Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

Педагогіка життєтворчості – орієнтири для ХХІ століття (БДЮТ Заводського району)
19.02.2015, 15:12

Аукціон ідей «Формування та розвиток життєвої компетентності: стратегії, технології, перспективи» привернул увагу педагогічного колективу Будинку дитячої та юнацької творчості до результатів роботи з виховання свідомих і компетентних громадян.

         Заступник директора з навчально-виховної роботи Панкової О.С. проаналізовала вклад кожного члена педколективу у вирішення актуальних освітніх завдань, зокрема формування соціальних, загальнокультурних, здоров’язбережувальних та інших компетентностей і світогляду дітей.

         Методист Денисенко Л.Д. прозвітувала за підсумками роботи  закладу над науково-методичною проблемою, відзначивши, що упродовж 4-х років педколектив плідно працював над реалізацією проблемної теми закладу. Серед методів компетентнісної педагогіки досить популярними та ефективними для БДЮТ виявилися такі: метод проектів, конструкторський метод, ігрові методи, метод проблемного навчання, метод набуття власного досвіду через освоєння технології покрокового навчання  в майстер-класах.

         Апофеозом став аукціон ідей «Я виховую особистість…», метою якого були наступні чинники:

  • пропагувати практичний досвід творчої праці педагогів;
  • пожвавити дослідницьку роботу відділів, презентуючи творчі напрацювання вчителів.

Завідувачі відділів представили найцікавіші ідеї, методики, методичні прийоми з формування життєвих компетентностей. Педагоги «купували» тільки ті, які заслуговують на увагу, більш реальні, життєздатні.

         «Головний банкір» Олійников О.О. ознайомив учасників з правилами ведення аукціонних торгів. Продавці презентували ідеї – покупці проводили їхню експертизу, визначаючи оригінальність ідеї та право володіння нею. Покупці мали можливість придбати найцікавішу ідею за 1 млн «бдютиків». Коли всі ідеї були розглянуті, право на володіння найбільш креативною з них перейшло до тих, хто не тільки оголосив найвищу ціну, а й зумів переконливо обґрунтувати її подальше використання на засіданнях гуртків.

         Ідеями «на мільйон» виявилися лот-ідея туристсько-краєзнавчого відділу про застосування віртуальних 3D-турів, що формує інформаційну компетентність у вихованців, та лот-ідея художньо-естетичного відділу з формування здоров’язбережувальних компетентностей.

         На етапі «рефлексія» кожен учасник педради підняв картку того кольору, який відповідав настрою за підсумками аукціону. Найбільше голосів отримав червоний колір: «Мені було дуже цікаво, я довідався багато нового для себе».

         Наприкінці керівник «торгів» оголосив подяку учасникам аукціону, оргкомітет привітав усіх активних педагогів і переможців номінацій, висловивши сподівання, що всі лоти-ідеї будуть використані в подальшому для формування життєвих компетентностей вихованців БДЮТ.

 Методист Будинку творчості Заводського району  -  Денисенко Л.Д.


 

Додав: kolinko |
Переглядів: 919
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018