Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 18
Гостей: 18
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Святковий Вертеп об`єднав шкільну родину (ЗОШ №29)
15.01.2016, 15:37
Сьогодні як ніколи важливе відродження українських традицій, повернення до витоків своєї історії. Так у дні Святок ми – вчителі провели за народними традиціями святкування Нового року за старим стилем. Адже педагоги не тільки дають знання, а й прищеплюють любов до Батьківщини, виховують гідних громадян, які знають свою культуру, звичаї, а головне є патріотами України.
Найважливішими традиціями Старого Нового року є щедрування і посівання. Посівати починають ще з самого ранку до сходу сонця. Ми вирішили приєднатися до цієї прекрасної традиції.
Педагоги-організатори школи Анна Василівна Силкіна і Олена Миколаївна Кузнєцова разом з організацією «Козацький Спас» і її керівником Сергієм Параскуном, керівником курсів англійської мови «Alex English Class» Олександрою Костянтинівною Самойленко, вбрані у народні костюми, влаштували справжній Вертеп для дітей.
14 січня учні Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 29 колядували. Школярі долучились до народних традицій, почули про витоки українських обрядів і прийняли активну участь у заході «Три празники в гості».
Дійство розіграли представники «Козацького Спасу». Отримавши привітання і добрі побажання від господині свята – директора школи Лариси Анатоліївни Грицюк, вони закрутили у веселому хороводі всю дружну шкільну родину. Колядники (учні 6 класу) щедрували, прославляючи Україну, бажали всім присутнім міцного здоров`я, добробуту, достатку, процвітання і злагоди у родинах.
Радісну атмосферу перервала поява чорта. Налякавши всіх учнів, він заявив, що свято відміняється, бо він вкрав святкову Зірку з якою колядники ходять по домівках. Та учнів нашої школи перепонами не злякаєш, сваритись з чортом вони не стали, адже вміють кожну справу вирішувати мирно, як справжні дипломати. Вмовили школярі чорта віддати Зірку, але й він не промах, загадав їм завдання, виконають – поверне Зірку.
Яких тільки завдань не навигадував чорт: і на мечах наші учні бились, як справжні козаки, і кмітливість свою доводили, розгадуючи загадки і ребуси про минулі літа і традиції українського народу, і сценки розігрували. Здався чорт – віддав Зірку.
Засяяла ясна Зірка і знову зазвучали колядки. Добро і усмішки розійшлись по святковій залі даруючи атмосферу єднання, дружби і радості.
Захід пройшов вдало! Учні ділились приємними враженнями від дійства, а ми ще раз зрозуміли, що відроджувати духовність, єдність поколінь – дуже важлива справа. Сила нації - в її культурі, повазі до традицій, звичаїв, тому ми завжди прагнемо виховувати наших учнів в єдності з ними, щоб знали хто вони, щоб любили свою Батьківщину, своїх пращурів.
Після дійства колядники відправились до Храму Святого Духу, де привітали зі Старим Новим роком і святом Василя та Маланки настоятеля храму - протоієрея Отця Василя і всю церковну громаду. Веселі колядки не залишили байдужими прихожан церкви і вони віддячили школярам солодкими подарунками. Багато людей казали, що наші учні молодці, роблять гарну справу і дякували вчителям, що виховують у дітей повагу до своїх традицій.
Практичний психолог Скорохід О.В.


Додав: надія |
Переглядів: 893
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018