Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

Урок-психологічний етюд «Як знайти свій шлях до успіху?» (за повістю В. Короленка «Сліпий музикант»)
27.02.2015, 11:59

Сьогодні учням 6-х класів Миколаївської гімназії №3 пощастило: вони занурюватимуться у світ письменника і головного героя за допомогою унікальних методів пізнання. Огіренко О.О., вчитель світової літератури зазначила: «Ми хотіли створити незвичайний урок для дітей-шестикласників для того, щоб вони не просто читали і сухо аналізували цю книгу, а для того, щоб занурити їх у особливий світ Короленка, у психологічний світ сліпого героя Петра Попельського».

Задля більш глибокої передачі емоційного стану письменника і головного героя Олена Олегівна обрала незвичайну форму  уроку - урок – психологічний етюд. Саме така форма, вважає вчитель, допоможе глибше та яскравіше зрозуміти внутрішній світ головного героя повісті «Сліпий музикант», його духовні пошуки, сприятиме формуванню стійких морально-етичних переконань учнів, прищеплювати любов до світу прекрасного - мистецтва, повагу до талановитих людей, прагнення розвивати власні таланти і здібності.

На уроці учні разом з учителем провели  своєрідне психологічне дослідження – визначили шляхи розвитку власної особистості з метою  отримання життєвого успіху. Шестикласникам вдалося пройти (умовно) шляхом головного героя, «доторкнутися» до непростої історії його життя, зробити спробу усвідомити біль, відчуття безвиході, внутрішньої боротьби Петра Попельського.

Результатом уроку стала  спроба кожного з учнів скласти власну траєкторію розвитку і відповідь на питання «Що потрібно, щоби стати успішним і щасливим?».

Головний герой повісті Короленка знайшов своє покликання, він усвідомив, що його талант потрібний людям, він приносить їм радість, викликає сльози, пробуджує душі, робить людей щасливими. Сліпий музикант зумів пробудити «єство» людей. Значить, є надія, що суспільство не бездуховне, і музика (мистецтво) є потужною «зброєю» в руках митця.

Науково-методична рада гімназії


 

Додав: kolinko |
Переглядів: 1224
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018