Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 16
Гостей: 16
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Клуб «Правовик» Миколаївського юридичного ліцею в гостях у ЗОШ №30
06.11.2015, 13:43

До ЗОШ №30 вже вкотре завітали члени «Клубу «Правовик»» Миколаївського юридичного ліцею разом з керівником Ганною Сергіївною Кутир. Це учні 11-А класу: Аліна Авраменко, Вікторія Шерстюк, Максим Погорілий, Сергій Константиновський і Юлія Горожанкіна. Під час години спілкування в 9-Б класі ліцеїсти провели тренінг за темою: «Твоя компанія на вулиці. Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх. Адміністративна відповідальність неповнолітніх за паління в громадських місцях».

Спочатку 11-класники зазначили види компаній, у які можна потрапити на вулиці, ознаки віктимної поведінки та її наслідки, значення «вулиці» для сучасного підлітка. Потім за допомогою паперових геометричних фігурок діти розподілилися на чотири групи: «квадрати», «трикутники», «кола», «ромби». Члени Клубу запропонували учням чотири різні ситуації, які їм необхідно було інсценувати перед однокласниками. Після кожного виступу групи пропонували власний варіант вирішення ситуації. Учні зазначали, яке право і ким було порушено, та яку міру кримінальної або адміністративної відповідальності понесуть герої. У колективному обговоренні «Правовик» давав юридичну оцінку подій, спираючись на відповідні нормативні акти (Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України, ЗУ «Про міліцію»). Ліцеїсти ознайомили дев’ятикласників з пам’ятками «Як поводитися, якщо зупинив міліціонер» та «Як вчасно сказати «Ні»» − корисними та актуальними для нашого часу.

 Уважно слідкуючи за тим, що відбувалося на імпровізованій сцені, та аналізуючи почуте, учні дійшли висновку, що зазвичай підліток стає на криву стежку не з власної волі, а через вмовляння або примус з боку інших. Тож у наступному завданні одна група повинна була вмовити іншу з’їсти цукерку, а друга  - відмовлятися якомога довше, наводячи переконливі аргументи. І це вдалося.

На завершення дев’ятикласники зробили висновок, що треба бути обачливими у виборі друзів, не дозволяти себе ображати, твердо стояти на своєму і відповідально ставитися до свого здоров’я.

Вперше «Клуб «Правовик» у такому складі виступив перед учнями 9-Б класу ЗОШ №30 наприкінці травня 2015 року.  

Наступна зустріч членів клубу та учнями ЗОШ №30 відбудеться наприкінці листопада.

Прес-центр ліцею

 


Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 923
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018