Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Всесвітній День Гідності в ЗОШ №29
21.10.2015, 16:07

Усі ми – як дорослі, так і діти – постійно стикаємося з необхідністю і можливістю вибору: якими бути, з ким і як спілкуватися, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Це рішення зрештою формує не лише наш світогляд, але й визначає світ довкола нас: спочатку в школі, в інституті, а пізніше – на роботі, вдома, в родині, країні і в суспільстві в цілому. Кожен з нас замислюється, як же вчинити гідно, і кожен на це запитання знаходить свою відповідь.
Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day) – це незалежний, соціальний, проект, мета якого – націлювати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках.
Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Хоконом (Норвегія), професором Пекка Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоуп Брайентом (США).
День Гідності відбувається кожного третього тижня жовтня. У 2014 році Global Dignity Day проводився одночасно у понад 60-ти країнах світу та зібрав 350 000 молодих учасників. 21 жовтня 2015 року Україна долучиться до цього глобального руху.
Підтримала ініціативу проведення Усесвітнього Дня Гідності в Україні і Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29, долучившись до цього проекту однією із перших в Миколаєві.

 21 жовтня 2015 року всі учні школи зібрались на загальношкільну зустріч на честь відкриття Усесвітнього Дня Гідності. Куратори і координатори заходу Лариса Анатоліївна Грицюк (директор школи) і Олена Валентинівна Скорохід (практичний психолог), привітавши присутніх, розповіли що таке Усесвітній День Гідності і презентували концепцію гідності, також, учні мали можливість подивитись промо-відео, як День Гідності відзначають у інших країнах світу.
Після вступної загальної зустрічі учні розійшлися по класам, де разом з класними керівниками не тільки мали можливість обговорити, що ж таке гідність і що вміщує у собі це поняття, а й поділитись один з одним своїми історіями гідності.
Найбільше дітям сподобалось створювати «Лінію життя», писати листи до себе майбатніх, де вони перераховували гідні вчинки, які хочуть зробити протягом року, і, звісно, розповідати історії зі свого життя, якими пишаються.
Заключна загальна зустріч видалась не менш цікавою, ніж попередня робота у класах. До неї учні створили власний фільм «Гідні вчинки учнів школи № 29». Переглянувши фільм свої історії гідності захотіли розповісти дуже багато школярів. У одного це була історія порятунку тварини, інший розповідав про свою допомогу дорослим. Діти раділи, кожен хотів розповісти щось своє і кожному була надана ця можливість.
Найбільше запам`ятались розповіді учнів: Матвія Самойленко і Ярослава Тарченко (1-А клас), Віктора Ососкова (1-Б клас), Єгора Устінова і Тетяни Науменко (2-А клас), Наталі Марченко (2-Б клас), Олесі Шакули (3 клас), Андрія Шаповала і Валерії Мурзи (4 клас), Даріни Кучеренко (5 клас), Максима Гайченок і Даріни Марченко (6 клас), Олександра Рибалко і Софії Пеліпас (7 клас), Ганни Тарасової (8 клас), Всеволода Зеверта (9 клас), Любові Семенчук (10 клас), Марії Маркелової (11 клас).

 


Ярослав Тарченко (1-А клас) розповів: «Коли мені було 4 роки ми з батьками поїхали відпочивати до лісу. Мама з татом привезли мене на свою улюблену галявину, де часто відпочивали раніше. Але нас усіх здивував вигляд галявини. Вона вся була у смітті (пакети, одноразовий посуд). Батько дістав з машини рукавички і став прибирати сміття, мама йому допомагала. Я не розумів чому ми повинні прибирати там, де не смітили, але батьки пояснили мені, що не соромно прибирати, соромно смітити на своїй рідній землі. Я почав допомагати батькам і ми швидко прибрали все сміття».
Марія Маркелова (11 клас) поділилась історією про відповідальне відношення її класу до Ірини Пантелеймонової: «В нашому класі за індивідуальною формою навчається учениця – Ірина Пантелеймонова. Багато років тому вона потрапила у страшну пожежу і її тіло сильно обгоріло. Ірина не здалася і мужньо бореться за своє життя. Їй зробили вже 139 операцій. Для учнів нашого класу – Ірина приклад того, як треба любити і цінувати життя. Ми - однокласники намагаємось допомогти Іринці як морально, так і матеріально, часто відвідуємо її всім класом, разом відзначаємо свята і просто спілкуємось, проводимо доброчинні ярмарки і акції, а зібрані гроші передаємо їй на лікування. Ми допомагаємо їй, а вона допомагає нам зрозуміти цінність життя. Гідність – це взаємодопомога та відповідальність за тих хто поруч з нами».
Брієнков Микита (4 клас) зазначив, що гарно навчатись – це основна задача учня школи, потрібно відповідально ставитись до своїх обов’язків, тому що у майбутньому наші учні стануть лікарями, вчителями, а хтось – Президентом і будуть прославляти рідну Україну.

 

 


Долучилась до Дня Гідності і Олена Устінова, мати учня 2-А класу, яка розповіла, що для неї гідність – це достойне виховання своїх дітей. І цю гідну справу Вона робить протягом усього життя.
Не залишилась осторонь і поділилась своєю власною історією вчитель фізичної культури нашої школи. Олена Володимирівна Тарасова переїхала до нас із Луганської області. Вона розповіла, що не змогла жити на окупованій території і переїхала до Миколаєва, бо неможливо дивитись, як знищуються українські традиції. Вона відмітила, що гідність для неї – це повага не тільки до себе і оточення, а й до рідної землі, її культури, звичаїв і традицій.
Усесвітній День Гідності мав для нашої школи велике значення. Кожен замислився про гідність у своєму житті та в житті інших людей. Школярі змогли висловити свої думки про те, яку роль відіграє гідність у житті людини і як поважаючи інших людей, можна досягти поваги до себе. А найголовніше, учнями школи було визначено, що варто зробити протягом наступного року для підвищення почуття власної гідності і поваги до інших людей.
Ми намагаємось плекати в наших учнів доброту і виховувати гідних людей, які люблять не тільки себе, а й свого ближнього, поважають оточуючих, допомагають у скрутну хвилину і головне бережуть свою рідну Україну. Закликаємо всіх приєднатись у наступному році до Усесвітнього Дня Гідності.

 

 

Координатори проекту Л.А. Грицюк і О.В. Скорохід

 

 

 


Додав: надія |
Переглядів: 1259
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018