Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

«Ми з тобою однієї крові – ти і я» (Дитячий центр позашкільної роботи Корабельного району)
11.05.2016, 15:31

Як гурток «Літературної творчості» Дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району та Палацу творчості учнів відвідував Миколаївський зоопарк.

Ми з ними подібного набору генів, часто-густо – одного кольору крові. У нас б‘ються серця, ми відчуваємо біль, ми однаково хочемо їсти і спати, однаково любимо своїх малюків та хочемо товаришувати. Не так багато відділяє людину від природи – і кілька метрів, відокремлені тонкою огорожею вольєрів, це підтверджують. Не такі вже ми різні – люди і тварини.

Середину весни вихованці гуртка «Літературна творчість» відзначили акцією «Книга Джунглів». Мужність, щирість почуттів, відвертість спілкування з природою – що може бути кращим грунтом для зростання молодих митців? Натхненні Кіплінгом, діти писали твори, присвячені тваринам, вишукували у світовій літературі вірші про братів менших, вивчали їх на пам‘ять, готували номери художнього читання.

24 квітня акція відбулась. Діти – дехто завітав до зоопарку з батьками та друзями – хвилюючись, розказували поезії митців світового рангу і читали власні твори просто перед вольєрами, поряд із персонажами віршів. Ми чули крики птахів, що схвально відгукувались, ледь закінчився їм присвячений твір. Нас слухали вовки, уважно стежачи за кожним нашим рухом зі своїх вольєрів. Ми побачили мавп та дикобраза, ведмедів та тигрів.

Не залишилися осторонь і юннати зоопарку – зачитали власні твори. Керівник – Інна Анатолїївна – під час екскурсії дуже грунтовно висвітлювала особливості життя тварин, і справила надзвичайне враження своєю обізнанністю.

Митці всіх часів звертались до природи у пошуках натхнення. Багато образів, безліч приказок, байок та казок засновані на тій чи іншій узагальненій рисі характеру конретної тварини: хитрий, як лиса, або розумний, як слон. Тому юні літератори і виступили з акцією підтримки живої природи – адже значна частина культурної спадщини була б неможлива без образів цих чудових істот, які мають з нами одну кров.

Опанувавши нову для себе поетичну форму – вірш-верлібр, хлопці та дівчатка спробували передати ті образи-асоціації, які у них викликають улюблені тварини, мовою поезії. Наприклад, Маша Салакова так уявила собі кажана:

Мыши – ночные пуговицы.
Пристёгивают к небу и лужам
звёзды.
Летними вечерами
держат в лапах свет,
а под крыльями - тишину.
И не видно их вовсе,
только запах дождя разносят...
Долетают каплями звуки
и замирают. Вырываются
из горла в небо
и, падая, тонут в лужах.

А ось пантера, якою її побачила Аня Шередько:
невидима невід'ємна
луною
в проваллях криниць
темніше за сутінки-присмерки
зіниць
не маю тіні
бо я є тінь
не маю сонця
у голові і над
у надрах ліан ховатись
в чорнильних снах
невидимо невловима
як заповітний жах
як заповзятий рев
вирваний з чагарів
розсипаних островів
русла розлазяться угорі
пропорційно сторонам і рокам дерев
кров запікається у сліди
чорним по чорному
фарба втрачає зміст
серед своїх – обвуглений альбінос
серед спійманих – сама із
сама собі – пастка світла
сама собі пустка
воронячий згусток
перепустка
із порожнечі
у всепоглинання
як заклинання
для риби, яка задихається проти течії

Таким представ дикобраз – у враженнях Каті Туз:
Обломками фраз
Иголками рифм
Лопастями углов на жабрах и локтях
Раздробил небо
На вечер и юг
На сотни диких образов из твоего кармана
Разлитого яблока и штрихованного коридора в ванной
Черных дыр на зеркале
Которые станут ушками новых иголок
С нитками-линиями
Будут бесконечно слушать
Темноту рассыпанного неба
Шуршащего щеткой между твоих зубов
Купаясь в ментоле
Дикобразы засыпают
Дикобразы уходят в следущее утро
Мирными стаями
До самого конца

А ось фантазії Наталії Самсонової, до яких закрались риби:
у дитинстві ти любив дивитись в спину рибам
лов
ити липкий душ їхніх думок
ти маєш стати моєю бронею, але чужим тилом
наблизитись поглядом до зірок
ти раніше не міг знімати луску на відео
розривати коліна, міхур, плечі
камінь за каменем, поки хоч трохи димно
маєш різати гроном металу загиблого речі, до речі
риби намагатимуться вирватись
а ти будеш ловити раз за разом, поки не набридне
бігти, мити, сипати
без покарання бути битим
гортаючи журнали з вишивання
маєш дивитися у спину рибам
поки я готуватиму печене повстання
щоб ти став чиєюсь бронею, але моїм тилом

Події великого теплого дня цієї весни викликали прилив творчої енергії. Ось два відгуки про захід від вихованців гуртка – Віти та Віки.

Антоненко Віолетта, вихованиця гуртка «Літературна творчість» ДЦ позашкільної роботи Корабельного району, учениця ЗОШ №25

24 апреля состоялось выступление в Николаевском зоопарке, где воспитанники кружка Литературного творчества ДЦ Корабельного района и Дворца творчества учащихся инициировали акцию «Книга Джунглей». Воспитанники Литературного кружка читали как собственные стихотворения, так и стихотворения известных поэтов, посвященные животным.

