Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Науково-практичний міжрайонний семінар у ЗОШ №3
27.03.2016, 14:22

У вересні 2012 року у ЗОШ №3 (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27липня 2012 року №843) розпочато експериментальне дослідження Всеукраїнського рівня на тему: «Дидактико-методична система розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу», яке є продовженням експериментальної роботи у 2006-2011 роках.

Провідною метою експерименту є виховання особистості учня-діяча, учня, який буде спроможний у своїй подальшій життєдіяльності створювати матеріальні й духовні цінності, змінювати на краще суспільне життя й себе, аналізувати й оцінювати наслідки цих змін, доводити цінність власних думок іншим людям та формування інтелектуально-творчих умінь:

  1. уміння планувати свої дії на декілька кроків вперед;
  2. уміння розмірковувати;
  3. уміння довести власну думку;
  4. уміння створювати власні «продукти», а саме: казки, вірші, художні, музичні твори тощо, використовуючи навчальний матеріал.

Механізмом розвитку особистості учня-діяча є побудова навчання як цілісного творчого процесу, в якому ситуація розмірковування та ситуація успіху є домінуючими.

В основі навчально-виховного процесу – конструктивна взаємодія між вчителем і учнями та розвиток поняттєвого мислення, яке є підґрунтям розвитку творчого мислення та дивергентного.

На базі  Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 Миколаївської міської ради проводився науково-практичний міжрайонний семінар «Психолого-педагогічні особливості організації творчої діяльності учнів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів».

  Семінар охопив:

1. Розгляд психолого-педагогічних особливостей розвитку творчості вчителів та учнів в умовах компетентнісного та особистісно зорієнтованого спрямування загальної середньої освіти.

2. Відвідування та аналіз уроків літературного читання  та природознавства у 3–4 класах (учителі Гончаренко Н. О., Дорошенко О. А.),  математики та інформатики, зарубіжної літератури у 5-х класах (учителі Ільницька Н.В., Маленюк Л. І.), зарубіжної літератури та трудового навчання у 7-х класах (учителі Главата Л. В., Довгань І. О.).

3. Звіт учасників дослідно-експериментальної роботи зі створення дидактико-методичної системи розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 Миколаївської міської ради.

4. Круглий стіл щодо виконання Програми експериментальної роботи на 2016 рік, затвердженої рішенням вченої ради Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 27.01.2016 року.

У роботі семінару взяли участь Галина Григорівна Півень, заступник директора МОІППО з наукової роботи, Людмила Вікторівна Джумська, завідувач лабораторії менеджменту освіти МОІППО, Наталя  Михайлівна Степанець, завідувач лабораторії методики дошкільної та початкової освіти, педагоги-експериментатори, методисти науково-методичних установ, заступники керівників, практичні психологи, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів м.Очакова, Березанського,  Веселинівського,  Єланецького, Жовтневого,  Миколаївського,  Новобузького,  Новоодеського та Снігурівського районів, загальноосвітніх шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.

Методична рада школи
 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 917
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018