Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Співай, моя мово (Миколаївський муніципальний колегіум ім. В.Д. Чайки)
27.11.2015, 10:39
До дня української писемності і мови пройшло родинне шкільне свято для учнів 3 класів «Співай, моя мово». Свято розпочалося виконанням Державного Гімну України. Активну участь в підготовці шкільного свята взяли діти, які займаються в центрі «Мовознавців» і «Естетів» Дитячої шкільної академії, керівники Петрова І.Я., Губанова Т.О. До свята вивчили багато українських народних пісень. Всі діти були задіяні у святі, завзято співали, інсценізували пісні-ігри, декламували вірші про пісню, про мову, про рідну країну, рідну природу, наших славних козаків.Українська пісня! Хто не був зачарований нею! Всі ми надихаємось її мелодіями, безмежною широтою, красою барв, чарівною силою, що викликають в душі людини найтонші, найглибші асоціації, почуття і думки і прагнення до кращого, до вершин людської гідності, до людяності, до творчості.
Для кожної дитини народна пісня починається з маминої колискової. Ніжно, мрійливо заспівала колискову Ульянова Поліна.
З народного напившись джерела,
Як із Дніпра бере веселка воду,
О рідна пісне, знову ти прийшла
До матері, до батька, до народу.
О пісне! Від народу кров і плоть
Ти узяла, щоб лиш йому служити,
Тебе ніхто не може побороть,
Бо вільний дух твій – правдою повитий.
Максим Рильський


Скільки є пісень чарівних,
Мелодійних, щирих, дивних.
Скільки щастя в них, краси,
Линуть в небо голоси.
В них гармонія і диво
І чарівна казка сива.


Народна пісня – це велика культурна спадщина, скарб українського народу. В народі кажуть, що у піснях можна побачити всі пори року. Учні всіх класів вивчили українські пісні-ігри, в які грали діти в різні пори року та інсценізували їх.Пісні-ігри Подоляночка» і «Микита» показали учні 3-α класу.
Пісня-гра «Равлику, равлику», яку заспівали дівчатка 3-А класу, захопила дивовижною мелодією і ритмічним малюнком танцю.
Учні 3-Б класу завзято заспівали народну пісню «Ходить гарбуз по городу». Тут і гарбуз, і господиня, і морквиця, і огірочки, і буряки, і квасоля з бараболею – цілий рід, наш український рід!
Учні 3-В класу чудово інсценізували пісню «Два півники». На декілька хвилин музичний зал перетворився на бабусине подвір’я.

В народних піснях відображено всі прояви життя народу: його нелегку, але героїчну історію, тривалу боротьбу з чужоземними поневолювачами, історію нашого славного козацтва.
Багато патріотичних віршів про рідну країну, славне козацтво, мову калинову знає переможець шкільного конкурсу знавців української мови Рослик Єгор, учень 3-В класу.
«Ой, поїхав з України козак молоденький,
Оріхове сіделечко, ще й кінь вороненький».

Наша славна Україно,

Наше щастя і наш рай!

Чи на світі є країна

Ще миліша за наш край?


Хор «Джерельце» виконав в кінці нашого свята пісню «Україна - єдина країна». Всі третьокласники дружно підхопили приспів і розлилося в музичному залі багатоцвіття дитячих голосів.
Співайте завжди українські пісні! Вони допоможуть вам виховувати незрадливу пам’ять про наш рід, нашу домівку, край, свою Батьківщину.
Додав: Electronik |
Переглядів: 854
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018