Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

«Педагогічна ідея - це крила, на яких злітає педагогічна творчість» (ЗОШ №49)
05.04.2015, 14:54

Співдружність школи та сім’ї - вимога сьогодення. Відомо, що для успішного формування особистості дитини необхідна єдність школи й сім’ї. На жаль, сьогодні існує потреба посилити допомогу сім’ї та одночасно піднести її відповідальність за виховання своїх дітей. В.О.Сухомлинський сказав, що мистецтво співпраці в тому й полягає, щоб учителів та батьків об’єднували єдині педагогічні переконання, щоб індивідуальна творчість текла невичерпними джерелами в єдиний потік колективної майстерності та турботи про виховання та навчання учнів.  Не випадково, ми запропонували батькам та учням нашої школи спільно з вчителями взяти участь у круглому столі «Форми підвищення мотивації навчальної діяльності  школярів через взаємодію школи і сім'ї», де вони проявили творчість, щоб визначити, які форми допоможуть скоординувати роботу  школи та сім'ї, підвищити мотивацію до навчання та активізувати навчальну діяльність школярів. Ні для кого не секрет, що на розвиток дитини помітно впливає зацікавленість батьків шкільним життям, а тому, працюючи над вирішенням завдань педагогічної ради, ми будуємо невидимий ланцюжок між родиною та школою, який служитиме на благо усіх учасників навчально-виховного процесу.

Я.А. Коменський стверджував, що  важливою складовою навчання й виховання є пробудження та підтримка в дітях прагнення навчатися їх батьками. Батьки задають рівень прагнень дитини - те, на що вона претендує у навчальній діяльності та стосунках.

За допомогою рольової гри «Звичайний вечір в сім’ї», у виконанні батьків та учнів, був проаналізований рівень участі батьків в шкільному житті дітей, ставлення до навчання. Ми поставили за мету наголосити, що дитина вихована в умовах дефіциту спілкування, любові – емоційно глуха, байдужа не тільки до оточуючих, але й до батьків.

А тому актуальними є слова В.О.Сухомлинського: «Педагогічна ідея - це крила, на яких злітає педагогічна творчість».

Спільна робота проходила досить цікаво. Спочатку усі разом створили «Дерево очікувань». Листочки – це прагнення учасників педагогічної ради. Продуктивна робота принесла свої плоди у вигляді яблук: червоні – очікування вчителів, батьків та учнів справдились, а зелені – питання, над якими всі повинні спільно працювати, щоб досягти бажаного.

Червоною лінією через весь захід учасники пронесли, що школа разом з батьками має дбати про дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, зміцнення здоров’я тому, що від цієї співпраці значною мірою залежить успішний процес навчання та виховання дітей. За для цієї мети батьки, діти, вчителі поринули в чарівний світ легенди. В розповіді йшлось про три гори та зруйновану долину, де посилився туман – символ непорозуміння, байдужості. Щоб досягти гармонії, присутні мали утворити мости між щілинами в гірській долині.

Легенда допомогла присутнім усвідомити схожі проблеми своєрідного педагогічного трикутника дитина – батьки – вчителі та прислухатись до слів В.О.Сухомлинського «Час і батькам, і вчителям глибоко усвідомити, що ні школа без сім’ї, ні сім’я без школи не можуть справитись з найтоншим, найскладнішим завданням – становлення людини».

Завдяки інтерактиву індивідуальна творчість кожного з присутніх була направлена  в єдиний потік колективної майстерності та турботи про навчання й виховання дітей. В.О.Сухомлинського зазначав «Без виховання дітей, без активної участі батька і матері в житті школи, без постійного духовного спілкування і взаємного духовного збагачення дорослих і дітей неможлива сама сім’я як первинний осередок суспільства, неможлива школа як найважливіший навчально-виховний  заклад і неможливий прогрес суспільства».

Підсумком нашої роботи  стала чудова картина: гори з’єднані мостами, над якими завжди світитиме сонце і блакитне небо.«Усе в твоїх руках»  про це  свідчить одна східна притча. Це дійсно так все тільки в наших руках.

Методична рада школи

Фотографии в альбоме «Круглий стіл», автор kolinkoelena на Яндекс.Фотках


 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 1073
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018