Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

День толерантності в Миколаївському муніципальному колегіумі імені В.Д.Чайки
19.11.2014, 16:34
16 листопада жителі багатьох країн відмічають День толерантності . Мета цього заходу – знизити випадки прояву насилля і екстремізму, які останнім часом розповсюджуються всією планетою. Це пробуджує тривогу і заставляє задуматися над серйозністю цих проблем.

Вже стала традиційною розмова з учнями колегіуму про значимість толерантності під час взаємодії з іншими.

Учні 6-х класів давали відповідь на запитання, виявляли значення даного слова з різних мов і зрозуміли: якою б мовою воно не звучало, головне у всіх значеннях - це повага до оточуючих.

Дуже сподобався шестикласникам вислів Антуана де Сент-Екзюпері : «Якщо я на тебе чимось не схожий, то я зовсім не ображаю тебе, а навпаки - обдаровую».

Школярі відмітили, що у кожної людини свої звички, свої переконання, своя релігія. Ми всі не схожі один на одного, проте кожен має право поділитися своєю думкою з іншими, висловити своє бачення – це і є ознакою суспільства.

Шестикласники виконали вправи: «Стереотипні окуляри», «Ярлики», проаналізували притчу «Все залишає свій слід», історичну ситуацію в Спарті, де знищували кволих дітей, вирішивши, що неприйняття чужої думки, нетерпимість до іншого – це нездорові прояви людського суспільства.

Учні навчилися вибудовувати «Я – висловлювання» в неприємних для них ситуаціях. Зрозуміли, що «Я - висловлювання» допомагають висловити свої відчуття, не принижуючи іншу людину.

Учні 5-х класів отримали листи від космічної істоти, яка повідомила, що над нашою планетою нависла небезпека – велика хмара насилля. П’ятикласників почало турбувати це питання, і вони для вирішення цієї проблеми об’єдналися в групи: аналізували різні історії, складали пазли і запропонували різні варіанти протидії жорстокості та запобігання насиллю.

Всі учні школи ознайомилися з важливою інформацією під час радіо лінійки, отримали «Абетку толерантності», ознайомилися з пам’яткою «Умій володіти собою», яка була підкріплена словами про велике значення любові до оточуючих.

Батьки колежан на батьківських зборах прослухали радіоповідомлення « Як можна виховувати дітей без насилля».

Учні колегіуму «зростили» дерево, на листочках якого написали ті якості, які допомагають спілкуватися з людьми. Потім на ньому з'являються нові плоди і пагони наших успіхів у толерантному спілкуванні з людьми!

Родина колежан є послідовниками мудрих слів Бернарда Шоу, який сказав: «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби у воді, нам треба навчитися одному – жити на землі, як люди».

Гіштимулт Т.І, практичний психолог ММК ім. В.Д.Чайки
Додав: Electronik |
Переглядів: 542
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018