.
Воно прийшло до нас у сорок п’ятім,
Через пожежі, смерть, через війну,
В тяжкій борні із ворогом проклятим,
Щоб зустрічати радісно весну.
І жити в мирі, щасті і любові,
Щоб окриляла мрія осяйна.
Вже мирних літ немало одшуміло
Відтоді, як закінчилась війна.
Воєнні дії, печалі і тривоги
Минулися, а думка не вмира…
Вітаємо всіх зі святом Перемоги!

Шановні ветерани! Учні школи № 49 щиро вітаютьВас зі святом. 9 травня - святий день - День Перемоги! Ми вклоняємося Вам! Ми завжди будемо пам'ятати ваш подвиг! Ми завжди будемо пам'ятати вас! Низький уклін вам, ветерани!

Прес-центр школи

 


Додав: kolinko |
Переглядів: 851
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018