Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

На базі БДЮТ Заводського району відбувся міський семінар-практикум для керівників гуртків
03.11.2015, 20:34

На базі БДЮТ Заводського району відбувся міський семінар-практикум для керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва на тему «Формування художньо-творчих здібностей через розвиток образного мислення та уяви». Метою зазначеного заходу є сприяння діяльності позашкільних навчальних закладів міста у формуванні духовного та творчого потенціалу вихованців, розвиток учнівської молоді на основі досягнень педагогічної науки і впровадження їх у практику діяльності ПНЗ.

На відкритті семінару педагогів і гостей привітав методист науково-методичного центру Широков В.С., підкресливши значущість досліджуваної теми для подальшого розвитку питання становлення креативних здібностей в кожному закладі міста.

Яскраву презентацію про роботу відділу ДУМ Будинку творчості подала заступник директора з навчально-виховної роботи Панкова О.С.

 У теоретичній частині доречним і цільовим був виступ методиста Денисенко Л.Д., котра зосередила увагу на важливості формування творчих здібностей вихованців через моделювання занять гуртка. Теоретичні положення було доповнено слайд-презентацією з розробленою схемою-конспектом заняття гуртка, у якому передбачено якраз формування творчих компетентностей вихованців і стимулювання їхньої творчої ініціативи через мотивацію навчальної діяльності.

Про вплив образного мислення та уяви на формування творчих здібностей розповіла психолог Григораш Н.В. Навчали педагогів в атмосфері доброзичливості і взаємної підтримки, що дало змогу всім присутнім не лише отримати нові знання, а й розвинути власне пізнавальну діяльність, уміння моделювати, планувати її у вигляді «партитури» заняття.

Керівник методичного об’єднання гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Коляда Т.П. у розповіді приділила увагу досягненням педагогів відділу. Розкриваючи тему «Творчий педагог – творчий вихованець» вона зробила акцент на вміннях керівників гуртків розкрити зв’язки між теоретичними положеннями і практичними діями, ознайомила з успіхами тих педагогів, майстер-класи котрих гості мали спостерігати у практичній частині семінару.

Саме під час проведених майстер-класів учасники семінару ознайомились з досвідом роботи керівників гуртків ДУМ. Керівник гуртка «Маленька майстриня» Антонова Г.Г. подала майстер-клас з техніки валяння, демонструючи впевнені кроки до творчого процесу через уяву та фантазію. Усі присутні мали змогу долучитися до процесу виготовлення квітки маку – і цей маленький шедевр, зроблений власноруч, приніс невимовне задоволення  кожному.

Майстер-клас з художнього розпису продемонструвала Зозуля О.Л., зацікавивши всіх педагогів такою технікою, яка насправді розвиває творче сприйняття та розуміння декоративно-прикладного мистецтва.

Керівник Зразкового творчого колективу Булкіна Л.В. заслужила високу оцінку присутніх, показавши виконавчу майстерність вихованців гуртка «Чарівниця» під час роботи з гофрокартоном. Унікальний виріб у вигляді квітки соняшника дійсно переконав усіх, що вдала методика викладання таки допомагає сформувати художньо-творчі здібності.

Під час підбиття підсумків на етапі «Рефлексія» присутні відзначили серед основних методів, застосовуваних керівниками гуртків, наступні: метод створення ситуації успіху в навчанні, метод створення ситуації новизни, метод опори на життєвий досвід, метод пізнавальних ігор.

Примітно, що цього дня заняття гуртків у БДЮТ відвідали також начальник управління освіти Миколаївської міської ради Деркач Г.І. та інспектор Овчаренко В.В. Їхнє спілкування з вихованцями гуртків «Натхнення» (кер. Коляда Т.П.) та «Бісероплетіння» (кер. Шеєва І.В.) демонструє активно-позитивне ставлення керівників управління освіти до учнівської молоді та виявляє ділову реакцію на діяльність вихованців, допомагає їм відчути потребу в неформальному спілкуванні.

Отже, педагоги з різних позашкільних навчальних закладів Миколаєва залишились вельми задоволеними продемонстрованою системою навчально-виховної роботи БДЮТ Заводського району з формування творчих здібностей учнів.

Методист БДЮТ Заводського району Лариса Денисенко

 

Додав: kolinko |
Переглядів: 1007
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018