Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

Ділова гра як метод активного навчання педагогів (БДЮТ Заводського району)
15.01.2015, 15:10

       Система взаємодії в освітньому середовищі нині вимагає інноваційних змін моделей навчання, нових підходів до підготовки фахівців, зокрема педагогів позашкільної освіти. Використання таких підходів у нашому Будинку творчості сприяє насамперед удосконаленню педагогічної діяльності та ефективній співпраці колективу в цілому. Для визначення ефективних складових успішної діяльності та перспектив удосконалення освітнього середовища для педагогів  БДЮТ  проведено ділову гру «Модель позашкільного навчального закладу як основи з формування життєвої компетенції : мода чи веління часу?»

        Зустріч пройшла в невимушеній атмосфері, усім присутнім вдалося активізувати творчі стимулювальні резерви своєї педагогічної майстерності.  Відтак  керівники гуртків  стали гравцями – будівельниками власного храму педагогічного успіху. 

        Символічно зустріч проведено у формі уявної шоу-програми «Свобода слова» на телеканалі «ICTV». Увесь педколектив (гості програми)  працювали у функціональних групах: міністри, науковці, освітяни, експерти.

        Учасники груп опрацьовували подане на розгляд питання, вносили конкретні пропозиції, аргументуючи їхню слушність. Очільники групи, виступаючи ,розкривали подане завдання та відповідали на поточні запитання. Експертна група, очолювана методистом Твердою І.В., оцінювала новизну, цінність, доцільність виступів і пропозицій, створюючи картотеку ідей за розділами «Позашкілля», «Гурток», «Учень», «Педагог»,»Дидактичні принципи».

        Група «Міністри» запропонувала низку змін щодо структури і змісту позашкільної освіти, методів і прийомів навчання , поглядів на гурткову роботу. Керівник клубу «Інтелект» Ващенко В.М. зосередила увагу на ролі педагога в процесі здобування учнями знань на заняттях гуртка.

        Завідувач декоративно-ужиткового відділу        Вронська Р.Ю., вносячи пропозиції від групи «Освітяни» , зосередила увагу на проблемах у позашкільній сфері та принципах їхнього розв’язання , аби забезпечити власний престиж, зберегти традиції, успішний рух уперед, виховання гідного громадянина держави.

        «Науковці» подали систему методів, з допомогою яких можна забезпечити реалізацію змістового компоненту  освіти і творчої діяльності.

        У результаті дискусії та обміну думок визначено достеменно роль Будинку дитячої та юнацької творчості як організатора змістового дозвілля, у якому дитина оволодіває життєвими навичками через актуальну практику.  А наш БДЮТ Заводського району ще й освітній партнер, що творчо співпрацює зі школами. У нашому закладі ефективно використовуються проектні, тренінгові, ігрові технології, що забезпечують інтеграцію різнопредметних знань і умінь з багатьох видів діяльності.

        Проаналізувавши притчу про цирковий трюк з чашечкою і блюдцем, дійшли висновку, що всім працівникам БДЮТ бажано вміти тримати свою роботу так, як артист цирку тримає чашечку кави – і ефектно, і ефективно.

        «Мозковий штурм» допоміг згадати ефективні складові успішного заняття, конкурсів,концертів, виставок. Представники кожної з груп поділилися секретами своєї майстерності. Ділова гра супроводжувалася різноманітними конкурсами та експериментами.

        Врешті, під час виконання вправи «Девіз» кожна група сформулювала крилатий вислів, який відображає освітнє кредо БДЮТ. 

        Насамкінець експерти озвучили найкреативніші пропозиції щодо удосконалення роботи Будинку творчості.

        Отже, усі учасники ділової гри дійшли висновку, що сучасна модель позашкільної освіти таки є велінням часу, а не даниною моді. 

Методист  БДЮТ Денисенко Л.Д. 

Додав: kolinko |
Переглядів: 1014
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018