Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

Ейфорія після «Оплесків», або з-за лаштунків театрального колективу «Ольжичеві таврійці» (ЗОШ №1)
16.04.2015, 13:47

Якщо ти хочеш, щоб тебе почули і помітили, ти можеш сидіти вдома і мріяти, викласти своє незадоволення у соцмережах,  кричати  і бурчати, або… діяти:  стати справжнім актором і у складі театрального колективу «Ольжичеві таврійці» (ЗОШ №1 імені Олега Ольжича)  поставити неймовірно актуальну виставу «Міліграми душі на терезах болю» про сьогоднішню молодь, яка стала частиною історії нашої країни. А потім зібратися у креативний колектив (керівники колективу: виконавчий директор Матіюк М.Г.,  художник по костюмах Яковлєва Ю.В., хореограф Пруднікова Н.О.,  творчий переклад: Моргаєва Г.О., музичний  режисер Григор’ян Д.Р., режисер-сценарист Бондаренко М.Г.), у який ввійшли учні 9-10 класів  Сидоренко Катерина, Тацій Андрій, Божак Ангеліна, Войхевич Ілона, Галицька Анастасія, Корєнєва Маргарита, Москальський Богдан і Яцко Марія. 

Ініціював і підтримав появу колективу  директор Першої школи  Матіюк Микола Георгійович, з легкої руки якого з’явилися на світ «Ольжичеві таврійці», яким сьогодні вже 4 роки.

Юні театрали вже другий склад колективу, неодноразового учасника і дипломанта міжнародного фестивалю «Оплески» («Aplauze») в м. Констанца, Румунії, де відкривалася таємнича завіса творчості і феєрії, несподіваних зустрічей і перемог над собою. Ось і цього року школа отримала запрошення (єдина з України!) на традиційний фестиваль під егідою гімназії Мірче Бетрана (офіційного партнера Першої школи!), за підтримки університету ім. Овідія, міністерства освіти Румунії.  Звісно, довго не думали і вирішили: їдемо!

Констанца зустріла нас квітневим теплом і не лише від природи, а й від очей наших друзів, котрі оточили нас турботою. Сюди прибули 15 театральних колективів, у складі яких Румунія (11) Молдова (2), Сербія (1) і наша трупа з України.  Протягом трьох днів  на головній сцені Констанци відбувалася неймовірна атмосфера Мельпомени,  звучали комічні, трагічні, драматичні репліки  і … вирували пристрасті, адже кожен колектив претендував на визнання. І ми не були винятком!

Юні актори потоваришували з делегаціями інших країн, господарями, які постійно підтримували і вболівали за «Ольжичевих таврійців». Кожна делегація  отримувала зіркового тренера;  відповідно жеребкування нашою наставницею стала  Аліна Петріція (Alina Petrica - румунська акторка), яка і організовула воркшопи (майстер-класи).  Як стати справжніми професійними акторами навчилися і ми,  адже неможливо не сфокусувати свою увагу, коли поряд такі геніальні актори.

Колектив «Ольжичеві таврійці» представив зірковим суддям (серед яких відомі актори кіно й театру) виставу «Міліграми душі на терезах болю» англійською мовою. Величезна сцена, патріотичні персонажі, сучасна українська музика, яскраві костюми, меланхолійний образ головної героїні – Божевільної Соломії, ефектні хореографічні постановки, містичні характери богинь,  сентиментальні душі загиблих героїв примусили глядачів 4 рази вставати і аплодували нашим акторам.

Чотири роки статуетка «Оплесків» була нашою мрією, і ось – результат співтворчості. Статуетка «За найоригінальнішу виставу», дипломи і призи отримав театральний колектив із України.

Через такі фестивалі ми представляємо себе і свою країну: ось ми які!  Це величезна відповідальність, адже від України – ми єдині. Але приємно зазначити, що саме Перша школа (і наша оплесконосна вісімка!) гідна робити перші кроки до розвитку театрального мистецтва, а тому – хай звучать ОПЛЕСКИ, бо  (за слова Руслани з пісні, котру ми співали в останньому акті) «Я усе віддам, щоби бути там! Це моє ім’я – Єйфорія» !

Сидоренко Катерина, головна героїня вистави

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 1020
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018