Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

Візит освітян Миколаєва до Польщі
15.12.2014, 13:09

Освічені громадяни є фундаментальним капіталом держави, тому одним з головних завдань сучасності є спроба реформувати і удосконалити українську систему освіти, спираючись на досвід сусідніх з нашою державою країн Європейського союзу.

З метою ознайомлення з досвідом реформування системи освіти в Польщі делегація у складі методистів Миколаївського науково-методичного центру Цуркан Л.В., Майбороди Л.М. та директорів загальноосвітніх навчальних закладів № 25 Піляєвої А.І., № 27 Гайнуліної О.М., № 36 Олійникової С.П. на запрошення польської сторони відвідала сусідню державу з 8 до 12 грудня 2014 р.

Війт міни селища Синиця Вжона Лешек Проскура організував круглий стіл за участю педколективів гімназії, школи-інтернату, аграрного ліцею та української делегації, на якому присутні мали змогу познайомитися зі шкільною інфраструктурою даного населеного пункту, планами і підручниками, системою професійного вдосконалення, заохочення вчителів.

Цікавою для педагогів стала презентація реалізації Internet-акції «Майстерня в кожній гімназії» директором школи-ліцею Яцеком Ягео, яка передбачає послідовні етапи «освітнього шляху» дитини з відповідними гаслами до кожного з них – для основної школи, гімназії, ліцею відповідно і активність, самодіяльність, зрілість.

Віце-директор аграрного ліцею Анна Ковалик провела ознайомчу екскурсію навчальним закладом, познайомила з впровадженням ідеї інтегрованого й блокового навчання, яке включає пристосування рівнів навчання і виховання до періодів розвитку дітей і молоді, поліпшення якості освіти.

Директор дитсадка-школи Даріуш Міхайлик презентував очолюваний ним заклад, у якому навчається 335 дітей віком від 2 до 18 років. Рішенням педагогічного колективу була обрана блокова модель навчання, яка замінила традиційну практику викладання окремих предметів. Ця новітня модель включає наступні блоки: ранньої шкільної освіти, громадянської освіти, інформативної і філософської освіти, історичної та математичної освіти, які інтегрують знання дітей у цілісну світоглядну картину. Саме це дає можливість дітям логічно пов’язувати навчальний матеріал, а знання застосовувати у повсякденному житті.

Багато дітей проживають у інтернаті, тому що мешкають на значної відстані від навчального закладу. Керівник інтернату Давид Яруга розповів про дозвілля дітей у позаурочний час. Значна увага приділяється різнопрофільній гуртковій роботі, заняттям спортом.

Для делегації з України також було організоване дозвілля – екскурсії по історичних пам’ятках міст Яготин, Дорогуськ, Хелм, Красен Став.

Отже, підсумовуючи побачене, хочу зазначити, що входження республіки Польща до Євросоюзу дало змогу сформувати у країні новий погляд на ефективність функціонування сучасної школи на засадах демократичності, практичної спрямованості набутих знань, впровадженні новітніх технологій, приматі загальнолюдських цінностей та поваги до особистості дитини.

Миколаївська делегація висловлює велику подяку організатору тематичної поїздки меценату Ляшецькому Анатолію та общині польського міста Синиця Вжона.

Директор Миколаївської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № 25 Піляєва А.І.

 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 1701
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018