Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури (ЗОШ №29)
22.05.2015, 12:29
Травень, одягнений у зелені шата, приготувався до важливого для всіх нас свята - Дня слов'янської писемності і культури, який щорічно відзначається 24 травня у всіх слов'янських країнах на знак подяки і шани двох братів - Кирила і Мефодія, творців слов'янської писемності.

Рівноапостольні брати-просвітителі здійснили переклад богослужбових книг з грецької мови, поширювали християнське вчення. Приблизна дата виникнення нашого письма за свідченням середньовічного ученого Чорноризця Храбра, це сталося 863 року.
Кирило уклав слов’янську абетку на базі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Було створено дві слов’янські абетки – глаголицю й кирилицю. Одночасно із створенням слов’янської абетки Кирило почав роботу над перекладом давньоболгарською мовою Євангелія, Псалтиря. Місія Кирила і Мефодія та їхніх учнів, як і в цілому їхня двадцятирічна просвітницька діяльність, мала всеслов'янське значення.
В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня. В цьому році ми відзначаємо 1152-річницю створення слов’янської писемності.
В Миколаївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 29 було заплановано і проведено ряд заходів щодо відзначення цього свята.
22 травня організовано і проведено вчителем української мови Распітін С. В. історико – культурологічний екскурс «З витоків словесних скарбів». Учні 5 – 9 класів мали нагоду ознайомитися з слов’янськими просвітителями Кирилом
та Мефодієм, а також з етапами розвитку і поширення слов’янської писемності в Україні та світі. Учениці 9 класу Коваленко Анна та Горбачова Вікторія підготували змістовні і цікаві виступи, які супроводжувалися презентацією та поетичним словом про рідну мову.
Своєрідним продовженням свята стала лінгвістично – історична гра «І Слово з вічності озветься», яку провели вчителі Мороз Є. О. та Распітін С.В.
Учні об’єдналися у різновікові команди (5 – 9 класи), які виборювали першість у цікавих і веселих конкурсах. Перше місце здобула команда «Кирилиця» (капітан - Ляшенко Ярослав).
23 травня відбулася виставка книг «Слов'янське слово і культура в контексті світового розвитку». Учні нашої школи, завдяки бібліотекарю Криницькій О. К., ознайомилися зі скарбами шкільної бібліотеки: довідковою літературою, словниками, поетичними творами про мову, літописами т. ін..
Учні 6 класу Пеліпас Софія та Кириченко Дар’я, під керівництвом вчителя української мови та літератури Распітін С. В., оформили альбом – презентацію «Історія походження східнослов’янських мов». Яскраві ілюстрації, схеми та змістовні коментарі, які учениці використали у роботі, зацікавили всіх охочих долучитися до історії слов’янської писемності. Кабінет української мови поповнився новими дидактичними матеріалами, а учні і вчителі отримали задоволення від спільної творчої праці.
Распітін Світлана Володимирівна, вчитель української мови та літератури ЗОШ №29

Додав: надія |
Переглядів: 922
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018