Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

А ми нашу Україну та й розвеселимо… (ЗОШ № 57)
30.11.2014, 14:07

Традиційним, а головне - улюбленим,  для учнів ЗОШ №57 імені Тараса Григоровича Шевченка є фестиваль "А ми тую червоную калину підіймемо...". Для 7-х класів - це своєрідна посвята, для 8-х -можливість розкритися, а для 9-11-х - це справа честі.

27 та 28 листопада старшокласники радували вчителів та учнів своїми виступами. Варто зазначити, що з кожним роком все цікавіше спостерігати за цим священним дійством. Здавалося б, що ще можна ще показати? Але обрії таланту наших вчителів та учнів - безмежні.

Але давайте по порядку...

Четвер...14.05... сцена.... мотор!

За столом Т.Г. Шевченко розповідає про своє життя, любов і біль, а позад нього чарівні панянки, які начебто зійшли з телеекранів… Одна мить і наша уява малює за нас всю історію життя митця. 9-Б клас створив літературно-музичну композицію «Генії також кохають». Учні показали виставу чуттєвості, щирості, кохання і болю. Сукні дівчат зачаровували, а акторська гра захоплювала і на крилах уяви несла нас все далі і далі…

14.20… чуємо  сучасну мелодію, але з такими рідними і знайомими словами… На сцені дівчата своїм танком підхоплюють нас і переносять в українське село, де ми зустрічаємося із Наталкою Полтавкою та паном Возним… Учні так вжилися в роль, що глядачі забувають, що вони все ще у 2014 році. 9-В не злякався складного і об’ємного тексту, а навпаки показав, що вони прекрасні актори.

14.35… ми все ще в українському селі, здається, що потрапили на весілля…. Стоп… перемотаємо назад…зрозуміло... Це учні 9-А класу запросили нас до Гончарівки на сватання. Прекрасна режисура, співочі герої, неймовірний Стецько з паляницею,  співоча Уляна, ревнивий Олексій… Хіба згадаєш хто ти і куди потрапив? Але ось лунають фінальні акорди… це пісня у виконанні 9-А класу, яка повертає нас у 2014 рік і нагадує, що ми – українці - сильний народ, який все зможе здолати.

Які почуття викликали у глядачів виступи 9-х класів? Мабуть, різні. Вчителі та класні керівники відчували гордість, а водночас розуміння того, що їхні маленькі діти виросли і стали чарівними юнаками та юнками, а головне, вони зрозуміли, що їм не буде соромно, коли їхні дорослі діти покинуть стіни школи, адже вони стали справжніми людьми. Учні пишалися тим, що вони захопили зал, що їхні класні керівники посміхаються, а значить все вийшло, вони справилися…

Думаєте, що на цьому сюрпризи закінчилися? Ні, ви помиляєтесь…

П’ятниця – день другий… 10-ті та 11-ті класи готові захоплювати, розважати та переконувати. Лунають ледь чутні лісові звуки і ми зустрічаємося з Мавкою, Лукашем та лісовими мешканцями… 11-А вразив своєю грою та баченням твору, додав своїх сучасних ноток та зумів захопити уяву глядачів у полон. Важко повірити, що на сцені учні, а не професійні актори, адже костюми, рухи  продумано до найменших дрібничок.

 А потім ми переносимося  на зустріч до цирульника Свирида Голохвостого, який намагається розбагатіти, одружившись із багатою міщанкою Пронею Сірко. І знову чарівна гра, неймовірні костюми і гордість за талановитих учнів. Дивує те, як учні 10-А класу продумали свій виступ, відчули твір і себе у ролі його героїв.

10-Б порадував чудовим попурі. Баба Палажка і баба Параска майстерно провели нас лабіринтами української майстерності. Ми побачили Кайдашиху і її невістку (дівчата ніби й справді були знайомі зі своїми героїнями, адже як інакше пояснити той шквал емоцій, яким вони змогли порадувати зал). І чи можна забути про Уляну і Стецька? Стецько зіграв свою роль так майстерно, що зал ще довго втирав сльози від сміху.

Заключним акордом був виступ 11-Б класу, який нагадав, що Батьківщину, прізвище та національність не обирають і не міняють, що це все подаровано долею, а значить треба гідно прожити своє життя і бути вдячним за те, що ти отримав у дар. Всі присутні по-новому поглянули на п'єсу Миколи Куліша. За визначенням автора п'єса є сатиричною комедією, але у творі має місце трагічність становлення української мови й зацькованого народу, що є дуже актуальним і в наш час. Прекрасним закінченням фестивалю стала патріотична пісня у виконанні 11-Б класу. Глядачі аплодували душею, а не долонями.

Сумно, що все закінчилось, але як приємно розуміти, що ми є творцями чогось прекрасного і вічного. До нових зустрічей у 2015 році.

Прес-центр школи


 


Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 611
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018