Экскурсию открыла преподаватель кружка, Нина Николаевна Паламарчук. Сразу после её речи Настя Лапа подбодрила нас песней Высоцкого «Переселение душ». Ее тихий голос поддержал нестройных хор воспитанников, кружковцы не использовали микрофонов. Затем нас приветствовала сотрудница зоопарка, которая вдальнейшем провела часть экскурсии – по обезьяннику.

Начало – чудесное, нас слушало много людей, хотя лично я не ожидала такого количества. Ближе к концу выступления народу стало поменьше, возможно, потому что не всякий мог выдержать неожиданно жаркое весеннее солнце и затянувшуюся прогулку.

А теперь коротко об экскурсии, которая вцелом прошла на славу. Экскурсовод Инна Анатольевна прекрасно рассказывала о животных зоопарка, очень познавательно. Думаю, многим ее душевные истории об обитателях вольеров запомнятся надолго.

Одним из самых удивительных моментов был тот, когда мы увидели маленьких тигрят на прогулке. Некоторым ребятам даже удалось погладить их.

Воспитанники выступали рядом с вольерами, передвигаясь по мере экскурсии. По мнению слушателей, самым ярким был дуэт Алины Самойловой и Кати Крол, исполнивших стихотворение про ястреба, авторства николаевского поэта Евгения Пивня. Мне особенно запомнились еще несколько человек. Среди них – Карина Мялярчук, которая первый раз читала стихи на публику, и все же неплохо себя проявила в паре с более опытной в публичных выступлениях Полиной Книгой. Удивил еще дуэт Кати Туз и Арины Апостоловой, посвященный тигру. Девочки читали стихотворение Уиьяма Блейка и в оригинале, и в переводе Константина Бальмонта на русский.

Каждый чтец был по своему хорош, выдерживал собственный стиль чтения поэзии. Каждый человек, который учавствовал в этой акции – чудесно поработал. Кроме того, к нам присоединились воспитанники КЮБЗ, они прочитали свои стихотворения, посвященные животным. По моему мнению, их поэтические произведения были немного наивными и аматорскими, что никак не умаляет общих душевных качеств ребят – ведь они написали про любимых животных! Большое спасибо ребятам за творчество!

Да, было немного тяжело, после такой эмоциональной и физической нагрузки многие устали. Но зато остались незабываемые эмоции. Кто-то читал на публику впервые, кто-то очень волновался, но все поддерживали друг друга. Хоть и на репетиции отведено было мало времени, дуэты справились на славу, даже не сбиваясь. Вот что значит опытные чтецы! Никто не стеснялся и не прятался за спины коллег, все вели себя адекватно, не пугаясь публики, хоть и ее было пару десятков человек, но всё же. Многие перебороли свой страх, страх читать перед зрителями. Этот день был чудесным, и полагаю, принес нам новый опыт и новые впечатления, которые станут хорошей основой для будущего развития!

Вікторія Шабанова, вихованиця гуртка «Літературна творчість» Палацу творчості учнів, учениця Першої української гімназії імені Миколи Аркаса

Нещодавно у Миколаєвському зоопарку (до речі, найкращому в Україні), відбулася літературна екскурсія-акція, присвячена нашій матінці-природі. Тематикою цього заходу стала «Книга Джунглів». У цій неймовірній пригоді брали участь Юннати Миколаївського зоопарку та гурток «Літературна творчість» ДЦ позашкільної роботи Корабельного району та Палацу творчості учнів. Серед вихованців були і представники Першої української гімназії імені Миколи Аркаса.

Як вважають юні літератори, «Книга Джунглів» надихає їх до написання своїх шедеврів, оскільки природа – то найкраща муза для людини. Підлітки вражали своєю майстерністю написання віршів та художнім читанням. Глядачами стали батьки, друзі вихованців, та відвідувачі зоопарку. На нашому святі був присутній миколаївський поет Євгеній Півень. За його словами, він був приємно вражений почути серед іншого власний вірш. А й справді дівчата, які розповідали цей вірш у дуеті, спричинили справжній фурор серед присутніх. Помічники зоопарку – юннати – також порадували нас власними віршами. Тому ми щиро вдячні за гостинність працівникам зоопарку та керівнику юннатів, Інні Анатоліївні, які супроводжували нас та розповідали цікаві історії про мешканців зоопарку. Після завершення екскурсії ми вирішили трохи прогулятися зоопарком. Цей момент мені запам‘ятався найбільше, оскільки ми мали змогу доторкнутися до справжнього тигреняти, якого якраз вивели на прогулянку. Таку хвилину життя не замінить ніщо. Тому я хочу подякувати від усього гуртка «Літературна Творчість» адміністрації зоопарку – Володимиру Миколайовичу Топчію, за можливість такої пізнавальної акції, та керівнику нашого гуртка Ніні Миколаївні за цей чудовий день. Завдяки їй ми отримали певний досвід виступів у громадських місцях, змогли збагатити свої знання чимось новим та просто порадіти перебуванню у такій дружній компанії. «Літературна Творчість» для мене не просто гурток, вона як друга родина, у якій всі один за одного. Я ще ніколи не зустрічала такий дружній коллектив.

Цей день приніс нам нові знайомства та нові враження.

Сподіваємось, що всі ці нові знайомства та нові враження стануть основою для довгої дружби, та нових пригод юних поетів та письменників. Сповнені втоми та почуттів, під вечір прощались гуртківці із мешканцями зоопарку. Залишилась натягнута ниточка між дитиною та твариною – ось я, моя рука, моя кров, що така ж сама, як і в тебе.

Паламарчук Н.М., керівник гуртка «Літературна творчість» Дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району

3.jpg

 


Додав: kolinko |
Переглядів: 530
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018