Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Мова – духовний скарб нації (ЗОШ № 13)
28.02.2016, 16:28

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.

Уже традиційно в нашій школі проводиться тиждень рідної мови, приурочений Міжнародному Дню рідної мови.

Цього року тиждень рідної мови в школі був проведений під девізом «Мова – духовний скарб нації» і він розпочався з радіолінійки «У мові рідній краса й неповторність», яку підготували і провели учні 4 класу. Своє бачення рідної мови учні відобразили під час конкурсу малюнків «Без мови рідної, дитино, й народу нашого нема», де кожна робота відзначалася оригінальністю і різнокольоровою палітрою фарб. А учні старших класів випустили агітлистівки на тему «Плекаймо рідне слово!», закликаючи любити і плекати рідну мову.

 А учні 5 класу під час інтелектуально-розважальної гри «У світі слів» поринули у багатий  і різноманітний світ слова. Виконуючи завдання, учні відгадували ребуси та кросворди, складали сенкани, відповідали на запитання вікторини.

Цього тижня в школі відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Яких тільки орнаментів та візерунків ми не побачили! Виконані у різних техніках,  різнокольорові,  традиційні і адаптовані. Всі були надзвичайно яскраві та красиві. 

На різноманітних класних годинах, «Рідне слово – диво калинове», «Я – мови рідної знавець, «Дзвенить струмочком українська мова», школярі цікаво провели час: грали в ігри, змагалися в конкурсах та вікторинах, розгадували ребуси і кросворди, створювали презентації і колажі, поглиблюючи свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян.

Перегорнути сторінки усного журналу «Обереги українського народу – символи любові й незрадливості» мали змогу учні підготовчого та 1-7 класів, який підготували і провели учні старших класів. Слухаючи розповідь учні мали змогу поглибити свої знання про українські народні символи-обереги, розповісти про обереги своєї родини.

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Мова стосується кожної людини, адже науково доведено, що від мови залежить і мислення. У країнах світу люди різняться за своїм менталітетом та світоглядом не тільки через традиції та релігійні переконання, а і в значній мірі завдяки мові, якою вони розмовляють, а відповідно і думають. Давайте побажаємо один одному всього найкращого, і будемо чемно ставитись до рідної мови, особливо якщо ця мова власного народу.                                                                           

          Прес-центр школи 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 840
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018