Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

Інтегрований урок як вид нестандартної форми навчання (гімназія №3)
12.05.2015, 10:42

Час вносить корективи в структуру й типологію уроку, в методи і засоби навчання.

Напевно, досвід проведення інтегрованих уроків є у кожного вчителя. І хоч це вимагає великої підготовки, ефективність таких уроків достатньо висока. Взаємозв'язок української мови і природознавства в рамках 45 хвилин уроку виглядав гармонійно і був зрозумілим учням 5-А класу.

Однією із тем уроків розвитку мовлення є учнівська відповідь у науковому стилі. А на уроках з яких предметів учні найчастіше будують розгорнуті усні висловлювання? Природознавство є сходинкою до вивчення інших наук: біології, фізики, хімії, географії, де основною формою роботи є саме відповідь у науковому стилі. Тому на інтегрованому уроці вчитель української мови та літератури Литовченко О.М. і вчитель природознавства Букова Т.А.поставили за мету опанувати різні способи підготовки відповіді у науковому стилі, навчити п’ятикласників правильно відповідати на уроках, дотримуючись вимог до мовлення, сформувати вміння будувати відповідь у науковому стилі з теми «Умови життя на планеті Земля. Чинники середовища. Вплив на організми чинників неживої природи».

Саме на такому уроці педагогам вдалося відпрацювати вміння учнів аналізувати, систематизувати та узагальнювати інформацію. Незвичайний урок став джерелом пошуку нових зв’язків між науковими фактами, підвищив мотивацію навчання, розвиток мови, мовлення учнів, спонукав до активного пізнання дійсності, до розвитку логіки, мислення, комунікативних здібностей п’ятикласників. А головне – на уроці жодного разу не порушилася послідовність у викладанні тієї чи іншої дисципліни, навпаки такий взаємозв'язок сприяв досягненню практичних цілей навчання.

Заступник директора Коваль І.І. 


 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 1045
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018