Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Арт-майстерня в міськСЮТ
22.03.2016, 15:39

Весна, хоч і поступово, але невідворотно набирає обертів, а разом з нею найкращі людські почуття, без яких неможливо уявити життя на нашій планеті. І саме прекрасна половина людства, її краса та ніжність асоціюється з пробудженням природи, коли ласкаві промінчики жіночих усмішок якось по-особливому починають обігрівати.

А колектив педагогів і дітей міської станції юних техніків вирішив зігріти наших мам теплом спільної творчої діяльності і натхнення. Так ми вирішили підготувати майстер-клас для мам в техніці «батик».

…Батик. Більшість людей під цим словом розуміють росписну тканину ручним способом. Але техніка батику несе в собі більше. Тому що саме ця техніка може створити певний емоційний настрій і передати стан душі, тому що саме це мистецтво за властивостями знаходиться між мозаікою та художньою вишивкою і надзвичайно близьке до  жіночого рукоділля і стану жіночої душі.

Ще найдревніші зразки батику були знайдені в Єгипті, вони датуються V століттям до нашої ери. Широко розповсюджено було батик в Індонезії. Далі він потрапив до Індії. Індійські майстри  вдосконалили техніку. З Індії він прийшов до Китаю. Широко застосувалась ця техніка і в Японії. І саме за допомогою батику позначали у ті часи соціальний статус…

Творча майстерня «Арт-кафе», яку організовує і проводить заступник директора з навчально-виховної роботи С.В.Бабашкіна, відкрила свої двері у 2015 році в рамках психолого-педагогічної студії «Мистецтво любити свою дитину». Мами наших вихованців вже мали змогу долучитися до виготовлення власноруч поробок в сучасних декоративних техніках для прикрашання оселі.

В підготовчій частині нашого заходу були задіяні і керівники гуртків, і вихованці  міської станції юних техніків. Для малюнка було обрано квіти. Відомо, що квіти мають свою енергетику і впливають на людину, її настрій, емоції і навіть вчинки. На білій тканині для батику з-під руки майстра,  нанесені прозорим резервом, з’явилися піони. Одна з мам, пані Наталя, наголосила, що за модною в наш час течією ФЕН-ШУЙ, ця квітка вважається символом любові, достатку й благополуччя.

Пензлі напоготові, хвилювання зростає. І от перша фарба жовтого кольору плавно розтікається на білому тлі. Перші кроки зроблено, наступає тиша, спокій і плавність ліній. Більш рішучими краплями додається червона фарба і серединка нашої квітки набуває мармурових жовтото-гарячих і оранжевих розводів. Так, ця робота дійсно підходить для жіночої пластики, спокою і рівноваги. З’являють під пензлем вже майстринь  перші листочки. А згодом фантазія виплескує фонові переходи, гру світла і тіні і перші подихи весни. 

Основних фарб для виконання творчого задуму було шість. Це біла, червона, жовта, синя, фіолетова, зелена, а віддтінків для вираження експресіїї, чуттєвості, емоцій було набагато більше. Мами сміливо експериментували з технікою нанесення фарб, матеріалами. Всі роботи були виконані за однаковим малюнком, але в кожну роботу було привнесено красу і винятковість, оригінальність і теплоту. Якісь були насичені за кольором, цікаві за відтінками, сповнені світла і життя, якісь були більш акварельними, а деякі і професійними. І навіть ті дорослі, які казали, що не вміють малювати, на цьому майстер-класі опинилися в ситуації УСПІХУ. В процесі роботи над картиною  здавалося, що час зупинився. А ті мами, що поспішали в цей день у своїх справах, навіть не помітили, як пролетіли три години творчої роботи.

За словами психолога міської станції юних техніків Колесової Марини Валеріївни цей майстер – клас нагадував теж одне з найдревніших мистецтв Японії – напис ієрогліфів.

Під час творчого процесу Мариною Валеріївною було піднято важливі теми для обговорення: «Виховання моральних почуттів», «Виховання праксичних почуттів», «Естетичне виховання», «Пізнавальні почуття та їх формування», «Як вирастити з сина гарного батька сімейства і доброго чоловіка», «Батьківський кодекс щасливої родини», «Комплекс неповноцінності в доньки. Батьківський лікбез».   

У цей же час молодий педагог міськСЮТ Ганна Кучеренко для вихованців гуртків проводила майстер-клас з виготовлення весняної поробки в техніці «паперопластика». Діти старанно вирізували, прикрашали фантазійними квітами, згадували вірші, пісні, присвячені жінкам.

Ми впевнені, що частку заповітної мрії мам наших вихованців ми здійснили і подарували їм щасливу посмішку, натхненність, душевну рівновагу, душевний спокій.  А картина як згадка про щасливі миті творчості прикрасить оселі близьких нам родин, а може, стане оригінальним подарунком. 

Гурська І.М., директор міськСЮТ
 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 934
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018