Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Центр дитячої німецької культури на базі Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д.Чайки
19.11.2015, 16:43
Більшість городян безперечно знають, що на території Миколаївщини була розташована значна кількість німецьких колоній Карлсруе, Ландау, Катеринентай та інші. Не дивлячись на трагічні історичні події і сьогодні велика кількість етнічних німців проживає в Миколаєві та області. Поважаючи українську культуру та мову, постає необхідність їх занурення у свій національний простір. Для цього необхідно не просто відкривати курси та вводити німецьку мову у шкільну програму, а створювати центри, які допоможуть їм усвідомити свою національну ідентичність.

Один з таких осередків відкрито на базі Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д. Чайки. Центр дитячої німецької культури є структурним підрозділом громадської організації «Миколаївське обласне товариство німців України «Відергебурт»».

До складу центру входять як діти етнічних німців так і всі бажаючі вивчати німецьку мову і культуру; крім викладачів заняття проводять і носії цієї європейської мови. Важливим є те, що центр існує при методичній підтримці інституту імені Гете, його партнерами також є бібліотеки та краєзнавчі музеї міста Миколаєва.

Одним з останніх найяскравіших заходів стало свято проведене 11 листопада – День Святого Мартіна, яке підготували учасники заходу та керівник центру Середенко Людмила Едуардівна. Діти розповідали німецькою мовою легенди, розіграли театральну виставу, а також здійснили ходу з ліхтариками (латернами) при вимкнутому світлі, співаючи німецькі пісні. Родзинкою свята стали солодощі, які діти та дорослі отримали від самого Святого Мартіна. І дітям, і батькам дуже сподобалось родинне занурення в культуру пращурів.Голова громадської організації

«Миколаївського обласного товариства

німців України «Відергебурт»»

Пазенко Неля Яківна


Додав: Electronik |
Переглядів: 918
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018