Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 11
Гостей: 10
Користувачів: 1
0501600643s


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2013-2014 н.р.

Увага! Шкідливий вплив амброзії на організм людини
20.08.2013, 14:18
Перша половина осені – це не тільки золота пора року, коли люди милуються красотами природи та смакують її щедрими дарами, а творчі особистості, зазвичай, перебувають на піку свого таланту. Цих погожих вересневих деньків на всіх нас чатує невидимий, але від того не менш підступний ворог – пилок амброзії. Ускладнене дихання, кашель, риніт, а подеколи навіть астма – такі серйозні наслідки виникають у багатьох після повітряного контакту зі шкідливим бур’яном. Вельми потерпають від агресивного американського чужинця й сільгоспвиробники. Ситуація ускладнюється тим, що рік у рік амброзія поширює ареал своєї присутності на теренах України

На території Миколаївської області зареєстровано три види карантинних бур’янів – амброзія полинолиста, повитиця польова та ценхрус малоквітковий, але, безперечно, найбільшу небезпеку становить саме амброзія. Адже амброзія полинолиста завдає величезної шкоди посівам та здоров’ю людей, викликаючи в період цвітіння – а це з початку серпня аж до перших приморозків – алергічні ускладнення.

Карантинний бур’ян амброзія полинолиста засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків. На полях – посіви озимих і ярих культур, багаторічних і однорічних кормових трав, технічних, особливо просапних культур, а також полезахисні смуги. При сильній засміченості амброзією полинолистою втрати врожаю сільськогосподарських культур становлять до 40 відсотків.

Якщо 1993 року на Миколаївщині амброзією полинолистою було засмічено 14,3 тисячі гектарів, то вже за десять років – майже 24 тис. га. Нині ж маємо до 40 тисяч гектарів, «окупованих» цим небезпечним карантинним бур’яном.

Чим же небезпечна амброзія для людини і саду-городу, чому від неї слід позбавитися і як з нею боротися? 

Амброзія – це сильний алерген. Для багатьох людей період, коли квітне амброзія, найнестерпніший. А все тому, що в період свого цвітіння амброзія виділяє дуже велику кількість пилку, який дратує слизисту оболонку і утрудняє дихання. З кожним роком людей, страждаючих від цієї рослини, стає все більше. Через те, що бур'ян амброзія шкодить здоров'ю, а також важко виводиться з полів – її віднесли до карантинних об'єктів.

Вважає за краще зростати амброзія полинолиста в садах і в городах, будучи сусідами з овочевими і просапними культурами або деревами і чагарниками. Вона шкодить рослинам, всмоктуючи своїм корінням величезну кількість води. Культурні рослини, садові дерева і чагарники у результаті недоотримують вологу і починають в'янути. Якщо вчасно не відреагувати на це, то всі ваші посадки можуть загинути. Також амброзія у декілька разів знижує кількість і якість урожаю.

Деякі дачники намагаються боротися з рослиною за допомогою скошування. Звичайно, якщо ваша ділянка невелика, то такий спосіб «приборкання» бур'яну сповна нормальний. Амброзія не пошириться по всьому вашому саду і городу, оскільки не встигне дати насіння. Амброзія полинолиста тим і хороша (якщо так можна сказати про неї), що це однорічна рослина і наступного року вона не відросте від кореня.

Але є ще декілька способів боротьби з цим злісним бур'яном. Сівозміна, ручна прополка, чорна пара – все це боротьба з амброзією.

Так, сівозміна має бути правильно розпланований. Потрібно чергувати просапні культури із зерновими і трав'янистими рослинами.

Чорна пара – відпочинок території від перекопування і посівів. Якщо вибираєте такий спосіб, то можете висіяти багатолітні трави, які періодично скошуватимете.

Ручна прополка допоможе поступово, але все таки, позбавитися від бур'яну.

Пропонуємо відеоматеріали, створені різними телеканалами України щодо шкідливого впливу амброзії
Додав: kolinko |
Переглядів: 952
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018