Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Великий збір у Балабановському лісі (ЗОШ №1)
27.09.2015, 11:35

ЗОШ №1 імені Олега Ольжича здійснює екологічний патруль! Щоправда, навіть за своїм здоров’ям слідкуємо не так пильно, як за самопочуттям лісу: трудові акції щороку восени та навесні допомагають Балабанівським гектарам зітхнути хоч трохи вільніше, звільнитись від купи мотлоху, який знесли корабели, «вдячні» за кисень та притулок під час травневих свят.

Локація ялинок і сосонок потребувала не тільки робочих рук в хірургічних рукавичках ( адже збір сміття – це теж своєрідна еко - операція!) та сміттєвих пакетів, але й величезного бажання школярів допомогти природі. Тому трудова акція носила ще й змагальний характер: зазвичай переможцем ставав той клас, який збере якнайбільше сміття. І цьогоріч це стало чудовим стимулом для учнів 5-10 класів: вкупі заповнили свої сміттєві мішки аж на 300 кілограмів! А рекордсменом серед збору сміття став 9- А клас, котрий очистив ліс на більш ніж 50 кілограмів сміття!

А що ж робили одинадцятикласники, поки інші були захоплені екологічними підрахунками? Повірте, вже точно не прохолоджувались в тіні дерев і не готували шашлик, адже саме вони були організаторами трудової акції! Якщо ще років 15 тому в нашій школі на «Великий збір» можна було згуртувати лише учнівський актив, то зараз старшокласники зуміли зацікавити в проведенні екологічного заходу і молодших школярів. Потрібно було тільки вдало поєднати корисне з цікавим: і ось, зіпрілі від роботи, стомлено – щасливі учні Рідної школи бігають по станціях, виконуючи завдання квесту.

Ой, як нелегко нам довелося у придумування нових «ходів» старих конкурсів! Адже хотілося заохотити не лише співати, танцювати й бігати на станціях з майже однойменними назвами,але й привнести свою родзинку. Тому усі «накреативлені» одинадцятикласниками завдання вирізнялись черговим новаторством.

«Голосистими пташечками» заправляла Анастасія Чубук: досить було декількох акордів, як діти впізнавали пісню «Сонце в моїх долонях» та починали підспівувати приспів. А на станції «Танцюй з нами» (під керівництвом двох Даш – Єремейчук та Петько) під цю мелодію учні розучували рухи танцювального флеш-мобу, які після проходження квесту мали відтворити ще раз, але вже не лише в оточенні свого класу, а разом з усіма учнями, котрі брали участь у трудовій акції. Продемонструвати свої спортивні здібності школярі мали змогу на «Олімпійських стартах», де Микита Штанько та Андрій Тацій поставили свої естафетні умови. Точно не для тугодумів була призначена станція «Ввімкнемо логіку!»: на учасників квесту чекали математично-побутові задачки із сенсом.

Трохи згодом юні екологи повернулись до музичних ритмів разом зі станцією Ірини Стус – «Музичний передзвін». Тут вони виконували пісні в манері англійських джентльменів, відчували себе аборигенами, які творили первісну музику та входили в нотний раж, наче справжнісінькі йоги. Хобі Бетховена і Моцарта вимагало від дітей і таланту без слів розумітися одне з одним: на станції «Музична пантоміма» Марія Шнурик та Анастасія Ільїна пропонували одному з учасників прослухати мелодію і відтворити її перед командою тільки за допомогою рухів (щось на кшталт музичного «Крокодила»).

Інтригою стала назва станції «Поділись із товаришем»: напевно, ласуни вже розраховували витрушувати із кишень цукерки, тоді як Ольга Омелянюк зовсім не скидалася на рекет і пропонувала дітям загальновідому гру в «ногу». А ось президент шкільної Ольжичевої республіки Катерина Сидоренко влаштувала для учнів справжній «Шишковий бум»: нарешті хоч комусь спало на думку не кидатись шишками, а складати з них картини!

Претендувати на найбільш філософську назву могла б станція «Різнобічність життя. Старе й нове», яка в декількох словах виразила сутність усіх театральних постановок. Учасники екологічного десанту зазнали перевтілень за ініціативою Вікторії Леонової та Світлани Чухаркіної: дівчата пропонували або розіграти уривок із відомого спектаклю, або ж пристосувати театральну дію до потреб сучасності.

Однак школярам знадобились не лише акторські здібності, але й обізнаність у біології: інакше вони не відповіли б на запитання екологічної вікторини на станції Яни Кавелашвілі та не змогли б впізнати дерево лише за його листям (завдання на станції «Природний десант», якою завідували Анастасія Проданюк та Оксана Шапіренко). Багаторічна практика «селфі» також стала учням у нагоді: коли серед численних табличок вони відшукали «Fotocreate» Андріани Денькович, то не забарились придумали оригінальну фігуру, для якої самі ж і були будматеріалом (що негайно ж було відображено на фото!) А я, Вікторія Кудряшова, зустрічала «креативників» на станції «Зачарована рима»: поети-екологи з легкістю підбирали співзвучні закінчення слів та отримували найкращого смайлика ( зелена «усмішка» за нашою шкалою оцінювань означала «відмінно», жовта - «світлофорила» доброю оцінкою, а червоного смайлика ми, великодушні одинадцятикласники, не ставили нікому).

У наші обов’язки входило не тільки керувати станціями: старші учні, не задіяні в «культурній програмі», повинні були стати кураторами у молодших, себто за кожним одинадцятикласником були закріплені більш «зелені» школярі. Тому,не зрозуміло, що було б більшим «подвигом»: вгамувати розпалених «квестярів», доки вони виконують завдання, чи дати їм раду під час відшукування потрібної станції та вивчення маршрутного листа. Саме в такі моменти розумієш усю складність праці вчителя…

Що ж, 25 вересня в учнів ЗОШ №1 видалось уроки 3 фізкультури відразу: естафети по збиранню сміття та зарядка для мізків на квесті пройшли успішно! І хай цей корисний захід, що став традицією за сприяння Ганни Володимирівни Строїнової (заступник директора з навчально-виховної роботи) та учнівського активу, буде одним із найулюбленіших моментів шкільного життя ще не для одного покоління учнів Рідної школи.

Вікторія Кудряшова,
учениця 11-Б класу ЗОШ №1 імені Олега Ольжича 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 799
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018