Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 9
Гостей: 8
Користувачів: 1
pilot0804


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2014-2015 н.р.

Зустріч з воїнами-афганцями в Першій українській гімназії
11.02.2015, 19:18

9 лютого учні 5(9)-Б та 6(10)-А класів зустрілися з воїнами-інтернаціоналістами. Гімназисти мали змогу поспілкуватися з головою спілки ветеранів Афганістану Центрального району  Саприкіним Сергієм Миколайовичем та ветераном війни в Афганістані Авраменко Валерієм Олександровичем, випускником ЗОШ №5.

Зі щемом і сумом лунали в тиші залу слова про ту далеку війну з вуст учениць 7(11)-А класу Міліховської Анни та Озерової Вікторії.

Присутні переглянули цікаву відеопрезентацію «Ті спогади, то вічний серця біль». На екрані кадри бойових операцій змінювалися портретами молодих хлопців у військовій формі. Всі присутні на заході висловили глибоку шану воїнам-інтернаціоналістам, повагу до їх мужності. Побажали щоб життя їх було наповнене щастям, здоров’ям і впевненістю в завтрашньому дні. Ветерани розповідали про війну:

15 лютого відзначають скорботний День пам’яті воїнів-афганців.

Саме 15 лютого 1989 року останні військові підрозділи під керівництвом генерала Громова повернулись з Афганістану на Батьківщину.

10 років тривала афганська війна( вдвічі довше, ніж Друга Світова).

Ми повинні пам’ятати тих хто, не дожив, не доспівав, недокохав

Афганістан…І нині, і через роки, це слово, вриваючись у людську свідомість, наближатиме нас до подій, що стали невід’ємною частиною нашої історії. Історії на перший погляд далекої, але разом з тим дуже і дуже близької. Історії печальної.

Літопис Афганської війни містить безліч прикладів героїзму військовослужбовців, які ми називаємо подвигом. Солдати і офіцери бились в Афганістані до останнього патрона, до останньої краплі крові. Часто ціною власного життя вони рятували своїх товаришів. У цій війні загинуло 3000 українців, із них 64 миколаївців.

Багато воїнів повернулись з війни інвалідами. Тільки вдумайтесь в цю цифру: 10751 чоловік стали інвалідами. Боляче, коли у мирний час помирають колишні воїни, які пережили страхіття війни. Вижили там, а зараз життя до них не милосердне.

І поки на Землі існують гарячі точки, і поки порушується біблійна заповідь “Не вбивай!”, ми не повинні заспокоюватися. Там, де пролилася кров, виростає ненависть. Де виростає ненависть – сіється смерть.

Хай буде все, що має бути:

І тихі радощі життя,

І слів чужих важке каміння.

Мені не треба співчуття.

Мені потрібне розуміння.

Давайте ж і ми з вами будемо пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває і досі.

Це потрібно для того, щоб нові Афганістани не виникли на нашій Землі.

Прес-центр гімназії 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 1225
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018