Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Європейська школа – нові ідеї в життя! (школа № 29)
02.03.2016, 14:58
1 березня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України, в місті Києві, Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29 в особі директора школи уклала Декларацію про співпрацю з Європейським Центром імені Вергеланда.
Спільна діяльність направлена на реалізацію Всеукраїнської програми для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа”. Програма реалізується Європейським Центром імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія на підтримку системних реформ у сфері загальної середньої освіти в Україні. Програмна діяльність ґрунтується на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.
З нагоди відкриття Програми у залі засідань колегій Міністерства освіти і науки України відбулася конференція. У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей; виконавчий директор Європейського Центру імені Вергеланда (Королівство Норвегія) Ана Перона-Ф’єльдстад; голова підкомітету з питань науки та освіти Комітету Верховної Ради України Тарас Кремінь; голова операцій Офісу Ради Європи в Україні з питань науки і освіти Алессандро Саваріс; перший секретар Посольства Королівства Норвегії в Україні Сігбйорн Літланд; головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Раїса Євтушенко, президент Фонду Міжнародної Солідарності (м. Польща) Кшиштоф Становський.
Близько 480 директорів шкіл, учителів, представників місцевої влади та 120 шкіл з усієї території України будуть навчатися за програмою «Демократична школа».
З міста Миколаєва та області серед багатьох претендентів на участь у Програмі була обрана наша школа.
За словами представників Європейського Центру імені Вергеланда ми потрапили у Програму завдяки презентації досвіду участі у різноманітних проектах, що сприяють демократизації школи.
Всі присутні на конференції мали можливість висловити свій погляд на необхідність демократизації суспільства, особливо вразили слова заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея: «Україна є демократичною країною, що доводить історія держави, зокрема, Революція Гідності. Демократичні цінності треба впроваджувати саме через практику, щоб було видно конкретні результати та досягнення».
Директор Європейського Центру імені Вергеланда Ана Перона-Ф’єльдстад впевнена, що для багатьох дітей - школа представляє першу зустріч із громадськими закладами. Тому той досвід, який діти матимуть у школах, визначає їх подальшу долю як громадян.
У кожного свій погляд на демократію, але всі ми погоджуємося у одному – Україна потребує змін! Ці зміни необхідні нашим дітям.
Вирішуючи приймати участь у Всеукраїнській програмі “Демократична школа”, вчителі школи № 29 ставили перед собою важливе завдання – створити простір для формування нової особистості – людини, яка не тільки вміє жити у суспільстві, бути толерантною, а й вміє реалізувати себе, жити в мирі з собою і оточенням.
Ми прагнемо виховувати громадян України, які люблять Батьківщину, знають і дотримуються прав людини.
Процес демократизації школи не легкий, але нашим закладом він розпочатий вже давно. На сьогодні є гарна платформа для подальшої демократизації школи.
В школі працює учнівське і батьківське самоврядування. Родинні і шкільні свята, вечори творчості зближують учнів і батьків, допомагають їм відчути себе особистістю, сприяють організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства.
Сучасна школа, як і країна, потребує реформування. Сьогодні школа повинна змінити свої застарілі методи одноосібного управління. Тільки УЧНІ – ВЧИТЕЛІ – БАТЬКИ – ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА разом можуть створити простір для формування нової особистості учня і громадянина європейської держави.
Ми впевнені, що Всеукраїнська програма “Демократична школа” допоможе нашому навчальному закладу стати гарантом демократії і виховати багато поколінь учнів на її принципах. Ми на вірному шляху!

Директор школи № 29 Лариса Анатоліївна ГрицюкДодав: school29nik |
Переглядів: 934
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018