Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Замальовка однієї митті або Що таке День самоврядування в ДНЗ №1
15.04.2016, 17:09

Що таке накопичений досвід? Прикладенні зусилля і бажання? Можливо, це творча перемога? Тобто, такий стан, коли всі помилки, страхи, переживання, в кінці – кінців, складаються у щось, безсумнівно, позитивне з власного погляду і погляду оточуючих. Без сумніву, такою творчою перемогою є День самоврядування в ДНЗ №1 «Північне сяйво.

З яких же компонентів склався цей успіх? В першу чергу, інтуїтивно – новаторське чуття завідувача Панасенко Валентини Сергіївни в поєднанні з професійною грамотністю і вимогливістю вихователя – методиста Якименко Тетяни Анатоліївни, помножені на відповідальність і дисциплінованість педагогічного колективу і сміливістю батьків. Таке сполучення дало безумовно позитивний результат.

Автору статті, який виконував роль вихователя – методиста, пощастило спостерігати весь день самоврядування в комплексі. Ось ми бачимо ранкову зарядку в трьох групах, яка своїм координаційним, фізіологічним і психологічним наповненням відповідає можливостям і потребам дітей різних вікових груп. Слід відмітити гнучку поведінку молодої мами – Панфілової Олени Володимирівни, яка виконувала роль інструктора з фізичного виховання, її позитивність, готовність прийти на допомогу дітям під час відпрацьовування вправ.

А через годину ми можемо спостерігати заняття з рахунку та розвитку просторових, геометричних понять, яке провела Поліщук Людмила Олександрівна. Діти включалися в експеримент, в ході якого надавали такі швидкі відповіді, що спочатку складається враження, що заняття підготовлене заздалегідь. Але безпосередня реакція дітей і зміст їх відповідей не залишає ніяких сумнівів у тому, що ти спостерігаєш у малюків процес переходу від механічного рахунку до усвідомленого.

Навіть у підготовленої людини, яка відвідує групу за групою, виникає почуття, що «Північне сяйво» - це потоки енергії, які одночасно виплескуються дітьми і батьками (в ролях вихователів і помічників вихователів) і самими педагогами та їх помічниками (в своїх власних ролях).

Аплікація на тему природи одночасно з приходом піратів, і гра в хитру лисицю – це лише незначна частина тих форм, прийомів та методів, які можна було спостерігати протягом дня.

А в цей час відбувається абсолютно ділова, без тіні бутафорства, нарада при завідувачу, на якій обговорювались виконанні завдання, нагальні проблеми і перспективний план роботи колективу на два тижні. Особливу увагу відведено питанню, пов’язаному з контролем за якістю харчування. Обговорювались також і інші господарські питання.

Ну ось і все. Надійшов час дитячого сну. В групах стає все тихіше і тихіше. І шумний «океан дитинства» заспокоюється на короткий час. Я дивлюся на годинник, і мені здається, що перша половина дня промайнула швидше найкоротшої миті.

Тато вихованки ДНЗ №1 Пастухової Кіри – Пастухов О.В.
 

Додав: kolinko |
Переглядів: 1011
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018